Back To Top
Türk hackerlar, Yunanistan Dışişleri Bakanlığının mail sistemini hackledi

Türk hackerlar, Yunanistan Dışişleri Bakanlığının mail sistemini hackledi

 - Son Güncelleme: 26.12.2018 Çarşamba 13:29
Türk hackerlar, Yunanistan Dışişleri Bakanlığının mail sistemini hackledi
- A +

Türk hackerlar, Yunanistan Dışişleri Bakanlığının mail sistemini ve ulusal strateji sitesinin internet adresini hackledi.

Türk hackerlar, Yunan Savunma Bakanının Türkiye yönelik son günlerde yaptığı birtakım açıklamalara, Türk hackerler tarafından siber saldırıyla karşılık verildi.

Cyber-Warrior Akıncılar Tim tarafından gerçekleştirilen saldırılarda, Yunan güvenlik kuvvetlerinin göçmenlere karşı tutumunun da etkili olduğu belirtildi.

BİRÇOK BELGEYİ ELE GEÇİRDİLER

Yapılan siber saldırılarda ise Yunanistan Dışişleri Bakanlığının mail sistemini ve ulusal strateji sitesinin internet adresi hacklendi. Siteye giriş yapan kullanıcılar ise "Bir gece ansızın gelebiliriz! Sınırlarımız kırmızı çizgimizdir. Buradan haddini aşanları ikaz ediyoruz. Tarihin mutlaka bir gün tekerrür edebileceğini sizlere hatırlatıyoruz" yazısını gördü.

Hackerler tarafından yapılan açıklamada, "Yunanistan’a yapılan saldırılar devam etmektedir. Birçok medya kuruluşu da hedefimizdedir.

Yunanistan hükümeti, bu şekilde siyaset yapmaya devam ettiği takdirde Yunanistan’a olan saldırılarımız devam edecektir" şeklinde ifadelere yer verildi.

İZMİR/İHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN