Back To Top
Türkiye'nin ilk deniz füzesi Atmaca hedefi tam 12'den vurdu

Türkiye'nin ilk deniz füzesi Atmaca hedefi tam 12'den vurdu

 - Son Güncelleme: 25.09.2019 Çarşamba 15:05
Türkiye\'nin ilk deniz füzesi Atmaca hedefi tam 12\'den vurdu
- A +

Türkiye'nin ilk deniz füzesi Atmaca'nın son test atışı başarıyla gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin ilk deniz füzesi Atmaca'nın test atışının başarıyla gerçekleştirildiğini açıkladı.

MİLGEM'LERE ENTEGRE EDİLECEK

Sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından test atışının görüntülerini de paylaşan Savunma Sanayii Başkanı Demir, "Atmaca füzemizin yeni test atışını başarıyla gerçekleştirdik. Atmaca seyir füzeleri Roketsan, atış kontrol sistemleri ve diğer ekipmanlar ise Aselsan tarafından yerli olarak üretiliyor. Atmaca'lar MİLGEM'lere entegre edilerek denizlerdeki caydırıcılığımızı daha da artıracak" açıklamasında bulundu.

Yükleniyor...

 

TÜRKİYE'DE BİR İLK

Türkiye'nin ilk deniz füzesi Atmaca, uzun menzili, düşük izi ve yüksek hedef vuruş hassasiyetiyle modern donanma platformlarında göreve hazırlanıyor. 200 kilometrenin üstünde menzile sahip güdümlü mermi, görüş hattının ötesindeki hedefler için de büyük bir tehdit oluşturuyor. Atmaca'nın, hedef güncelleme, yeniden saldırı ve görev iptal kabiliyetlerinin ardında ise sahip olduğu gelişmiş ve modern veri linki yer alıyor. En verimli görev profilini sunabilen sistemde, hedefe zamanlama, hedefi vurma ve hedefi ateş altına alma operasyonel modları bulunuyor.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN