Back To Top
Vücut ısısıyla çalışabilen akıllı saat: PowerWatch X

Vücut ısısıyla çalışabilen akıllı saat: PowerWatch X

 - Son Güncelleme: 10.01.2018 Çarşamba 00:59
Vücut ısısıyla çalışabilen akıllı saat: PowerWatch X
- A +

Matrix Industries’in akıllı saati PowerWatch X vücut ısısıyla çalışabiliyor. Böylece şarj derdi ortadan kalkıyor.

İçerisinde termoelektrik enerji dönüştürücü mekanizması barındıran PowerWatch ilk olarak 2016 yılında tanıtılmıştı. O zamanlar oldukça kısıtlı özellikleri olan saatin fitness takibi dışında pek de fazla bir mahareti yoktu.

Bu sene CES 2018 kapsamında tanıtılan PowerWatch X ise bluetooth üzerinden akıllı telefon bildirimleri desteklemesiyle tam anlamıyla bir akıllı saat deneyimi sunmayı vadediyor. Tasarım olarak diğer akıllı saatlerden daha kaba bir görüntüye sahip olan cihazın en can alıcı özelliği de şarj edilmeye ihtiyaç duymayan bir akıllı saat olması. 

Piyasadaki akıllı saatlerin önündeki en büyük engellerden biri olan şarj meselesine böyle bir çözüm getirmek ilk olarak Matrix Industries’in aklına gelmiş bir olay değil ancak PowerWatch X’in bu çözümü son kullanıcıya ulaştıran ilk ürün olduğunu söyleyebiliriz.

PowerWatch X 2018’in ilk çeyreğinde piyasaya sunulacak. Cihaz şimdiden ön siparişe açıldı, fiyatı ise $249.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN