20.03.2020  12:56

TOKİ Başakşehir kura sonuçları öğren | TOKİ Başakşehir kura sonuçları isim listesi 

TOKİ’nin 81 ile 100 bin konut projesi kapsamında gerçekleştirdiği Başakşehir kura sonuçları açıklandı. Saat 10:00 itibarıyla başlayan kura sonuçları belli oldu. TOKİ Başakşehir kura sonuçları isim listesi, kazananlar, asil ve yedek talihliler e-Devlet ve kurumun resmî internet sayfası üzerinden sonuçları öğrenebilir.

+
-

Koronavirüs (Corona virüs) salgını endişesiyle tüm etkinlikler, toplantılar iptal edilmişti. Bunlardan biri de TOKİ kura çekilişiydi. Herkese açık bir şekilde illerde belirlenen salonlarda yapılan çekilişler, virüs endişesi nedeniyle internetten yayınlanıyordu. Peki TOKİ Başakşehir kura sonuçları nasıl öğrenilir? İşte tüm bilgiler…

TOKİ BAŞAKŞEHİR KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI

TOKİ Başakşehir kurası kurumun Facebook, Twitter ve YouTube sayfaları üzerinden canlı yayınlanıyor. Başakşehir projesi için yapılan çekiliş saat 10:00’da başlarken, sonuçlar da belli oldu. Kura sonucunun ardından 500 konut hak sahibi belirlendi.

KONUTLAR 1-1,5 YIL İÇİNDE İNŞA EDİLECEK 

Türkiye genelinde inşa edilecek 100 bin sosyal konutun 894 TL’den başlayan taksit ve 240 aya varan vadeyle vatandaşlara sunulacağını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yılın ilk çeyreğinde ve neredeyse tüm bölümlerde inşaat uygulamalarını başlatmak istediklerini aktararak, konutların 1-1,5 sene içinde bitirilerek vatandaşlara teslim edileceğini müjdelemişti.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

HER YIL EN AZ 100 BİN SOSYAL KONUT

Bunun hâricinde Türkiye’de sosyal konut ihtiyacı bulunan ve alanlardaki çalışmaların da bir taraftan devam ettiği bilgisini paylaşan Bakan Kurum, sosyal konutla ilgili çalışmaların 1 sene önceden başlatıldığına dikkati çekerek, talebe göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları kapsamında sosyal konut ihtiyacını giderecek çalışmaların her sene yapılacağını ve her yıl en az 100 bin sosyal konut projesine başlamayı istediklerini kaydetti. 

BAŞVURU İADELERİ NE ZAMAN? 

Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 2 (iki) iş günü sonrasında T.Halk Bankası A.Ş. yetkili Şube’lerinden geri alabilecek.

Ücretler, dekontlar ve kimlik belgeleri ile başvuruda bulunulması halinde geri ödenecek.
 

DİĞER HABERLER
Bu kez Herekol darbesi!
Takı töreni ve tebrikleşme yasak
Hiçbir can güvenliği yok
Bagaja izin yok
Asıl 'itiraf' bu
Bitlis'te 3 terörist etkisiz hale getirildi
Adana'da silahlı kavgada 2 kişi yaralandı