24.03.2020  10:15

TOKİ Isparta Çünür kura çekilişi canlı izle: TOKİ Isparta Çünür kura sonuçları

100 bin konut projesi kapsamında Türkiye’nin hemen hemen her bölgesine ihtiyaç sahibi aileler için inşa edilecek konutlarda kura çekilişleri internetten canlı izleniyor. TOKİ Isparta Çünür kuraları bugün gerçekleşiyor. e-Devlet kapısı ve kurumun resmî internet sitesinden TOKİ Isparta Çünür kura çekiliş sonuçlarını öğrenebilirsiniz…

+
-

Isparta’nın merkez ilçesine bağlı Çünür mahallesinde inşa edilecek TOKİ konutları için çekiliş, kurumun resmî internet sitesi üzerinden gerçekleşiyor. Peki TOKİ Çünür kura çekiliş sonuçları açıklandı mı? Tüm bilgiler karar.com’da…

TOKİ ISPARTA ÇÜNÜR KURA SONUÇLAR

Isparta'da yapılacak olan 700 konut için kuralar 24 Mart Salı günü çekilecek. Isparta Çünür projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan çekiliş saat 10:00 itibarıyla kurumun sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

TOKİ EVLERİNDE NELER OLACAK?

İnşaatlarda en yüksek kalite ve emniyet ön planda tutuluyor, bu kapsamda tüm inşaatlarda hazır beton kullanılıyor. Projelendirme öncesinde inşaatın gerçekleşecek arazide gerekli jeoteknik ve jeolojik etütler yapılıyor, elde edilen bilgilere göre; deprem riski de göz önüne alınarak uygun temel tipi ve taşıyıcı sistem belirleniyor. İnşaatların her bölümü, TOKİ teknik personeli ve müşavir firmalarca sıkı denetimden geçirilerek gerekli kontroller ve testler yapılıyor. 

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

Konutlarda, Türkiye ekonomisi bakımından büyük öneme sahip olan su ve ısı yalıtımı yapılıyor. Konutlar, yeşil çevresi ve sosyal donatısı ile beraber vatandaşa sunuluyor. TOKİ; kaba ve ince inşaatı bütünüyle tamamlanmış; yer mutfak dolaplarından evyesine, kaplamasından duvar kaplamasına, klozetinden armatürlerine kadar tamamıyla tamamlanmış, vatandaşın anahtar tesliminin ardından herhangi bir tadilat yapmasına gerek kalmadan eşyasını taşıyarak oturabileceği hâlde konutları teslim ediliyor.

TOKİ KONUTLARI İÇİN SÖZLEŞMEDE İSTENEN BELGELER NELER?

1. İl/İlçe Nüfus Müdürlüğü’nden onaylı vukuatlı nüfus kayıt örneği ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan il sınırları içerisinde 1 seneden az olmamak şartıyla ikamet ettiğini gösterebilecek bir belge (Harp ve Vazife Malulleri, Şehit Aileleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuruda bulunanlar için 3 sene, Harp ve Vazife Malulleri, Şehit Aileleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi dışında olmak üzere diğer 3 bölümden hak sahibi olarak tespit edilen vatandaşlar, İl/İlçe Tapu Sicil Müdürlüğü’nden başvuru sahibinin kendisine, eşine ya da velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair belge.

DİĞER HABERLER
Erkek arkadaşının yüzüne kezzap attı
YKS başvuru tamamlama süresi uzatıldı
AÖF final sınavları online yapılacak
Tutuklu sayısı 19'a yükseldi
Başkentgaz'ın TÜRGEV bağışı haberlerine engelleme
Cumhurbaşkanı Perinçek'e 'sen kimsin?' diyemiyor
Kimse sokakta rahat dolaşamayacak