04.04.2020  17:09
SON GÜNCELLEME: 
04.04.2020  17:10
KAYNAK: 
KARAR

Tozkoparan 53. bölüm izle: Tozkoparanlar, Saatli Ev'in guguk kuşunu çalacak

Ailecek takip edilen dizilerden biri olan Tozkoparan, yeni bölümüyle yine hafta sonunun ilgi gören yapımlarından biri olacak. Saatli Ev hakkında anlatılan hikayeler hem Mavi Ay hem de Karayel üyelerini korkutur. Sinan ve Mete, eve girerek Saatli Ev'in meşhur guguklu saatini almaya çalışacaklardır. Diziseverler, Tozkoparan 53. bölüm ne zaman?, Tozkoparan son fragman yayınlandı mı? TRT 1 Tozkoparan full izle detaylarını merak ediyor. İşte detaylar...

+
-

TRT 1'in gündüz kuşağında yayınladığı ve özellikle çocukların yakından takip ettiği Tozkoparan dizisi, 53. bölümüyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Mavi Ay taşı alıp Salih Usta'nın evine döndüğünde, Cezeri'nin makinesinin ortada olmadığını fark eder. Makinenin olduğu yere bir Kuzgun tüyü bırakılmıştır. Tozkoparanlar bu işin arkasında kimin olduğunu çözmeye çalışırlar. Peki, "Tozkoparan son bölüm full izle", "Tozkoparan yeni bölüm ne zaman saat kaçta?", "Tozkoparan 53. bölüm fragmanı izle" Detayları KARAR.com okurları için derledik...

TOZKOPARAN YENİ BÖLÜM NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Hafta sonunun dikkat çeken yapımlarından biri olan Tozkoparan dizisinin 53. bölümü, 5 Nisan 2020 Pazar günü saat 17.00'de TRT 1'de ekrana gelecek.

TOZKOPARAN 53. BÖLÜM FRAGMAN

TOZKOPARAN FULL İZLE

TRT 1'in ilgiyle takip edilen dizisi Tozkoparan'ın tüm bölümlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

TOZKOPARAN YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Tozkoparan 53. bölümde; Tozkoparanlar nihayet taşa kavuşmuştur fakat bu kez de Karayel, Cezeri'nin makinesini kötülüklere engel olacaklarını düşünerek ele geçirmiştir.

Mavi Ay taşı alıp Salih Usta'nın evine döndüğünde, Cezeri'nin makinesinin ortada olmadığını fark eder. Makinenin olduğu yere bir Kuzgun tüyü bırakılmıştır. Tozkoparanlar bu işin arkasında kimin olduğunu çözmeye çalışırlar. Büyükler, Kaya ve adamlarının peşine düşerken; Mavi Ay telefonlarına gelen mesajla bu işin arkasında Karayel'in olduğunu anlar. Karayel, durumu büyüklere haber verirlerse makineyi bozacaklarını Mavi Ay'a bildirir. Mavi Ay için iş başa düşer ve hep birlikte Karayel ile yüzleşmek için Saatli Ev'e giderler. Saatli Ev hakkında anlatılan hikayeler hem Mavi Ay hem de Karayel üyelerini korkutur. Sinan ve Mete, eve girerek Saatli Ev'in meşhur guguklu saatini almaya çalışacaklardır. Saati almayı ilk kim becerirse, Cezeri’nin makinesi de onda kalacaktır.

Mavi Ay, makinenin Karayel'de olduğunu büyüklere söyleyecek mi? Mete, Sinan'dan önce saati bulup alabilecek mi? Saatli Ev hakkında anlatılan hikâyeler doğru mu? Cezeri'nin makinesi günün sonunda kimin elinde kalacak?

TOZKOPARAN SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Tozkoparan 52. bölümde; Tozkoparanlar kilidi çözüp, Piri Reis'in emanet ettiği taşa kavuşmak üzere sandığın kapağını açınca, bir anda ortalığı çok parlak bir ışık kaplamıştır.

Mete, ertesi gün odasında uyandığında, kendisine ne olduğunu ve sandığın kapağını açtıktan sonra başına neler geldiğini hatırlamadığını fark eder. Telaş içerisinde Mavi Ay'daki takım arkadaşlarına, babasına, Salih Usta'ya ve Fikri Hoca'ya da olanı biteni sorar. Fakat hiç kimse neler olduğunu hatırlamaz. Tozkoparanlar yaşadıkları hafıza kaybının sebebini ve taşın nerede olduğunu araştırırken, Karayel, Sinan’ın liderliğinde savaşa hazırlanır.

Kuzgunların iyi, Tozkoparanların ise kötü olduğuna inanan Sinan, Karayel'i toplayarak Tozkoparanlara meydan okumak üzere Salih Usta'nın evine gider. Karayel, evde Tozkoparanları bulamasa da Sinan ortalığı kurcalarken çok daha ilginç bir şey bulur. O ilginç şey, Cezeri’nin makinesinden başka bir şey değildir.

Sinan'ın liderliğindeki Karayel, Cezeri'nin makinesiyle neler yapacak? Piri Reis'in emanet ettiği taş emin ellerde mi? Hafıza kaybı yaşayan Tozkoparanlar taşın nerede olduğunu bulabilecek mi?

TOZKOPARAN KONUSU NEDİR?

Tozkoparan dizisi problemler yaşayan 10 yaşında bir çocuğun (Mete Sağlam) okçulukla tanışıp bütün hayatının dönüşmesini anlatıyor. Hastalığı ile mücadele etmek için ailesiyle birlikte İstanbul'dan küçük bir kasabaya yerleşmesiyle başlayan hikayede, Mete'nin yolu okçuluk sporuyla kesişecektir. Hayal dünyasında kendisini 'şahbaz okçu Tozkoparan' olarak hayal eden Mete, hem rahatsızlığı hem de annesinin korumacı tavırlarından dolayı bugüne kadar okçuluk yapamamıştır.

Fakat şimdi taşındıkları kasabada bu fırsatı yakalayacak ve büyük bir maceranın içine girecektir. Dizide 916 yılında gelmiş geçmiş en uzun menzilli oku atarak Osmanlı kayıtlarına giren ve bugüne kadar rekoru kırılamayan kemankeş 'Tozkoparan İskender' de hayat buluyor...

TOZKOPARAN OYUNCULARI KİMLER?

Yapımcılığını Veya i.m.p. yapım Elif Hamamcı'nın üstlendiği, senaryosunu Mustafa Burak Doğu, Meltem Çitci, Koray Yeltekin'in yazdığı, yönetmenliğini Şevki Es'in yaptığı Tozkoparan oyuncu kadrosunda; Gökhan Atalay (Yabani Salih), Burcu Altın (Sedef Sağlam), Burak Kut (Cihan Sağlam)  Burak Satıbol (Kaya), İrem Deniz Morkoç (Özge), Burak Alkaş (Fikri Parlak), Emre Şen (Sezgin), Emrah Ben (Bakkal Azmi), Dilara Akın Yazıcı (Mehpare), Seda Çavdar, Cemal Hünal, Ayşe Kökçü, Yasemin Balık, İbrahim Ethem, Arslan Ebubekir Öztürk, Ayşe Leyla Erdoğmuş, Ateş Sarp, Volkan Yürük'ün yanı sıra çocuk oyuncu kadrosunda ise; Özgür Ege Nalcı (Mete Sağlam), Leyla Kırşan (Elif), Doruk Kaan Aslan (Kerem), Demir Saygı (Burak), Tuana Naz Tiryaki (Asya), Yağız Kılınç (Sinan), Deniz Erayvaz (Arda), Alara Kardak (Merve), Gediz Cihangir Doğan, Fatih Yılmaz (Can), Helin Melike Çal (Yasemin) gibi isimler yer alıyor.

DİĞER HABERLER
Toplu ulaşımda yeni dönem başladı
Rus savaş gemisi 'Saratov' Akdeniz'e iniyor
Tuzla Piyade Okulu davasında karar
Camiden müzik yayınına 3 yıl hapis istemi
3 ay süreyle işten çıkarmanın ne zaman biteceği belli oldu
İşte evlenecek çiftler için en uygun tarih
Türkiye'den Nijer'e tıbbi yardım