Trabzon'da sel felaketi! Heyelanda can veren adam son anlarını böyle kaydetti

Trabzon'un Of ilçesinde, aracıyla seyir halindeyken heyelan nedeniyle toprak altında kalan 53 yaşındaki Yılmaz Hacımahmutoğlu hayatını kaybetti. Talihsiz adamın heyelandan dakikalar önce yağışı cep telefonunun kamerasıyla kayda alıp, sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

Trabzon'da dün öğle saatlerinde etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle Of ilçesinde toprak kayması ve taşkınlar meydana geldi. 

Of ilçesinde ticaretle uğraşan 53 yaşındaki Yılmaz Hacımahmutoğlu, şiddetli yağışta Sugeldi Mahallesi'nde aracıyla seyir halindeyken heyelan nedeniyle toprak altında kalarak hayatını kaybetti. Hacımahmutoğlu'nun cansız bedeni kurtarma ekipleri tarafından toprak altından çıkarıldı.

ÖLMEDEN ÖNCE SON GÖRÜNTÜ

Ticaretle uğraşan Hacımahmutoğlu'nun, heyelandan dakikalar önce yağışı cep telefonunun kamerasıyla kayda alıp, sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

Görüntülerde, şiddetli yağışta sileceklerin yetişmediği, yolların ise göle döndüğü görülüyor.

MAHSUR KALANLAR KURTARILDI

İlçeye bağlı Sefaköy, Yemişalan, Ballıca ve Sugeldi mahallelerinde mahsur kalan 8 kişi, AFAD, UMKE ve diğer ekiplerin çalışmalarıyla bulundukları yerden kurtarıldı. Of-Çaykara karayolu Dumlusu mevkisindeki hazır beton döküm tesisi de heyelandan etkilendi. Yamaçtan gelen heyelanın taşıdığı toprak yığınının dolduğu tesis alanında maddi hasar oluştu. Tesiste işçilerin yetiştirdiği 50'ye yakın tavuk da heyelanda öldü.

3 EV TAHLİYE EDİLDİ

Şiddetli yağışta meydana gelen heyelanda, Kavakpınar Mahallesi'nde 3 ev risk nedeniyle tahliye edildi. Yaklaşık 20 kişinin tahliyesi sırasında kalp hastası 74 yaşındaki Emine Köksal da sağlık ve Sürmene Arama Kurtarma (SÜRAK) ekiplerince sedyeyle ambulansa taşındı. Tahliyeleri sağlanan vatandaşlar, geceyi yakınlarının evlerine geçirdi.

HEYELAN ANI KAMERADA

İlçeye bağlı Gökçeoba Mahallesi'nde çay arazisinde meydana gelen heyelan anı da cep telefonu kamerası tarafından görüntülendi. Görüntüde tarım arazisi kenarında duran bir kişinin cep telefonuyla bu anları kayıt altına aldığı sırada vatandaşları "çabuk gelin akıyor, ırmak gitti, ana burada durma, haydi, uzaklaşın" diye bağırarak uyardığı duyuluyor.

BAKANLAR BÖLGEYE GİTTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da gece saatlerinde incelemelerde bulunmak üzere sel ve heyelanın vurduğu Trabzon'un Of ilçesine gitti. Of ve Hayrat ilçe kaymakamlıklarını ziyaret eden bakanlar, yetkililerden bilgi aldı.