14.08.2020  21:59
SON GÜNCELLEME: 
15.08.2020  09:56

Trump, aşıda öncelikli grubu açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, 3 kuvvetli aşı adayı olduğunu ve bu aşıların 3 klinik aşamayı da geçip onaylanması durumunda, önceliğin en savunmasız grup olan yaşlılara verileceğini belirtti.

+
-

Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşı çalışmalarına karşı başlatılan "Warp Speed" operasyonu kapsamında, ilaç tedarikçisi McKesson ile bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu.

Halen ellerinde 3 kuvvetli aşı adayı olduğunu aktaran Trump, bu aşıların 3 klinik aşamayı da geçip onaylanması durumunda, önceliğin en savunmasız grup olan yaşlılara verilmesi gerektiğini vurguladı.

Ülkedeki hastanelerin doluluk oranını da takip ettiklerine dikkati çeken Trump, Covid-19 nedeniyle hastaneye yatırılan hasta sayısının "stabil" olduğunu kaydetti.

Kardeşi Robert Trump'ın hastaneye kaldırılmasına ilişkin ise Trump, "Zor zamanlar geçiriyoruz." yorumunu yaptı.

"BENİM YAPTIĞIM ANLAŞMAYI TÜM DÜNYA ÖVDÜ"

İsrail ile BAE arasındaki anlaşmadan dolayı Demokrat Başkan Adayı Joe Biden'ın "kredi kazanmaya" çalıştığını öne süren Trump, "Benim yaptığım anlaşmayı tüm dünya övdü. Göreceksiniz, başka ülkeler de gelip benzeri anlaşmalar yapacak ve Orta Doğu'da barış olacak. Biden benim bahsettiğim ülkelerin ismini bile bilmiyordur." ifadelerini kullandı.
 

DİĞER HABERLER
Yunanistan'la anlaşması bizi üzmüştür
İYİ Partili vekil koronavirüse yakalandı
İki milletvekilinin testi pozitif çıktı
Bakan Akar'ın mutlu günü
İstanbul'da göçmen kaçakçılığı operasyonu: 9 kişi tutuklandı
Mecburen tedbirleri arttıracağız
Mansur Yavaş beraat etti