01.04.2020  12:23
KAYNAK: 
KARAR.COM

Trump'tan krona krizinde yeril otomobil paylaşımı

Korona krizini hafife alan söylemleri nedeniyle eleştirilen ABD Başkanı Trump, Twitter hesabından yerli otomobil paylaşımı yaptı.

+
-

Dünyayı saran krona salgınında ABD, ölüm ve vaka sayısında Çin’i çoktan geçmiş durumda.

Johns Hopkins Üniversitesi'nin yayınladığı güncel rakamlara göre ölen kişi sayısı 3 bin 400'ü bulan ABD, salgının çıkış noktası olan ve 3 bin 300 civarında ölüm açıklanan Çin'i geride bıraktı.

Ülke genelinde durulmayacak gibi görünen salgında, ABD Başkanı Trump’tan yine oldukça eleştiri toplayan bir çıkış geldi. Resmi Twitter hesabıdan bir paylaşımda bulunan ABD Başkanı, ülkenin yerel üretim otomobilinin reklamını yaptı.

Trump, koronayla boğuşan halkına araba satmaya çalışıyor

"HEPİNİZ ABD ÜRETİMİ OTOMOBİL ALIN!"

Attığı tweette Trump, “Harika bir haberim var! Amerikan aileleri artık daha güvenli, daha uygun fiyatlı ve çevre dostu otomobiller satın alabilecek. O eski, sağlam ve güvenli olmayan teneke yığınlardan kurtulun. Daha iyi ve daha güvenli Amerikan arabaları alın ve Amerikan üretimini artırın. Amerikan alın!” ifadelerini kullandı.

Trump’ın attığı bu tweet ülke genelinde büyük tepki çekerken birçok kişi de insanların işsizlik, açlık ve hastalıktan araba alacak durumda olmadığını hatırlattı.

 

DİĞER HABERLER
Boğazına leblebi kaçan bebek yatağa mahkum
Doğu Karadeniz'e sağanak ve fırtına uyarısı
Tüm yurt sağanak altında
Nişan bozulunca kan döküldü
Büyük fethin yıl dönümü kutlanıyor
Tüm illerdeki Cuma namazlarının hangi camilerde kılınacağı belli oldu
George Floyd için başsağlığı