Back To Top
Öğrenciler, turşu yapmasını öğrendi

Öğrenciler, turşu yapmasını öğrendi

Öğrenciler, turşu yapmasını öğrendi
- A +

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde anaokulu öğrencileri turşu yapmasını öğrendi

Kış hazırlıklarının yapıldığı bugünlerde, Çemişgezek anaokulu öğrencileri, öğretmenlerinin refakatinde evlerinden getirdikleri turşu malzemeleriyle okulda turşu yapmasını öğrendi. Minikler kendilerine ait kavanozlara istedikleri malzemeleri koydu ve turşunun olgunlaşmasını daha sonra görmek ve tatmak için muhafaza altına aldı.

Öğrencilere günlük yaşam becerileri kazandırmak için etkinlikler düzenlediklerini belirten Okul Müdürü Fatma Özbek, “Minik öğrencilerimizi sosyal hayata hazırlamak, öğrencilerimize günlük yaşam becerisi kazandırmak için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu tür etkinlikler minik öğrencilerimizde kişisel öz güven oluşturmakla birlikte oldukça neşeli zaman geçirmelerini de sağlıyor. Çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak bu tür etkinliklerimizi devam ettireceğiz”dedi.

Öğrencilerden Deniz Alp Akın ise ,”Evimizden kavanoz ve turşu malzemeleri okula getirdik. Öğretmenlerimiz bize turşu yapmasını öğretti. Yaptığım turşu kavanozunu sakladım ve olduktan sonra en çok tadını merak ediyorum. İnşallah güzel olmuştur”diyerek düşüncelerini aktardı.

Etkinlik, hazırlanan turşucu panosunun önünde fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

TUNCELİ/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN