09.04.2020  08:24
SON GÜNCELLEME: 
09.04.2020  08:25
KAYNAK: 
NEW JERSEY

Türklerin yoğun yaşadığı Paterson'da belediye başkanı koronavirüse yakalandı

ABD'de Türklerin en yoğun yaşadığı New Jersey eyaletine bağlı Paterson'da Belediye Başkanı Andre Sayegh koronavirüse yakalandı. Sayegh, virüsü nerede kaptığını bilmediğini belirtti ve kent sakinlerini dikkatli olmaları için çağrı yaptı.

+
-

ABD'de Türklerin en yoğun yaşadığı New Jersey eyaleti Paterson kentinin belediye başkanının koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı belirtildi.

Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh, virüsü nerede kaptığını bilmediğini belirtti ve kent sakinlerini dikkatli olmaları ve evden çıkmamaları konusunda uyardı.

"NE YAZIK Kİ KOVİD-19 TESTİM POZİTİF ÇIKTI"

Paterson Türk toplumu ile yakın ilişkileri bulunan Andre Sayegh, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Ne yazık ki bugün Kovid-19 testimin pozitif olduğunu öğrendim. Ateş veya öksürüğüm yok. Eşim de bugün test edildi ve çocuklarımızı da gözetim altında tutacağız. Karantinada kaldığım sürede, Paterson için çalışmaya devam edeceğim.” ifadelerine yer verdi.

TOPLAM VAKA SAYISI BİN 250

Üç çocuk babası, 40 yaşındaki belediye başkanı, mart ayı boyunca sosyal mesafeyi koruduğunu ve açık alanda maske taktığını aktardı ama buna rağmen kendisine bulaşan virüsün ne kadar tehlikeli olduğuna dikkati çekti.

New Jersey’in üçüncü en kalabalık şehri olan Paterson’da bugüne kadar bin 250’den fazla Kovid-19 vakası tespit edildi. Virüsten ölenlerin sayısı ise 11 olarak tespit edildi. Bu rakamın 6'sı Paterson'da yaşayan Türklerden oluşuyor.

DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Siirt şehitleri için başsağlığı
34 kente seferler 4 Haziran'da
Bu yıl da bitmezse sokağa çıkamam
6 ilde acele kamulaştırma kararı
Salgınla mücadele bitmedi, rehavete kapılmayın
Hile yapmaya niyetliler
Yüz yüze telafi başlıyor