Twitter kullanıcısı yaşadığı korku dolu anları anlattı

Twitter kullanıcısı yaşadığı korku dolu anları anlattı

Bir Twitter kullanıcısı yaşadığı anları sosyal medyada anlattı: "Bir ihtimaller zincirinin ortasında debeleniyoruz sadece, daha iyi nasıl yaşayabiliriz diye..."

Twitter'da dün @gulsahergisi adlı kullanıcı İstanbul'un Beşiktaş ilçesi Akaretler semtinde başına gelen olayı anlattı. Kısa sürede çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşılan ve yorum alan tweet dizisi hala gündemde.

"KORKTUM, GEÇEMEDİM YANLARINDAN"

"Gülşah" isimli kullanıcı yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Size dün başıma gelen bir şeyi anlatmak istiyorum. Akşam üzeri evime dönerken yol üzerinde iki tane tinerci gördüm. Akaretler'in bitiminde bir pastahaneye girdim hemen. Korktum, geçemedim yanlarından. Pastaneci dedi ki 'Hanımefendi biz polisi aradık ama epey oldu gelen giden yok bir de siz arayın isterseniz.' Bu iki adam da çöpleri deviriyorlar, şişeleri kırıyorlar. Tiner, alkol.. Kendilerinde değiller zaten. Biri yolun ortasına çişini yapıyor, diğeri insanları kovalıyor vs.

"ASIL ÜZÜCÜ OLAN..."

Polisi aradım, geldiler. İki tinerciden siyah montlu olan ara sokaklara girmişti çoktan. Kırmızı montluyu da aldılar polis otosuna yaka paça. Yani o kadar direniyor ki dedim bir sakatlık çıktı çıkacak. Pastahanede bir tane amca vardı diyor ki 'Esenler, Bağcılar.. Hadi bunları kabullendik de böyle bir muhitte böyle şeylerin olması çok üzücü.' Asıl üzücü olan daha elit kesim diye bahsedilen insanların bu manzarayı hak etmediğini düşünürken, diğer semtlerde normal karşılamak, her neyse..

"NEREYE GİTTİ GÖREMEDİK"

Kırmızı montluyu aldılar götürdüler ama diğeri hala dışarıda geziyor, nereye gitti göremedik de. Amca 'kızım git sen bir şey olmaz artık korkma' dedi. Ben yine de ne olur ne olmaz diye taksiye bindim. Evim de yürüyerek 7-8 dakikalık mesafede yani ama gidemedim.

"HALA ETKİSİNDEYİM"

Zaten ben pastahaneye girmeden tinercilerden biri gördü beni, bana doğru koşarken kılpayı girdim vs. Yani zaten hala onların etkisindeyim, polis aldı götürdü diye rahat etmedi içim. İyi ki etmemiş.. Taksiyle evimin olduğu sokağa bir döndük.. Az önceki kırmızı montlu karşımızda.

"KIL PAYI..."

Yani bu ne demek ya? Polis aldı götürdü sanıyoruz, artık güvendeyiz bilmem ne onlar alıp adamı iki sokak ötemize, aksi gibi de evimin önüne geri bırakıyorlar. Ya ben bir şey olmaz diye yürüyebilirdim de, taksiye verecek param da olmayabilirdi. Adam eline almış kırık bir cam, taksiden inemiyorum, taksici bir şey yapamıyor. adam bağırıyor, kaputa vuruyor, bir şeyler yapıyor. Neyse birkaç metre ileri gider gibi oldu ve ben hemen çıktım. Elim titriyor anahtarı bile çeviremiyorum. O da gördü beni bana doğru koşarken 'yine' kıl payı kapıyı kapadım.

"VERDİĞİNİZ KIYMET BU MU?"

Sabah ALES'e girdim. 130 TL ödediğim sınava montumla girdim. Titreye titreye soru çözmeye çalıştım. Bir noktada soğuktan sinirlerim bozuldu, elimin titremesini durduramıyorum ve işlemleri kafamdan çözmeye çalışıyorum. Keza yetişmedi. ALES yetişmedi ya isyanı değil bu bu arada. Kopya çekilmesin diye her sınıfa koyulan kameralar yerine iki odun atıp ısıtabilseydiniz okulu, daha makbule geçerdi. Muhteviyatı itibariyle bu sınava giren insanlar belli, niçin bu sınava emek verdikleri belli. Sizin akademide ilerleyecek insanlara verdiğiniz kıymet bu mu? 

"ONLARI KOYMALARI GEREKEN NEZARETHANEYE BENİ KOYMASINLAR DİYE"

Ya dün gece oturdum bu birbirinden bağımsız iki olayı düşündüm. Ne doğru düzgün emeğimizin karşılığını alabiliyoruz ne güven içinde evimize gidebiliyoruz. Bunları yazarken bile sözlerimi o kadar seçiyorum ki o adamı koymaları gereken nezarethaneye beni koymasınlar diye. 

"İHTİMALLER ZİNCİRİNİN ORTASINDA DEBELENİYORUZ"

Keşke biraz daha saygı gösterebilsek birbirimize, haklarımıza. Herkes evinin önünü süpürebilse de bu kadar kirlenmesek keşke. İşini hep düzgün yapsa insanlar da biz de böyle yazmasak. Bir ihtimaller zincirinin ortasında debeleniyoruz sadece, daha iyi nasıl yaşayabiliriz diye.

"SEN OTOBÜSÜNÜ KAÇIRMIŞ BİR MİLLETİN ÇOCUĞUSUN"

Bedri Rahmi bir şiirinde diyor ya hani 'insanın insanı sömürmesini, rezilliğin dik alası demesini becereceksin.. oğlum mernuş, sen otobüsünü kaçırmış bir milletin çocuğusun' diye. İşte maalesef aynen öyle. Bu ülke koca bir düş kırıklıkları çölü ve bence bizim için artık çok geç."

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN