09.08.2020  17:36
KAYNAK: 
DHA

Unuttuğu çantasını almaya geldi, fünye ile patlatıldığını gördü

Sivas'ta içinde kıyafet ve iş malzemeleri bulunan çantasını dalgınlıkla Jandarma Komutanlığı nizamiyesi önüne bıraktı. Şüpheli olarak görülen çanta fünye ile patlatıldı.

+
-

Sivas'ta bir kişinin unuttuğu çantası fünye ile patlatıldı. 

Sivas İl Jandarma Komutanlığı nizamiyesinin yakınına bırakılan spor çantayı görenler, polise haber verdi.

Patlayıcı olması ihtimaline karşı polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alarak yolu, araç ve yaya trafiğine kapattı.

Olay yerine gelen bomba imha uzmanı polis, koruyucu kıyafet giyerek, çantaya fünye bağladı. Ardından çevredeki vatandaşlara polis aracından güvenlik uyarı anonsu yapıldı. Fünye bağlanan çanta kontrollü bir şekilde patlatıldı. Polis ekiplerinin patlama sonrası yaptığı incelemede çantada kıyafetler ve inşaat çalışmalarında kullanılan malzemeler bulundu.

ÇANTASINI ALMAYA GELDİ ANCAK...

Polisin fünye ile müdahalesinin hemen ardından olay yerine gelen Ömer Şahin, çantanın kendisine ait olduğunu söyledi. Yakındaki bir inşaatta çalıştığını belirten Şahin, yerde dağılan kıyafetlerini ve malzemelerini topladıktan sonra götürüp otomobiline bıraktı.

İnşattan çantasıyla çıktıktan sonra dalgınlık sonucu çantayı bulunduğu yere bıraktığını belirten Şahin, tekrar gelip almaya yetişemediğini söyledi. Şahin, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

DİĞER HABERLER
Bisikletini gösterip, tweet atması sakil bir davranış
Erdoğan’ın avukatlarının ayağına küllük getiren yargıçlar var
İnsan dilinin altında gizlidir
İYİ Parti'den 'liste' iddiasına yalanlama
İstanbul'da yeni taksi sistemi nasıl olacak?
EBA çöktü 'karanlıktaki evler' gün yüzüne çıktı
Yunanistan fırsatı heba etmemeli