10.02.2020  13:41

İHA ekibinin eksi 20 derecede zor anları

Van’ın Çaldıran ilçesinde yasa dışı yollarla yurda girerken donarak öldüğü yönünde ihbarı alınan 13 düzensiz göçmen ve kapatılan Çaldıran-Doğubayazıt kara yolu için bölgeye giden İhlas Haber Ajansı (İHA) ekibi, araçlarının karda kalmasıyla zor anlar yaşadı

+
-

İran sınırındaki Çaldıran ilçesinde yasa dışı yollarla yurda girerken donarak öldüğü yönünde ihbarı alınan 13 düzensiz göçmenle ilgili sabah saatlerinde arama çalışmaları için bölgeye UMKE, AFAD ve jandarma ekipleri sevk edildi. Bölgede yapılacak çalışmalarla ulaşıma kapatılan Çaldıran-Doğubayazıt kara yolundaki gelişmeleri takip etmek için Çaldıran ilçesine bağlı Soğuksu Mahallesi’ne giden İHA Van Bölge Müdürü Şükrü Akyüz ve İHA Muhabiri Yılmaz Sönmez, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolda mahsur kaldı. Eksi 20 derecede tipinin yola savurduğu kara saplanan araçlarını kendi imkanlarıyla uzun süre çıkartamayan İHA ekibi, yoldan geçen bir pazarlama aracını durdurdu. Pazarlamacının desteğiyle araç, halat yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı. Kara saplanan aracın çıkarılması sırasında maddi hasar meydana gelirken, İHA ekibi ise yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle arama çalışmalarının yarına bırakılmasıyla Çaldıran ilçe merkezine döndü.

VAN/İHA


(FOTOĞRAF)
GÜNÜN VİDEOSU

Koronavirüs hastasına suni teneffüs

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 bin 749 kişinin hayatını kaybettiği Çin''de, markette bir anda yere yığılan yaşlı adama bir doktorun her türlü riski göze alarak hiç düşünmeden suni solunum yapması sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

DİĞER HABERLER
Türkiye milli bekasını savunmaktadır
'Cesur Başkale' kod adlı terörist yakalandı
Yalova Belediye Başkanı görevden alındı
Emniyete ifadeye çağrıldı
Rusya'dan SİHA ve İHA izni istedik
Beştepe'de kritik görüşme
Bakanlık 2 bin 153 personel alacak