25.05.2020  10:19
SON GÜNCELLEME: 
25.05.2020  10:24
KAYNAK: 
KARAR.COM

Van'da bir asker G-3 mermisiyle vurulmuş halde bulundu

Van'da askerlik yapan ve terhisine 1 hafta kalan Jandarma Er Ahmet Türeli, nöbet bölgesinde G-3 mermisiyle vurulmuş halde bulundu. İntihar ettiği açıklanan Türeli hastanede hayatını kaybetti. Türeli'nin abisi ise kısa süre sonra terhis olacak kardeşinin intihar etmediğini belirtti.

+
-

Van’da askerliğini yapan Jandarma Er Ahmet Türeli nöbet tuttuğu noktada yaralı halde bulundu. Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Türeli'nin abisi Fecri Türeli "Bize intihar ettiği söylendi, fakat ben buna inanmıyorum. Kardeşimin terhisine az kalmıştı. Bu ayın 31’inde gelecekti. Biletini bile kesmiştik. Herhangi bir sıkıntısı yoktu" dedi. Aile, Türeli'nin göğsünden üç kurşunla vurulduğunu belirtti.

Van’da askerlik yapan Muş’un Malazgirt ilçesi doğumlu 21 yaşındaki Ahmet Türeli, bir hafta önce nöbette olduğu sırada ağır yaralı halde bulundu ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Terhisine az bir süre kalan Türeli’nin ihtihar ettiği iddiasına ailesi tepki gösterdi.

GÖĞSÜNDEN 3 ADET G-3 MERMİSİYLE YARALANDI

Göğsünün sol üst tarafında üç adet G-3 (Piyade tüfeği) kurşunuyla yaralandığı belirtilen Türeli, Van Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. İki gün sonra Van’dan Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne (GATA) sevk edilen Türeli, önceki gün sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Cenazesi Malazgirt’te getirilen Türeli, bugün Bahçe Köyü’nde defnedildi.

Abi Fecri Türeli, kardeşinin intihar etmediğini, öldürüldüğünü öne sürdü. Türeli şunları söyledi: “Kardeşim sol göğüs üstünden, kalbe bir santim kala G-3 ile 3 mermiyle vuruldu. Bize intihar ettiği söylendi, fakat ben buna inanmıyorum. Kardeşim terhisine az kalmıştı. Bu ayın 31’de gelecekti. Biletini bile kesmiştik. Herhangi bir sıkıntısı yoktu. Neden intihar etsin ki? Bu olay bir hafta önce yaşandı. Dün sabah yaşamını yitirdi. Bugün defnettik. Kesinlikle bunun intihar olmadığını düşünüyoruz ve bununla ilgili gereken soruşturmayı açacağız. Davanın takipçisi olacağız.”

DİĞER HABERLER
Pelikan'ı kim finanse ediyor araştırılmalı
'Pelikan'ı eleştirdi ifadeye çağrıldı
AÖF diplomaları için gözler üniversitede
MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanlığı kapatıldı
Pelikan Örgütü'ne Pelikan Örgütü demeyelim mi?
18 yaş altı velisiz seyahat edebilecek
9 milyon Hint keneviri ele geçirildi