VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 Vakıflar Genel Müdürlüğü burs ücretleri belli oldu

Ortaöğretim, üniversite ve yabancı uyruklu öğrencilere karşılıksız olarak verilen Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs ücretleri belli oldu. 15 Ekim’de başlayan başvuruların ardından VGM burs sonuçları için gözler genel müdürlükte…

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 Vakıflar Genel Müdürlüğü burs ücretleri belli oldu

Öğrencilere karşılıksız verilen VGM burs ücretleri, onların eğitim hayatını daha rahat geçirebilmesi için bir nefes niteliğindedir. Ortaöğretim öğrencilerine 75 TL, üniversite öğrencilerine 300 TL ve yabancı uyruklu yükseköğretim öğrencilerine 600 TL burs yardımı yapılıyor. 15 Ekim’de başlayan başvurular, 30 Ekim’de sona eriyor. VGM burs başvuru sonuçları ise kısa süre içerisinde açıklanacak.

VGM BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

VGM burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli değil. VGM burs başvurusu sonuçları internet üzerinden duyurulacak.

Geçen sene ortaöğrenim burs başvuru sonuçları 25 Kasım 2019, yükseköğrenim burs başvuru sonuçlar da 2 Ocak 2020 tarihi itibarıyla açıklanmıştı.

VGM BURS ÜCRETLERİ NE KADAR?

Burs alma hakkı elde edenlere, burs almaya devam ettikleri her eğitim döneminde 9 ay boyunca (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) eğitim yardımı veriliyor. 2020 - 2021 eğitim döneminde ortaöğretim öğrencilerine aylık 75,00 Türk lirası veriliyor. Yükseköğrenim öğrencileri 300 Türk lirası alırken, Türkiye’de eğitimini sürdüren yabancı uyruklu öğrencilere ise 600 Türk lirası burs veriyor.

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2020 – 2021 öğretim döneminde verilecek ve 15 Ekim-30 Ekim 2020 tarihlerinde alınan Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuruları, kurumun resmî internet sitesi olan www.vgm.gov.tr'den başvuru formu doldurulmak üzere alınacak.

Giriş Ekranındaki ‘İsim’, ‘Soyisim’, ’T.C. Kimlik Numarası’, ‘Doğum Tarihi’, ‘Kimlik Türü’, ‘Baba Adı’, ‘Nüfus Cüzdanı/TC Kimlik Kartı Seri – No’ bölümleriyle ‘Kişisel Verilerin İşlenmesine dair Açıklama Metni’ ve ‘Güvenlik Doğrulama’ alanları bulunmaktadır.

Giriş sayfasındaki alanların hepsi büyük harfler ile doldurulacak.

VGM BURSU BAŞVURU TARİHLERİ

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) eğitim yardımları Türkiye'de eğitimlerini sürdüren ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine karşılıksız olarak verilen burslardır.

15 Ekim’de başlayan yükseköğretim Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuruları, 30 Ekim 2020’ye kadar devam edecek.

Yine 15 Ekim’de başlayan yabancı uyruklu öğrencilerin VGM burs başvuruları da 30 Ekim 2020 itibarıyla tamamlanacak.

Öte yandan ortaöğrenim Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları, 15 Ekim 2020’den itibaren sona erdi.

vgm-burs-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak-2020-gozler-vakiflar-genel-mudurlugundee.jpg

KİMLER VGM BURSUNA BAŞVURAMAZ?

Anasınıfında okuyan öğrenciler, açık öğretim ortaokulunda, özel okulda, açık öğretimde lise eğitimi gören veya mesleki açık öğretim lisesinde eğitimini sürdürenler, kardeşi Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Bursundan faydalananlar, kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ya da burs alan öğrenciler ve VGM’den muhtaç aylığı alanlar, ortaöğrenim bursundan faydalanamaz.

VGM BURS BAŞVURUSU YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!

Başvuruların bilgisayar üzerinden yapılması öneriliyor. Başvuru kılavuzu daha önceden dikkatli bir şekilde okunmalıdır.

Başvurularınız başvuru formlarında belirttiğiniz bilgilerin ilgili kamu kurumlarından gerçekleştirilen doğruluk kontrolleri ile değerlendiriliyor. Bundan dolayı beyan edilen bilgilerin doğru olması gerekiyor.

Adayın, medeni durumu başvuru değerlendirmelerinde puanlamayı etkilediğinden dolayı başvurusunu gerçekleştiren ve başvuru tarihlerinin son gününe dek medeni durumu değişen/değişecek olanların başvuru zamanları içinde yeni durumuna uygun olacak biçimde başvuru formundaki verileri güncellemesi gerekiyor. Başvuru değerlendirmeleri öğrencinin başvuru tarihlerinin son günündeki durumuna göre yapılıyor.

Başvuru zamanının bitmesinin arkasından Bölge Müdürlükleri, başvuruların değerlendirilmesi adına belge talebinde bulunabiliyor. Bundan dolayı başvuruda istenilen iletişim bilgileri (cep telefonu, adres, e-posta) güncel olmalıdır. Belge talep edilmesi durumunda belirtilen zamanlar içerisinde belgelerin Bölge Müdürlüklerine iletilmesi gerekiyor. Aksi takdirde burs başvurusu iptal edilebilir.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN