Bakan müjdeli haberi duyurdu! O ödemelerde tam 1.000 TL artış yapıldı

Bakan müjdeli haberi duyurdu! O ödemelerde tam 1.000 TL artış yapıldı

Çoğu vatandaşın merak içerisinde duymak istediği müjdeli haber verildi. Bakanın yapmış olduğu açıklamada müjde verilerek, ödemede 1000 liralık bir artışın olduğu belirtildi. Daha fazla detaya haberimizden ulaşabilirsiniz…

Bakan Kirişçi, çiftçilerin beklediği sevindirici haberi açıkladı. Kirişçi, duyurusunda, “Çiftçilerimize müjde vermek istiyorum” sözlerini kullanarak, çeltik alım fiyatında yenilenmeye gidildiğini vurguladı.

SİZ YETER Kİ ÜRETİN

Kirişci, “Sizler yeter ki üretin, biz var gücümüzle sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı

1.000 LİRA ZAM YAPILDI

Çiftçiye sevindirici haber vermek istediğinin altını çizen Kirişci, alım fiyatında artış yaşandığını ekledi. Bakan Kirişci, şu şekilde devam etti:

“Gelişen piyasa koşullarını dikkate alarak çeltik fiyatlarını her çeşit için ton başına 1000 lira artırıyoruz. Buna göre TMO alım fiyatları, baldo çeşit için 16 bin liraya, Osmancık çeşit için 14 bin 500 liraya, luna çeşit için 13 bin 500 liraya yükseltilmiştir. Bu fiyat farkından bugüne kadar TMO’ya ürün teslim eden üreticilerimiz de faydalanacaktır. Güncellenen alım fiyatlarımızın tüm çeltik üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun.

Sizlerin emeklerinin zayi olmaması için son 20 yılda attığımız adımlar gibi bundan sonra da her türlü tedbiri almaya hazırız. AK Parti hükümeti olarak mevzuatımıza ve sektörümüze kazandırdığımız lisanslı depoculuğun ne kadar isabetli bir reform olduğunu bugün herkes daha iyi görüyor. Bu noktada Edirne’mizin İpsala ilçesindeki çeltik üreticilerimize hizmet etmek üzere 25 bin ton kapasiteli lisanslı deponun faaliyet gösterdiğini hatırlatmak isterim. 84 yıldır çiftçimizin en büyük güvencesi olan TMO’da hem kendi merkezlerimizde hem de lisanslı depolarda çeltik alımı yapacaktır.”

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN