Mevlid Kandili mesajları: Resimli, en güzel, dualı, kısa ve öz Mevlid Kandili mesajları

Mevlid Kandili mesajları: Resimli, en güzel, dualı, kısa ve öz Mevlid Kandili mesajları

Müslümanlar için önemli olan gün ve geceler vardır. Bu gecelerden biri de Mevlid Kandili olarak ifade edilebilir. Bu gecelerde Müslümanlar özel olarak ibadet ederler. Bol dua ve ibadet ile gecelerini geçirirler. Bu özel günlerde Müslümanları birbirlerine kutlama mesajları da vardır.

Müslümanlar için önemli olan Mevlid Kandili 7 Ekim Cuma günü olacak. Kandiller için Müslümanlar özel olarak ibadet etmektedirler. Bu günlerde özel namazlar, özel dualar okumaktadırlar. Aynı zamanda Müslümanlar kandillerde birbirlerine mesaj atmakta ve bu şekilde kandil mutluluğunu paylaşmaktadırlar. Hem cuma hem de kandil gününün bir arada olmasından dolayı kandil ve cuma mesajlarını sizler için derledik.

MEVLİD KANDİLİ MESAJI VE CUMA MESAJI

"Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Hayırlı kandiller ve hayırlı cumalar."

"Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.

"Rabbim bizi özünden iman eden gözünden düşmeyen kullarından eylesin. Mevlid Kandiliniz ve Cumanız mübarek olsun."

kandil

"Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınız Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan Mevlid kandiliniz mübarek olsun."

"Allah’ın ilahi nimetleri, evinizi ve kalbinizi neşe ile doldursun ve başarı için daha yeni fırsatlar sunsun. Mevlid Kandiliniz kutlu olsun."

"Eğilerek yükselmenin adıdır namaz. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Hz. Peygamberimiz(S.A.V) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. Onun doğumu insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah onu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir. İslam dini bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir."

Sizde bu mesajlardan faydalanarak sevdiklerinizin hem kandilini hem de cuma günlerini kutlayabilirsiniz. Kandilde sevdikleriniz ile sohbet etmek de büyük bir sevaptır. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN