Back To Top
Bahçeli’den Ak Parti’ye misyon yüklemesi

Bahçeli’den Ak Parti’ye misyon yüklemesi

 - Son Güncelleme: 17.09.2019 Salı 09:11
- A +

Sistemin gerçek sahibi” diye yazmışım, Temmuz’un 4’ündeki yazımda... Bahçeli o günlerde, 23 Haziran seçimlerinin Ak Parti’de yol açtığı “özeleştiri çığırı”nın “Sistemi gözden geçirme” boyutlarına evrilmesi karşısında kükremiş. Naci Bostancı ve Bülent Turan’a dersini vermiş.

Bugün de kükrüyor.

O yazıyı şöyle bitirmişim:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi üzerinden “Ak Parti’ye format atma” gibi bir “Akıl” mı Bahçeli’yi bu role soyunduruyor? Ben de anlamaya çalışıyorum bana göre Ak Parti de anlamaya çalışmalı.”

Ak Parti cenahında bir “Anlama” çalışması yapılıyor mu acaba?

Bahçeli zaman zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan’la buluşuyor. Muhtemel ki Ak Parti’de herkes, durumun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kontrolünde ve inisiyatifinde olduğuna inanıyordur.

Doğrusu Bahçeli’nin desteğinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, 4 Temmuz’daki yazımda da belirttiğim “belki ancak Mustafa Kemal’in kullandığı iktidara benzer bir güç sahibi kıldığı” bir gerçektir.

Peki bu durumda sorun olan ne?

İktidarsınız, neredeyse gücünüzü sınırlayacak bir güç yok, Meclis, yargı, medya, iş dünyası, STK’lar… Herkes gözünüzün içine bakıyor.

Her şey tamam da İstanbul seçiminde iki seçim arasındaki tavrınız sizi 13 bin oy kaybından 800 bin oy kaybına taşımış.

Ne olmuş bu arada?

Tam da YSK’nın seçim iptalinde iktidarın etkisini ortaya koyan sonsuz iktidar kullanımı algısı değil mi?

İşte bu algı sadece YSK’nın seçim iptali hadisesinde ortaya çıkmıyor.

Bahçeli’nin diline bakın. Nasıl bir hakim dil o! Nasıl bir tahakküm dili. Dışlayıcı, yargılayıcı, hain damgasını eline alıp önüne gelene vuran…

O dil, “sisteme sahipleniş”le birleştiğinde tüm iktidarı bürüyen bir dile dönüşüyor.

Ak Parti “muhafazakâr” ve “demokrat” bir parti olarak yola çıkmıştı. Şu anda “muhafazakâr”lığı olmasa bile “demokrat”lığı üzerine çok şey söylendiği bir vakıadır. Kaldı ki “muhafazakâr”lık konusu da “mücahitlikten müteahhitliğe intikal” sorunu yaşandığı değerlendirmelerinden bu yana bir hayli su götürür bir hal almış bulunuyor.

Şu anda Ak Parti’nin demokratlığı ile Bahçeli’nin üslubu ilginç bir sentez oluşturmuş durumda.

Bahçeli öyle ortak-mortak gibi konuşmuyor, öyle demişim işte, “sistemin gerçek sahibi” gibi konuşuyor.

Hep yazıyorum, “iktidar medyası” diye bir olgu var, o da epey bir zamandan beri küçük dağları yaratmış duygular içinde yayın yapıyor. “İktidar dili…”

İşte tam da burada yeni sesler “Biz böyle değildik” diyerek meydana çıkıyor.

Şu anda Ak Parti bünyesinde bulunanların bile “Tamam, bazı problemler var ama bunlar Reis’in öncülüğünde düzelecek” duyguları yaşadığı bir gerçek değil mi?

Eskiden “Bir bildiği var” sözleri tedavül ederdi saygı duyulan bir liderin konumunun sarsılmaması için. Ya da “Lidere yakın olanlar” böyle bir savunma dili geliştirirlerdi.

Ama Ak Parti’nin bir de altı çizilen “misyon boyutu” vardı. Misyonu birilerine havale edip kenara çekilmek sağlıklı mı idi?

İlginç olan şu ki Bahçeli bu süreçte Ak Parti’ye “misyon yüklemesi” yapmaktaydı. Böylece “muhafazakâr demokrat damar” istihale geçirerek yeni bir hüviyete bürünmekteydi.

ATİLLA YAYLA’YA: O tweeti o yazıyı okuyarak attıysanız bir kötü, okumadan attıysanız çok daha kötü. Okuduğunuz halde o tweeti atmış olmak, “profesör” titrinin altında bir “anlama sorunu”nu, okumadığınız halde, herhangi bir haber sitesindeki başlığa bakarak bir yazara akıl ve insaf suçlamasında bulunmak ise “akıl ve insaf” sorunundan öte, bir “iz’an sorunu”nu devreye sokuyor. Size en iyi gelecek olan şey, tweetinizin altında size hitaben yazılanlara bakmak. Onlardan birisi liberallikle başlayan serüveninizde “İçinizden bir Bahçeli çıkacağı” kaygısını seslendiriyor. Siz de böyle bir kaygı yaşıyor musunuz?

BAZI HABER SİTELERİNE: Yazılardan alıntı yaparak haberleştiren bazı internet siteleri “dikkat çekme veya kendi politikasına uydurma” saikiyle yazıları gerçek bağlamından koparacak başlıklar atıyor. Bu yaklaşım hem kendi okuyucusunu yanlış yönlendirmek hem de yazara maksadı dışında bir görüş yüklemek bakımından son derece haksızdır. Sitelerin yazıların ulaşma alanını çoğaltmak açısından faydasını göz ardı ediyor değilim, ama yanlış algıları da sağlıklı bulmadığımı belirtmek istiyorum.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Serdengeçti 19 Eylül 2019 10:10
İnsanlar konunun hala iktidar olduğunu sanıyor. Konu amaçtan sapmak. Hedeflerin toplum için değil, bireysel menfaat ve var oluş için kullanılması. İktidarda ecevit, demirel varken ümidimiz var dı. Bir gün hak batılı bastıracak diye. Yine sadece ümidimiz var HAYAL KIRIKLIĞI İLE BİRLİKTE..
KARAR OKURU 18 Eylül 2019 18:04
AKP; büyük MHP oldu ve her gün küçülüyor bu yüzden. Gerçek dava adamlarını bırak. Soylu, Perinçek, Bahçeli gibi sonradan olmalarla yol yürü. Allah akıl,fikir versin.
Mustafa Soylutürk 17 Eylül 2019 19:09
Sayın Bahçeli AKP tiye bu kadar zarar veriyorsa teşekkür etmeniz gerekmez mi? Neden hala memnun değilsiniz yoksa gizli akp limisiniz?..
Okur düşünür 17 Eylül 2019 18:23
Ak parti kendi tabanını çanta keklik gördü başka tabanlara yöneldi. Sen yüzde 51 oy veren seçmene arkanı dönüp hdplikerden bile oy istedin.1.ekonomi ve damat 2.suriye meselesi ve suriyeliler 3.liyakatsiz torpilli atamalar ilahiyatçısı bile taklacı olmuş koltuk sevdasından entrika kuyu kazma dümen ne ararsan var. Ak parti bitiyor yanan bir ateşti şimdi koru kaldı seçim olsa oyum kendime
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 18:08
CHP eyle hareket etseydi Erdoğan acaba ne yapacaktıniz Ahmet hocam. Akparti Kemalistlerle beraber dinimizi ayaklar altına aldımı diyecektiniz. Veya HDP ile PKK laştimı.
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 16:07
Spiker soruyor Perinçek'e ''Bahçeli'nin Erdoğan'ın şöyle şöyle beyanları var ne diyorsun''. Perinçek ''Ben onların aleyhine konuşmam çünkü onları aynı mevzide tutmam gerek.''. Akparti aleyhine veya politikasını eleştirenlere ilk ağızdan Bahçeli cevap veriyor.Ülkücü dernekleri kurban derisi topluyor ve başkasına Diyanet Vakfı dahil diğerlerine toplatmıyor. Birde kurumlara bakmak lazım.Ergenekoncuların başa geldiği, ulusalcıların at koşturduğu zeminlere de bakmak lazım.
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 15:49
Gerçekte Bahçeliye şaşmamak elde değil, kraldan çok kralcılık yapıyor. Acaba, devlet kurumlarını mhpli ler mi doldurdu ? Bu sistemde biraz değişiklik yapılma sözü bile Bahçelinin celallenmesine yetiyor. Muhalefete hakarette bazan Erdoğanı bile geçiyor. Tuhaf bir şekilde bu tutumu partisini de ayakta tutuyor. Oysa sistem değişse belki koalisyon ortağı bile olabilir. İncrlenmeye değer bir kişilik Bay Bahçeli....
adem kıral 17 Eylül 2019 19:42
2
kesinlikle bir tane bile kadrolaşma yok ülkücülerin işi yapılmıyor bir tane bile ülkücü kamuda yetkili değil sadece bahçeli ve çetesi nin rahatı bekası yerinde ileride çokları ayılacak
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 15:15
Sayın ahmet bey yazılarınızı okumadan yorum yapıyorum.siz nasıl hdp önündeki annelerle konuşmadan klavye başında niyetlerini yazabiliyorsanız bende yazılarınızı okumadan yorum yapabilirim heralde
semiramis 17 Eylül 2019 18:16
3
Çanakkale Savaşı hakkında yazmak için savaşa katılmış olmak mı gerekiyor? :)
cumhur 17 Eylül 2019 14:40
Ülkemiz insanı yirmi yıl öncesini arıyor mu?Yirmi yıl önceki huzuruyla şimdiki huzuru aynı mı?Tüm bu sorulara tarafsız olarak cevap verenler nereden nereye geldiğinizi görürler.Hak, hukuk,adalet,insan hakları,eğitim yaşam standardı vb. konularda ne kaybettik ne kazandık? yavaş yavaş olan değişimin farkında olamıyoruz ne yazık ki!
Sabahattin 17 Eylül 2019 16:09
8
10 yıl öncesi 20 yıl öncesinden çok daha iyi idi. Bugün 20 yıl öncesinden kötü, 10 yıl öncesinden çok daha kötü
turgut ertav 17 Eylül 2019 12:45
bahçeli,erdoğan ı esir aldı;devleti yönetiyor ,şeklinde bir yorum gözüme çarptı.mhp,kurulduğu 1969 yılından beri hiçbir seçimde ,ikdidar olma ve devlet yönetme vizesi alamadı seçmenden.hal böyleyken cb.erdoğan;nasıl olur da ,seçmenin devlet yönetme vizesi vermediği mhp ye esir olur?
umut 17 Eylül 2019 12:21
kimse kimseyi kontrol edemez! hele ki rte!'yi.. herşeyin başlangıcı püf noktası: bahçelinin ben filan partiyle yanyana durmam güzellemesidir. kader de yol da bundan itibaren çizilmiştir. ortada buluşuncaya kadar ülke böyle gider. (terazinin kefesi gibi..).
kaan 17 Eylül 2019 12:21
Hep aynı,hepimiz aynı,biz hangi zamanda yapıcı olup,insanımız,ülkemiz için birlikte çalışacağız.Biraz şeffaf olalım,ömürler boşa gitmesin.Asırları es geçmeyelim.
musto 17 Eylül 2019 12:19
Aslında akp Bahceli'nin hakkını ödeyebilmek için üyelerinin, günde 1,vakit şükran duası,yapması lazım.Akp iktidara taşımak için koltuğunu feda etti .5,yıl kenarda köşede derviş misali yaşadı özlediği meclise kavuştu.Akp verilmeyen Cumhur başkanlığının teslimatını yaptı.Akp iktidarı kaybett yine hodri meydan dedi.Partisinin yarısını kaybetti akp feda olsun dedi iktidarı teslim etti.Yine akp için tehlike çanları çaldı yeni bir model ile görülmemiş yetkilerle iktidar yaptı.Akp oturup kalksın nankörlük yapmasın.
Hocam Sağlık, Sihhatlar içinde Uzun Ömürler Dilerim. Rabbimden. Yaşınız Kemale Ermiş, (bizlerde yaklasiyoruz) Siyaset. Politika bitmez. Omrunuz geçti. Bi düşünelim ne geçti elimize. !.Zaman, Zemin Anlayışlar Kemale erince Ulkemizde bazı Olumlu gelişmeler yaşandı, yaşanacaktır. Fakat Ahlak, Edeb, Sevgi ve Saygı ile Kalici Yol alınır Evde ve Toplumda. Kalıcı olan budur. Söylemlerden önce ve ençok Aramamiz, gereken En üst seviyede İnsanı (Lisan i Hal) Değerler. Bu Dünyanın hertarfinda geçerlidir. !.politika bu değerlerin önüne Gecmemeli. Saygılar
turgut ertav 17 Eylül 2019 11:43
İnsanların hesab (görme) zamanı yaklaştı. Onlar ise hâlâ gaflet içinde, yan çizip aldırmıyorlar. ENBİYA suresi:1.ayet. Kötülükleri yapanlara gelince, kötülüğün cezası kendi mislidir. Onları zillet kaplar. Onları Allah’tan koruyacak hiç kimse bulunmaz. Onların yüzleri sanki karanlık geceden bir parçaya bürünmüştür. İşte bunlar da cehennemliklerdir. Orada ebedî kalacaklardır. O gün onların hepsini bir araya toplarız. Sonra da Allah’a ortak koşanlara: “Siz ve ortaklarınız yerlerinizde durun!” deriz. Böylece aralarını tamamen ayırırız. Koştukları ortakları: “Siz bize tapmıyordunuz.” derler. “
Çakırcalı 17 Eylül 2019 11:34
En iyisi Ispanya tipi federasyon. İktidarı dağıtmak ve sınırlamak herkesin yararına.
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 18:34
3
Türkiyeyi bölmek için bu şart diyorsun.
Çakırcalı 17 Eylül 2019 20:12
1
Hayır, kararların yerelde alınması ve iktidarın dağıtılması hem istikrar hem kalkınma hem özgürlük için iyidir diyorum. Herkesi ilgilendiren kararlar, merkezi hasbelkader ele geçirmiş bir avuç siyasetçi-memur tarafından alınmasın diyorum. Türkiye federasyonla bölünecekse zaten boşuna debelenmeyelim diyorum. Türkçe’den Türkçe’ye tercümeyi bırak da fikrin varsa yaz diyorum.
Karar Okuru 17 Eylül 2019 11:11
Bugun itibari ile cumhurbaskaninin arkasinda yuzde ellibir halk destegi kalmamistir. Erken veya gec ilk secimde bunu gorecegiz. Kuvvetler birligi ve partili cumhurbaskanligi sistemi icin illa israr edilecekse yuzde ellibirden bile cok daha buyuk toplumsal mutabakat gerekir. Yoksa toplumsal huzuru temin etmek mumkun olmaz. En hayirlisi parlamenter sisteme ve kuvvetler ayriligina donmektir. O zaman her vatandas kendini devlete esit uzaklikta hisseder.
İZZET DUMAN 17 Eylül 2019 10:58
AHMET ABİ'NİN SON GÜNLERDE; YEDİ DÜVELLE BERABER TAYYİB ERDOĞAN'A YÜKLENMESİ, YILLAR ÖNCE DAVA ARKADAŞI, SONRASINDA İSE GÖNÜL DOSTU VE BİR KARİ'İ OLARAK BANA TARİHTEKİ BİR TERKİBİ HATIRLATTI: IĞTELEZE ANNA VASIL (AHMET TAŞGETİREN). HALBUKİ NE GÜZELDİ İÇERİDEN BİRİ OLARAK YANLIŞLARI DİLLENDİRMEK....BAĞDAT HARAP OLDUKTAN SONRA ELEŞTİRECEK YANLIŞ DA BULAMIYACAĞIZ....DEĞİL Mİ?
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 10:22
söylediğiniz gibi güç iktidarda yok ve olamaz çünkü %51 i muhafaza etmenin faturası yüksek oldu pahalıya mal oluyor bunun için yeni bir referandum ile %25 lik partili başkanlık gerekli ülkemize
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 10:17
Erdoğan, 31 mart öncesi Yenikapı mitinginde platforma Bahçeli, Tansu çiller, mehmet ağarı çıkararak Türkiye’ye mesajını vermişti.Akp; artık milliyetçi, Türkçü, vesayetçi bir partidir.
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 09:55
Hemen hemen herkes Bahçelinin iktidarı destekleyerek her dediğini yaptırdığını ve iktidarın MHP eksenine girerek tükendiğini yazıyor. 2015 Haziran seçimine, ondan önceki seçimlere bakın. AKP inişe geçmişti. Asıl bitenin AKP değil Bahçeli olduğunu görmemek için ya şaşkın yada art niyetli olunması gerekir.
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 12:49
2
Mhp son secimdeki oy oranına bakarak yanılmasın.Bizler yani yüzde yirmilik kesim ilk secimde babacan deriz.Ak parti hata yaptığından,chp ye oy vermeyenler mhp dedi.Birde bazı cemaatler destekledi yoksa mhp nin oyu yüzde 6 dir
Mustafa Soylutürk 17 Eylül 2019 18:15
3
karar okuru'na Sen hangi holdingin sahibisin hangi cemaatin şeyhi'sin hangi sivil toplumun genel başkanısın kimin veya kimlerin adına ahkam kesiyorsun.madem bu kadar oyun var veya kontrol ediyorsun kur bir parti de ülke de bir yiğit görsün !...Şu MHP nin Akp nin işini bitir!...Bu senin yüzdelerin bildiğimiz matematikten farklı hesaplama buluşu olmalı..anlat da dünya sevinsin....
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 09:50
Tarkan ve Kurt filmi vizyonda, kurt sadık mı? Şüpheli...
turgut ertav 17 Eylül 2019 09:50
başkanlık sisteminden bizzat akp seçmen tabanı rahatsız.bunu iyi gören cb.erdoğan,bahçeli yi kurulmuş saat gibi kurup öne sürüyor.başkanlık sisteminin devamını istediyor.bahçeli nin inadını ortya koyarak,bakın bahçeli işte böyle biri dedek istiyor.ancak,erdoğan hata yapıyor.madem bahçeli böyle inat ve onunla koolisyor yürümüyor,o halde niçin bahçeli ye muhtaç kalıyorsun?sorusuna cevap istiyor akp seçmen tabanı.acaba erdoğan ın ajandasında erken seçim mi var?
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 09:28
Haklısınız Ahmet abi. Lakin daha önemli gündem hdppkk.
Kurt boz mu, yoz mu ? 17 Eylül 2019 09:26
Bahçeli ve MHP Ak Parti içine giren bir kurttur. Boz mu, yoz mu bilemem ama bu kurt her ilerleyişinde hücrelerdeki tahribat artmakta. Eski Ak Parti ruhu bunun farkında ve gelecek için tedbir almakta ama akparticiler, yani güya milliyetçiliği ellerinin tersiyle itip türk milliyetçiliğini baştacı edenler hiç bir zaman farkına varamayacaklar.
Karar okuru 17 Eylül 2019 09:26
Selam olsun (!) “mücahitlikten müteahhitliğe intikal” edenlere....
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 18:36
1
Eski mücahitler müteahhit olmadı, eski müteahhitler mücahit numarası yapıyor....
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 08:56
Bahçeli tarihi bir görev yapıyor. Ak Partiden ancak Onun attığı formatlarla kurtulabiliriz.Türk milleti hukuk ve demokrasiden asla vazgeçmez.
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 08:44
Güzel bir söz vardır herşeyi isteyen herşeyi kaybetmeye mahkumdur Erdoğan'a herşeyi verdik ama yetmedi daha fazlası daha fazlası başkanlık sistemi Türkiyeyi koalisyondan kurtaracaktı daha beter koalisyon sistemini getirdi eski koalisyonlarda bile herparti bişeyler diyebiliyordu şuan bütün gündemi Bahçeli yapıyor akparti küçük ortak kadar bile gündemi yapamıyor yazık
Ali baba 17 Eylül 2019 08:33
Erdagan Bahçeliyi bitirip mhp oylarina oynarken Bahçeli erdogani esir alip onun eliyle Devletide kendisi yônetmekte,
KARAR OKURU 18 Eylül 2019 02:41
0
İşin özeti bu
Altalta üst-üste yanyana geliyorlar yüzde 51i zor alıyorlar .. boyle sagci bi toplumda bu düştükleri durumuda sorgulamayip halen dindar siyasette ısrar ediyorlar... sorun yanyana gelmeleri değil sorun sağcı millici söylemin artık tükenişe geçmesi.. Ne mutlu tüketenlere...pasta azaliyor ortaklar cogaliyor bu da kavgayi beraberinde getiriyor olan bu...
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 08:26
Bahçeli yi tebrik etmek lazım muhalefettin yapamadiğini bahçeli yapiyor ALTIN VURUŞ COK YAKIN
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 08:26
Yahu, hani AKP vesayetin her türlüsüne karşı olan ve bunlarla savaşıp yok etmiş olan "kahraman parti" idi!.. Şimdi gelip Bahçeli vesayetine teslim mi oldu? Ya da Bahçeli sadece Reis'in tetikçiliğini yapan sahibinin sesi mi? Reis sistemde revizyon ve kabinede değişikliği çok istiyor, ama Bahçeli mi engel oluyor? Yeniden, "hükümet olma, ama iktidar olamama" günlerine mi dönüldü? Yoksa her şeye karar veren Reis, ama tabanını küstürecek bazı şeyleri Bahçeli'ye söyletip kendi aradan sıyrılıyor mu? Her durumda yaman çelişki... Büyük tiyatro...
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 07:21
Bahçeli Ak partiyi bitirme yolunda son dokunuşlarını yapıyor.
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 07:23
Bu ülkeyi yöneten tek kişi belli bu ülkedeki olumlu işlerinde olumsuzluklarında tek sorumlusu odur başka kişi aramaya gerek yok...
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 07:05
Bahçeli, Arınç ve Soylu bükemedikleri eli öptüler. Bu durumun verdiği içlerindeki o sıkıntıdan kurtulmak için ya beka sorunumuz vardı ondan öyle yaptık diyorlar ya da ben o kadar da ezik değilim tadında çıkışlar yapma ihtiyacı duyuyorlar.
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 06:49
Yahu hoca bilmem kaç milyon üyesi olan bilmem kaç yüz milletvekili , bilmem kaç yüz belediye başkanı olan onlarca bakanı ve bakanlık yapmış yetïşmiş kadrosu olan,her gün gece gündüz kanal kanal dolaşan kamuoyu yapıcıları olan gazete televizyon sosyal medya yı saymıyorum. Onyedi yıldır Türkiye'yi yöneten iktidarın bu kadar edilgen olduğunu kabul etmek aklaziyan bir durum olsa gerek. Şark kurnazlığı yapıp , kendinizi herkesten akıllı zannederek insanların gözlerini bağlayacağınızımı zannediyorsunuz. Ne güzel hayat, sizin, iktidar sahiplerinin hiç kusuru yok. Bütün suç bütün kabahat başkalarında
rrr 17 Eylül 2019 06:48
akp dili erdoğanın dilidir. bahçeli dili erdoğanın dilidir. ne zaman anlayacaksınız bunu
Alparslan Tekin 17 Eylül 2019 06:37
Sayın Bahçeli sarayı canhıraş savunuyor bunda hiç şüphe yok. Ancak bence bu taktik gereği. Bu kadar kötü şey varken Erdoğan yerine Bahçeli konuşmak da bu taktiğin başarılı olduğunu gösteriyor bence
evin 17 Eylül 2019 06:31
devlet bahçeli akpyi bitirdi. eskiden %34 ile tek başına iktidar olan parti şimdi %51 oy aldığında bile başkasıyla ittifak yapmadan iktidar olamıyor. yeni sistem akpnin tüm gücünü yok etti. bunu savunan akplilere allah şifa versin...
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 09:46
5
Bahçeli desteklemeden de AKP bitmişti. Aslında Bahçeli iktidarın ömrünü uzatıp kendisini bitirdi.
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 05:53
Sistem geregi 51 saglamak icin...Akp icinden ayrilanlarin sayisini bulmak icin bir cesit koalisyon....Sabah aksam negatif muhalefet yaparsaniz Bahceli nin görüsleri egemen olur....Akp secmenin % 80 i nin Bahcelinin anlattigi devlet millet bölunmezligi konusunda mutabiktir...Bahceli de her halde evrensel degerler insan haklari adalet vb konularda terör yapmadan anlaşalim diyordur...
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 07:40
5
Boş ama bomboş hamaset. Yüzde 80 değil yüzde 100 mutabıktır. Ama bunun pazarlaması yanlıştır. MHP herhangi bir milli değerin teminatı değildir. Aksine bu değerleri tehlikeye atan ve gerilim üreten bir partidir.
Okuyucu 17 Eylül 2019 04:32
AKP’nin neyi doğru ki Allah aşkına söyleyin. Artık geriye yalan üzerine kurulmuş. İşsizlik rakamları ve enflasyon uydurma rakamlarla milleti kandırmak. Her yer ateş pahası ve millet sıkıntı içinde kıvranıyor ve saraydakiler rahatlık içinde ve millet ile dalga geçmeye devam etsinler sandık önümüze bir gün gelecek ve bizde hesap sormasını biliriz.
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 03:43
Demek ki Bahçeli'nin adımlarını takip edenlerde de o kapasite varmış, ortaya çıkmak için uygun ortamı bekliyormuş.
KARAR OKURUx 17 Eylül 2019 03:16
Önceden bir bildigi var derlerdi o kadar akılsız işler yapıldı ki haberi yok demeye başladılar, Yetmedi pislik o kadar yayıldı ki duzeltir herhalde dediler. Şimdi anladilar ki asıl sorumlu kendisi zaten ama hala açık laf edemiyorlar.etmeleri gerek
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 01:58
Kardeşine küfredene, hakaret edene sessiz kalmak zillettir. Bu küfürlere sessiz kalmakta tasdik anlamına gelir. AK parti Bahçeli’nin sözlerine sessiz kalıyorsa ve bunları dost olarak görmeye devam ediyorsa eyvahlar olsun. Bir dostum şöyle bir şey demişti cumhurbaşkanlığı seçiminden hemen sonra. “ Tayyip Beyi o makama çıkaran MHP, korkarım o makamdanda indirecek olan MHP olacak”. Ne dersiniz bu ortaklık oraya doğru ilerlemiyor mu?
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 01:48
Köşe yazarları birkaç gündür Bahçeli'yi kalemlerine dolamışlar. Ne alıp veremediğiniz var bahçeli ile. Bence bu tür yazılarla iki parti arasındaki ittifakı,bir umut, bozmaya çalışıyorsunuz. Biraz da HDPnin,çocukları ailelerinden kaçırarak pkk'ya teslim etmesi işlevine son vermesi, çocukların teröre alet edilmesine, çocuk haklarından yoksun edilmesine, bu insanlıkdışı duruma alet olan partiye ve de terör örgütünün bölge halkına uyguladığı gayri-insani baskı ve şiddete de değinseniz, terörün sona ermesi için sizin de çorbada bir tuzunuz olsa. Terör bitmeden barış olmaz!
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 16:17
1
Bahçeli herkese sallasın, sonra ne alıp veremediklari var de...
Muhteris muktedir, koltuğu için her türlü gömleği giyebilir, her ittifaka, her ilkesizliğe razı olabilir. Ömer'lerle iş yürümezse Devlet'ler ne güne duruyor, o da olmaz sa "Türkiye icin vizyon çizenin kardeşi, kırmızı bültenli pardon Kanaat önderi" hazır... Söz konusu koltuksa pardon beka demek istedim azizim... gerisi kemiksiz ettir (her şekle girecek kadar esnek) vesselam...
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 23:58
Hocam Şimdi tek suçlu bahçeli mı.ne güzel iş valla hocam .reise ses çıkaramayın suçu, sebebi sağa sola atın. Bunları yazmak için köşe sahibi olmaya gerek yok hocam. Ayrıca korkmayın size dokunmazlar en fazla doğruyu söylediğiniz için yandaşliktan atarlar
Taşgetiren Okuru 17 Eylül 2019 04:49
3
Ne yandaşlığı arkadaş! Yazarın yandaşlığımı kaldı. Atılalı çok oldu. Yoksa burda ne işi var.
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 10:09
0
Sayın okur sence savunduğun hoca herşeyi eğip bükmeden yazıyor mu toplumsal sıkıntıların sebeplerini söyleyebiliyor mu
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN