Back To Top
Bu da bir facia

Bu da bir facia

 - Son Güncelleme: 12.11.2019 Salı 09:31
- A +

Ak Parti iktidarı döneminde Şehir Üniversitesi’nin boğulma sürecine sokulması…

Hem de iktidarın ilgisi-bilgisi dahilinde olduğu ayanbeyan görülen operasyonla.

Sırf Ahmet Davutoğlu ile “iltisaklı” olduğuna inanıldığı için.

Davutoğlu kim?

Ak Parti’nin eski başbakanı, genel başkanı.

Bir şekilde ayrı düşüldü, Davutoğlu ayrı bir siyasi oluşum başlattı ve onun canını en acıtıcı olacağına inanılan yerden operasyona girişildi.

Kimse Halk Bank ile Şehir Üniversitesi arasındaki ilişkinin iktidarla ne ilişkisi olabilir diye sormasın. Ve kimse, bu ilişki hiçbir biçimde üniversiteyi boğma ameliyesine dönüşmeyebilirdi’yi yabana atmasın. Böyle istendiği için böyle olduğu, çok açık.

Şehir Üniversitesi operasyonu bir bilek bükme harekâtıdır.

- Davutoğlu ona yapılana dayanamaz, diye düşünülmüştür.

Ne emekler verilmişti Bilim Sanat Vakfı’na… Orası Türkiye’nin en zor zamanlarında alternatif bir üniversite gibi olmuş, gençlerin kendini geliştirme gayretine öncülük etmişti. Sonra üzerine Şehir Üniversitesi kuruldu. İddialı, itibarlı bir üniversite idi. Sosyal Bilimler alanında özellikle muhafazakâr dünyanın cazibe merkeziydi. Şehir Üniversitesi’nde okumak gençlerin, çocuğunun bu üniversiteyi kazanması velilerin ideali oldu. Sabahattin Zaim gibi İbn Haldun gibi sonradan gelen üniversiteler Şehir Üniversitesi’nin gördüğü ilgiyi ve oluşturduğu muhtevayı yakalama, aşma motivasyonu ile yola çıktılar.

Olsun, daha çoğu daha çoğu olsun. Yalnızca sosyal bilimler ve ilahiyat alanında değil, temel bilimler alanında da dünya çapında üniversitelerimiz olsun. İslam dünyası ile dünya arasında en temelde eğitim-bilim açığı yok mu? Nasıl kapanacak bu açık? 17 yıl içinde önemli şeyler yapıldı ama “Eğitimi-kültürü başaramadık” denilmiyor mu?

Acaba Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haberi var mıdır Şehir Üniversitesi ile Halk Bankası arasında cereyan eden işler konusunda?

“Şehir Üniversitesi’nin yönetimi hami üniversite olarak Marmara Üniversitesi’ne verildi” gibi bir haber kimi mutlu eder? 

Bir tür üniversitelerde kayyım düzeni… Siyasi kayyımlardan sonra bilimsel kayyımlar…

İyi mi bu görüntü?

Halk Bankası tedbir koydurduğu için öğretim elemanlarına maaşlar ödenmemiş…

Öğrenciler, aileler tedirgin.

Sizin de içinizden “Davutoğlu gitse Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşse bu iş çözülür” gibi bir duygu düşünce geçiyor mu?

İyi mi olur bu?

“Gitti, ben ettim siz etmeyin, dedi, özür diledi ve Şehir Üniversitesi kurtuldu” gibi bir görüntü iyi mi olur? Davutoğlu için iyi mi olur, Cumhurbaşkanı Erdoğan için iyi mi olur ve Türkiye için iyi mi olur?

Böyle bir beklenti oluşması en başta geldiğimiz noktayı göstermesi açısından çok çok sıkıntılı değil mi?

Nazlı Ilıcak o meşhur özür mektubunu yazdı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a… “Mesele benimle sizin aranızda” dedi. “Affedin” dedi. Bir süre sonra da tahliye edildi. Bu işlerin böyle icra edilmesi hukuk adına, siyaset adına iyi mi?

Kim ne derse desin, “KHK’lar facia” idi. Hep diyorum en azından OHAL Komisyonu’nun “Haklısınız” dediği 8 bin 400 insan için, onların çocukları, anne babaları için facia idi. Bana göre Komisyonun “iltisak” kapsamı içine soktuğu binlerce insan da bu facianın kurbanı olmuştur, zamanın psikolojisi sonucu.

Şehir Üniversitesi ile ilgili operasyon konusunda “Duymadım-Görmedim-Sözüm yok” diyen bir kesim var, farkında mısınız? Bildiniz: Medya o. Bir CHP iktidarı olsaydı, Şehir Üniversitesi böyle bir operasyona maruz kalsaydı, sözüm ona “Bizim medya” böyle mi davranırdı? Herkes “iktidar medyası” oldu ve kulaklarının üzerine yattı. Kılıçdaroğlu mu savunsun Şehir Üniversitesi’ni? Hepimize ayıp olmaz mı? Utanmaz mıyız?

Haysiyetli çıkışlar yok değil çok şükür. Bireysel çıkışlar olarak kalsalar da… Karar da olmasa yandı gülüm keten helva olacak.

Hey gidi 28 Şubat günleri… Bir sığınaktı Bilim sanat Vakfı o zamanlar.

Nereden nereye geldik? Bir durup herkesin kendisine bakma zamanı değil mi?

TEBRİK:

Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde dün başlatılan “Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası kapsamında 81 ilde 11 milyon fidanın toprakla buluşmasını gerçekten heyecan verici buldum. Geçmişte “Cemaatlere çağrı” başlığı ile tüm cemaatleri yılın bir günü ağaç dikmeye çağırmıştım. Bugün bu konuda devlet öncülük ediyor. Düşünenleri, teşvik edenleri ve en az bir ağaçla yarınlara iyilik mesajı sunanları kutluyorum. Büyük iş bu.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 13 Kasım 2019 09:17
Bir operasyon var ülkede. Bilerek ya da bilmeyerek iktidar veya Erdoğan taşeronluk yap(tiril)ıyor. Bir yazar ne güzel ifade etmiş; MHP den daha Türkçü, CHP den daha Atatürkçü bir yapı vücuda getiriliyor. Erdoğan farkında mı bilmem ama devleti yeniden karanlık bir güç ele geçiriyor. Sonumuz hayrola..
KARAR OKURU 15 Kasım 2019 18:41
0
Hah bir bahane daha ..yapmiyor ama yaptiriliyor.. Kim? "Bir karanlık güç" Aman hiç hatamiz var demeyin! Hatasi var demeyin de .. Bu hata yapanlarin bahane buluculari ne çok! Pes ki pes yahu! Böyle diye diye yat millet kulaginin üstüne.. Öcüler kapida bekliyor aman ses etmeyelim!
Karar Okuru 12 Kasım 2019 23:13
Bir KHK ile 15 Üniversiteyi gasp edenler Şehir Üniversitesini de gasp eder. Herkes demokratik tepkisini göstermeli, hukuksuzluğa karşı çıkmalı. Devlet gücünü ele geçirenlerin talan ve yıkımına medenice karşı koymalıyız. Hukuk bunun için lazım.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 21:27
Ahmet Altan hakkinda "darbecilere subliminal mesaj" verdigi iddia edilerek yeniden yakalama karari cikarildi. Avukarina karar hakkinda bilgi verilmedi.
Bismillahirrahmanirrahim (Bakara 272)Onları hidayete erdirmek sana ait değildir. Fakat Allah, dilediğini hidayete erdirir. Hayır olarak ne harcarsanız, kendiniz içindir. Zaten siz ancak Allah'ın rızasını kazanmak için harcarsınız. Hayır olarak her ne harcarsanız -hiç hakkınız yenmeden- karşılığı size tastamam ödenir. (Kehf 57)Kim, kendisine Rabbinin âyetleri hatırlatılıp da onlardan yüz çeviren ve elleriyle yaptığını unutandan daha zalimdir? Şüphesiz biz, onu anlamamaları için, kalplerine perdeler gerdik, kulaklarına da ağırlıklar koyduk. Sen onları hidayete çağırsan da artık ebediyen hidaye
Bismillahirrahmanirrahim Al-i imran 138. Bu (Kur'an), insanlar için bir açıklama, Allah'a karşı gelmekten sakınanlar için bir hidayet ve bir öğüttür. Enam 125. Allah her kimi doğruya erdirmek isterse onun göğsünü İslâm'a açar. Kimi de saptırmak isterse, onun da göğsünü göğe çıkıyormuşçasına daraltır, sıkar. Allah inanmayanlara azap (ve sıkıntıyı) işte böyle verir. Enam 126. Bu, Rabbinin dosdoğru yoludur. Şüphesiz düşünüp öğüt alacak bir toplum için âyetleri ayrı ayrı açıkladık.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 19:31
Erzurumda kadının biri ağaca çıkmıştı.Asker olan kocasının kurtulmasina sağlamıştı.Evet artık adalet bir kişinin dudaklarının arasindaki insafa bağlıdır.
Bismillahirrahmanirrahim Bakara 159. İndirdiğimiz apaçık delilleri ve hidayeti Kitap'ta açıklamamızdan sonra onları gizleyenler var ya, işte onlara hem Allah lanet eder, hem de bütün lanet etme konumunda olanlar lanet eder. Al-i İmran, 199. Kitap ehlinden öyleleri var ki, Allah'a, size indirilene ve kendilerine indirilene, Allah'a derinden saygı duyarak inanırlar. Allah'ın âyetlerini az bir değere satmazlar. Onlar var ya, işte onların, Rableri katında mükafatları vardır. Şüphesiz Allah hesabı çabuk görendir.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 19:13
Bizden değil dedikleri kuran kursuna gece 04 öğrencileri biber gazıyla. Uyandrıp. Kuraanı kerimleri dahi almalarına müsaade etmeyen ve tepelerine yıkan bi anlayış ancak mafya anlayışıdır. Zulümdür .inananlarda bu mafya korkusuna teslim olmuş durumdadır. Müslümanlar islamın ilk günleri gibi mekkenin zulmünden necaşinin adaletine sığınma durumuna gelmiştir.
KARAR OKURU 16 Kasım 2019 08:58
0
İlginç, hiç duymadık, nerede olmuş.
karar okuru 12 Kasım 2019 18:49
Yorulduk ,yıprandık,enerjimiz boşa gidiyor.Hatırlatmak,hatır sormak iyidir.
FEZÂİLÜ'L-KUR'AN 12 Kasım 2019 17:48
Nur 12.Bu iftirayı işittiğiniz zaman, iman eden erkek ve kadınlar, kendi (din kardeş)leri hakkında iyi zan besleyip de, "Bu apaçık bir iftiradır" deselerdi ya! Hud 112. Öyle ise emrolunduğun gibi dosdoğru ol. Beraberindeki tövbe edenler de dosdoğru olsunlar. Hak ve adalet ölçülerini aşmayın. Şüphesiz O yaptıklarınızı hakkıyla görür. Hud 113. Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah'tan başka dostlarınız yoktur. Sonra size yardım da edilmez.
efe_ 12 Kasım 2019 16:16
ülkenin çıkarı iççin uyanık olmak lazım. ajanlar provaktörler satılmışlar hainler cahiller mecaracılar süerkli kirli haber yayıyor. yngın çıkarmak isteyenlere fırsat vermeyelim.
mehmet 12 Kasım 2019 17:01
1
Ayenen,satılanlar memleketi satar,tarımı bitirir,elekltriği üç yandaşa bedava verir,milli ne varsa satar.Abd ve israile bop ta yardım eder,suriye sınırındaki mayınları temizler,adaleti ve liyakatı ortadan kaldırır.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 18:29
0
Ciddi,hassas arkadaşlar DİKKAT! Troll ağlarına takılmayalım
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 15:19
Bu üniversitenin durumunu sizden başka kimse dile getirmiyor çok yazık, oysa bugün bana yarın sana.... Onca ormanı, ağacı katlettikten sonra fidan kampanyası yapmak yine de güzel. Ancak bunu 81 ilde yapmak fidanların bir kısmını ziyan etmek demektir. Çünkü kışın don yaptığında fidanlar zarar görecektir. Orman haftasının Mart ayında kutlanmasının gerekçesi de budur.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 15:05
diger universitelere olani da yazin; mesela 100'de 83 oy alan rektorun bogazicine atanamamasi gibi... o zaman inandirici olur kaygilariniz!
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 14:57
Tayyip Erdoğan kendi etrafındaki çemberi daraltıyor. Baskı gören herkes karşı cephede birleşiyor. Hani dünya devrilse biraraya gelmeyecek, milli birlik beraberlik dense yan yana gelmeyecek insanlar aynı hedef için adil bir "demokratik ülke" için, memleketin selameti için biraraya geliyor. Kendisi bilir ama yakında koltuk değneği de yan çizip kaçacak. Değneksiz ne kadar ayakta kalabilirler Allah bilir. Hayırlısı.
Talha Sarıca 12 Kasım 2019 14:43
İlkeli olmak adına siyasi kayyımlara karşı olsaydınız üniversitede kayyıma karşı olmanızın bir kıymet-i harbiyesi olurdu. yakında size de kayyım atansa şaşırmam. Hukuk, özgürlük vs. güneş gibidir. Bana güneş, karşıtıma gölge olsun düşüncesi geçersizdir. Ya herkese güneş ya da herkese gölge olur. "Herkes layık olduğu şekilde idare edilir" ayeti üzerine tefekkür dileğiyle.Sizinki tam bir "Ba'de harabi'l-Basra" durumu. Geçmiş olsun.
Kasım Özdemir 12 Kasım 2019 14:28
Yüz elli bine yakın eğitimli insanın atıldığı zaman 'açık' kapanır. Belki her şey 'sarı öküz' meselesi.
ahmet 12 Kasım 2019 17:24
2
Ahmet Taşgetiren, siyasi kayyımlara da tepki gösterdi
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 13:58
Böyle bir eğitim kurumunun boğulmaya çalışılmasına yazıklar olsun diyorum.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 12:36
Fetö yapiyor ahmet abi fetö kapatiyor okulunuzu hatta seni iltisakli gostre bilirler.......ah su sari ökuzun bir dili olsada görsek.............ya.....da.....hic. Dirilmemek uzere ölsek
FEZÂİLÜ'L-KUR'AN 12 Kasım 2019 12:22
Bismillahirrahmanirrahim Nur;18 Allah size âyetleri açıklıyor. Allah her şeyi hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. Nur;19. İnananlar arasında hayasızlığın yayılmasını arzu eden kimseler var ya; onlar için dünya ve ahirette elem dolu bir azap vardır. Allah bilir, siz bilmezsiniz.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 15:21
1
Kuran'dan örnekler veren arkadaşlar;lütfen burada ve siyasi yönü olan platformlarda vaaz vermeyin,yararı değil zararı oluyor.İnsanlar Akp'nin yanlışlarından dolayı burnundan soluyor,maalesef haksız olarak faturayı İslam'a,Müslümanlar'a ve Cemaatlara kesiyor.Hassas olanları tenzih edelim de,cemaatler konusunda haksız da değiller.Mesela A.Taşgetiren iktidar eleştirilerinden dolayı,32 yıllık,kurucusu ve çocuğu gibi olan Altınoluk dergisinden kovuldu.Burada Akp kadar derginin sahibi cemaat'de sorumlu değilmi?Niye direnmediler?Üç kuruşluk menfaat için zalimehemen teslim olma,Kitabın neresinde yazıy
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 12:03
gözümüzden iyice düştü bu iktidar.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 12:01
Şehir Üniversitesi farklı bir Üniversite.Her görüşten ve renkten öğretim görevlisi ve öğrencinin birarada olduğu ve TÜRKİYE'de BERABERCE YAŞANIR ispatı olan,örnek bir yer.Sadece para kazanmaya yönelik eğitim yapan Vakıf Üniversiteleri içinde,vakıf ideali içinde hareket etmeye çalışan birkaç örnekten biri.Eksikleri,yönetim hataları varmıdır,vardır.Ama herşeye rağmen Türkiye için büyük bir değerdir.Şimdi kurucusu bahanesiyle bitirilmeye çalışılıyor.Öğrencileri,Eğitimi ve Türkiye'yi hiç düşünmeden,sadece siyasi rekabet uğruna.Kim olursa olsun bu HAKSIZLIK,ADALETSİZLİK,ZALİMLİK içinde boğulur
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 11:25
Oyalama komisyonu dizide aldatmasın otuz yıllık İHL mezunu bir eğitimciyim seyyid kutup hep idoolum oldu idama götürseler yalan söylemem bu sizi aldatan komisyon yeğenimin gönderdiği havaleyi 27 bin TL babadan kalan arsa parası # bankaya destek kabul etmiş ve müracata ret cevabı verdi şimdide ayyaş sarhoş bir yakınımın şikayetiyle mahkemelerde sürünüyoruz suçlama onbeş yıl önce sohbete gitmek Vallahi billahi Tallahi insanları ve sizi bizi aldatabilirler amma herşeyi gören bilen ve duyan RABBİMİZİ asla !!! Benimki yüzbinde bir tanesi
KARAR OKURU 16 Kasım 2019 09:03
0
Bu dönemin acılarının kitabı yazılsa ,okumaya ömür yetmez. Milletin de öğrenmek gibi derdi yok. Deşmeyin , kokmasın. Tazminat istense, bütçede para yok.
Sorgulayan 12 Kasım 2019 11:13
Köylünün tarlasında verimi artırabilmesi için suya ihtiyacı var. Ama suyun gelmesi için uzak arazilerde kuyu açılmalı, o kuyudan çıkan suyu tarlasına getirmesi için su hatları döşemeli. Epeyce para harcaması lazım. Ama köylü yılmıyor, çalışıyor, gerektiğinde yardım alıyor ve kuyuyu açıp su hatlarını döşüyor. Bu arada, bu su hatlarından köylünün komşuları da faydalanacak. Onlar da tarlalarına su alabilecekler. Ama öyle bir şey oluyor ki, tam su hatlarından köylünün tarlasına su yürüyecekken ne görelim. Kıskanç komşu kendi zararına bile olsa bir gece gidip su kuyusunu çökertiyor. İşte! Olan bu!
Adalet2 12 Kasım 2019 11:11
Ahmet bey ALLAH razı olsun
Hakkı Yılmaz 12 Kasım 2019 10:55
Hatırladığım kadarıyla özel üniversitelere izin verilmesiyle birlikte Asaf Ataseven'in başhekimliği sırasında Bezmialem Vakıf Üniversitesi kurulmaya çalışılmıştı. İhsan Doğramacı'nın Bilkent Üniversitesi'ne izin verilmiş, Bezmialem Üniversitesi kurulmasına rağmen daha sonra izni iptal edilmişti. O dönemin siyasi şartlarında muhafazakar-dindar kesimin üniversite kurmasına izin verilmemişti. Şimdi de siyasi kaygı için muhafazakar-dindar kesim geçmişte birilerinin yapmış olduğu uygulamayı kendi tabanına gerçekleştiriyor. Şu siyaset ve siyasetçiler olmasa ülke ne güzel idare edilir halbuki.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 10:53
Sayın yazar niye lafı evirip çeviriyorsunuz. Çok açık güç sahipleri kendilerine tabi olunmasını, başka kapı başka adres bilinmemesini aranmamasını istiyorlar.Kendilerine tabi olmayanların yıllarca hangi çaresizlik içinde kendilerini hissettiklerini anlamak için başınızı kaldırmanız yeterdi. Başı örtülü diye kız çocuklarımızı okuldan atan, kadınlarımızı işten atan güç sahiplerinden nekadar farklılar. Bu güzelim ülkede 82 milyon insanın eşit hakkı olmasına rağmen bazıları kendilerininin daha çok hakkı olduğuna inanıyor. Yönettikleri kamuoyu araştırmasında dahi tepki vermeyen bir toplum.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 10:42
İyi ki "Karar" var diyorum ancak yakında ona da kayyım atayabilirler.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 10:36
Hala cb ye toz konduramama hastalığı var. Onun haberi talimatı olmadan böyle birşey yapılabilir mi? Tamam anlıyorum senelerce desteklediniz, büyüttünüz, onun verdiği bir sanrı, kabullenememe durumu var, kendinize bile içten içe itiraf edememe durumu var..ama Allah aşkına iş işten geçti geçiyor, sizin kral çıplak diye haykırmanız gerekli. Yapıcı olalım temennileriyle hiç birşey olamayacağı ortada, çünkü iktidarı korumak için benden sonrası tufan mantığı hakim..
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 15:53
6
At iziyle it izi birbirine karışmış.Samimi olan ile,sotada bekleyip'ah şu iktidar gitse de bizde eski vesayet gücünü tekrar ele geçirsek' diyen takiyyecileri ayıramıyorsun ki.Samimi olan insanlar Akp iktidarına,R.T.E.na toz kondurmak değil,topa tutuyor.Düzelmeleri için uyarıyor,bazıları rest çekiyor,ama vicdan sahibi hassas Müslümanların büyük bölümü Akp yanlışlarını onaylamıyor.Ama yine bu Müslümanların büyük bölümü geçmişi ve takiyyecileri de çok iyi bildiklerinden,Türkiye geleceği için,bu sotada yatanlarla birlikte hareket etmiyor 'yıkacağımızı yıkalım da sonrası önemli değil' diyemiyor
Hasan Fevzi 12 Kasım 2019 10:36
İnsanlar hata yapabilir kasıtlı olmadığı sürece bu anlaşılır ama ülkemizde şu anda iltisak yolu ile malına el konulmasına veya hapsedilmesine engel bir güç varmı yok orman kanunları geçerli yahu MEB onayıyla faaliyet gösteren kolejde ekmeği için çalışan temizlikçi kadınlara dahi soruşturma açıp hapsetmeye çalışan savcılar var ve bunlara dur diyecek hesap soracal bir güç yok
Takipci 12 Kasım 2019 10:32
1)Sehir Universitesine sasirmadim, zihniyet bu, 17 yildir devam ediyor... 2) Su anda yasanmakta olan en buyuk facia 'Issizlik'tir, gerisi teferruattır...
bir okur 12 Kasım 2019 10:29
Allahu Tala Kur'anda şöyle buyuruyor: "Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutan, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi âdil davranmamaya itmesin. Adaletli olun; bu, Allah korkusuna daha çok yakışan (bir davranış) tır..."
Ayete kırmızı 12 Kasım 2019 11:53
3
"Bir okur" rumuzlu arkadaş bir ayet paylaşmış burada yorumvs yok...ancak bu ayete kırmızı veren(beğenmeyen) arkadaş bilinçli olarak mı yaptı bunu acaba....ayet inkar edilmiş olmuyor mu...bilemiyorum...
Sorgulayan 12 Kasım 2019 13:44
1
Diyanet'in meali şöyle : "Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutun, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Herhangi bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya itmesin. Adaletli olun; bu, takvâya daha uygundur. Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır." Kırmızı veren ayetin tamamı yazılmadığı için mi vermiş, başka bir sebep mi var bilinmemekte. Beğenilmeyen, yanlış olan düşünceler için iki kelime de olsa gerekçe yazılması gerek. Kırmızı verenin yöntemini beğenmedim. Bu arada, ben de bazen kendimi beğenmiyorum!
KaRaR oKURU 12 Kasım 2019 14:50
1
Zaten ayetler ile amel etselerdi zalimlikte zirve yapmazlardı. Kırmızıya basmış edepsizlik etmiş sadece. Edepsize de cevap vermemek gerek.
Ali baba 12 Kasım 2019 18:42
1
Kirmizi,yi veren arkadaš Hakli, ayeti yazan ve dogruluguna inannanlar, Bir topluluga duydugunuz kin sizi adil davranmama,ya itmesin,,, E, mûslûman,Kûrd toplumuna karši ADIL,mi davraniyoruz, Mardin darageçit belediyesine atanan kayyum,,,devletimiz,,,Ermeni ve Sûryani mezarligin ûstûne, millet bahçesi ve dûgûn salonu yaptirdi, bu topluluklara duyulan kin,,,,, bu Topluluklara kin duyanlarin,, Allah onlarin belalarini,diš gûçlerin,,,Turum, Putin,nin elleriyle versin, inšallah,
Hermes 12 Kasım 2019 09:46
Sanıyorlarki, çöktükleri haram malların hayrını görecekler! Ne demişti Sadi-i Şirazi: Hırslı Müslüman Hayduta benzer!!!. Bu ölçüye göre tartın bakalım kimlerin "haydut" olduğunu!!!.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 09:41
Kim ne yaparsa yapsın Allah u cc işitir ve görür kim zerre miktarı hayır işlerse kim de zerre miktarı şer işler ise karşılığını görecektir Allah çok adaletlidir
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 09:35
Halk bankası ile olan ilişki konusunda hiç bilgi vermiyorsunuz... Para alıp üzerine mi yatmış, ne olmuş... Banka haciz koyduğuna göre buna hakkı var gibi, görünüyor... Siz hükümeti Halk Bankası üzerinden tabiri caizse kıyak yapmadığı için suçluyorsunuz.. Bir de bu üniversite çok başarılı diyorsunuz ;ilim dünyasına olan bir katkısından yarım örnek vermiyorsunuz... Biraz 'bensem hep haklıyımdır, bana yapılanlar hep haksızcadır 'vaziyetleri...
Sorgulayan 12 Kasım 2019 13:58
3
Hem ne olduğuna dair soru sormaktasın ve hem de bankanın hakkı olduğunu söylemektesin. Çelişki. Ya bankanın niçin haklı olduğunu örneklerle açıklarsın veya peşin hükümlü davranmaktan dolayı hüküm giyersin. İşte hendek işte deve! Ya aşarsın ya düşersin!
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 15:26
2
Madem bu kadar iyi bir ün iversite neden mali güçlük içinde kalmış? Eğitim kadrosunun kalitesinden bahsediliyor sık sık, ancak mezunlarından önemli isimler var mı? Ben de bunları merak ediyorum...
KARAR OKURUYUM 12 Kasım 2019 09:31
Ne haysiyetsiz, ne maymuncuk, ne can yakar, ne acıtır, ne diskalifiye aracı, ne cinayet aracı, ne İsveç çakısı oldu şu "İLTİSAK" kelimesi.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 09:13
Tabiki Kılıçdaroğlu savunur ve savunsun demokrası gereği
Katre 12 Kasım 2019 08:55
biz de her gün iyi ki karar var diyoruz... var da doğru haber okuyabiliyoruz... çok yazık... canım İstanbul u kaybettik ama zerre durup düşünmedik... bu zamana kadar ki verdiğim oylara canım yanıyor... bilsem ki eskiye döneceğiz... asla daha oy vermem...
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 08:43
TEŞEKKÜRLER SAYIN TAŞGETİREN. Umarım yanlıştan dönülür. gerçekten çok acı bir durum... Destek olunması gerekırken köstek olunuyor. bu yanlışı yapanların geçmişi ve durumları sorgulanmalıdır.....vesselam ..
bilal. 12 Kasım 2019 08:20
''Acaba Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haberi var mıdır Şehir Üniversitesi ile Halk Bankası arasında cereyan eden işler konusunda? '' yani merak ediyorum bu ülkede şehir üniversitesinden daha öncelikli bir konu yok mu ??? YIKILAN, YIKILMAYA RAMAK KALMIŞ AİLE GİBİ.....
Hermes 12 Kasım 2019 09:41
1
Bilal kardeş, şaka mı yapıyorsun ciddi misin?. Bu tür soruları soranların hala CB'yi "ak kaşık" gördüklerini anlaşılıyor, kutsuyorlar onu, ne yazık, ne yazık!!!. onun haberi ve talimatı olmadan mı bunlar oluyor diyorsunuz? Vah ki ne vah!.
bilal. 12 Kasım 2019 13:05
1
yukarıdaki söz bana ait değil, Ahmet Hocamızın yukarıdaki yazısından. yani demek istiyorum ki : ÖNCELİKLİ , DAHA ÖNEMLİ PROBLEMLERİMİZ VAR demek istedim.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 08:17
Ben bir doğa sever olarak iki yüz ağaç diktim. Üç yaşındalar. Bense yetmiş. Tuhaf olan sa AK partiye sırtını vermiş muhtarımız suyumuzu kesmenin derdinde. Bakalım ağaçların yaşama azmimi, muhtarın ağaç sevmezliği mi? 11 milyonun toprakla buluşması gerçekleştirenlerin, düşünenlerin ellerine sağlık. Bir de arada ağaç sevmeyen muhtarımız olmasa...
Kul abdi 12 Kasım 2019 08:01
Bugün geldiğimiz nokta ne kadar acı, şimdi Ak parti düşünsün bir sonraki seçimleri, Oy verirsem bir daha yazıklar olsun bana.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 17:14
6
Ben oy verecem o da reisin çabaları icin.chp ye payanda olanlara oy veremem
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 07:56
Yazık çok yazik ekonominin durumu ortada Maarif in durumu ortada dışarda hertarafimizi düşman kaplamiş deniyor.iktidarın uğraştığı şeylere bak sırf siyaset adına bir bilim ocağı sondurulmeye çalışılıyor. Sirf kendilerinin yanında değiller diye kendilerinden değil diye siyaseten cezalandırmak üzere istanbulda bir kuran kurşunu yikiyorlar.nasıl bir adalet nasıl bi hakkaniyet ? Partilerinin isminden utanmalilar .hersey politika mi? Yazık çok yazık.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 06:25
Ahhh çok üzülüyorum hem de çook. Şu güzel ülkemde duyduğum, okuduğum, gördüğüm hadiselere.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 06:20
Siz dediniz ya, artık Kılıçdaroğlu ve CHP, Şehir Üni. savunacak tahminimce. Zaten twitterda bazı sol kanattan kimseler destek verdiler. E bu parti gavur(!) mu? En nihayetinde sizin seçenekleriniz arasındadır, beğenirsiniz, hatta destekler ve oy da verirsiniz. Unutmayın, rekabetin olmadığı yerde kalitesiz ve pahalı mala mahkum kalırsınız. Selam ve dua ile...
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 05:54
Acaba CB'nin Şehir Ünv. 'ne yapılandan haberi var mı diye sormuşsunuz. Yahu ne haberi, onun talimatı olmasa böyle bir işlem yapılabilir mi?! CB kendine rakip gördüğü her kişiyi, kurumu, cemaati, cemiyeti vs her türlü yöntemi kullanarak tasfiye etmeyi prensip edinmiş biri. Eskiden hukuk vardı, CB'yi durdurma imkanı vardı. Şimdi hukuk yok, bu imkan da yok.
“karar’lı” 12 Kasım 2019 03:32
gün geliyor öyle bir olayla karşılaşıyoruz ki, böyle bir şey olamaz/olmamalı diyoruz içimiz yanarak. fakat ertesi gün bir öncekinden daha beterini yaşayınca eskisi için “canım o da önemli mi idi” deyip, yeni can yakıcı, vicdan sızlatıcı olayı içselleştirmeye başlıyoruz. böylece hiç bir şey artık bizi şaşırtmamaya başlıyor. bakalım günün sonunda kim karlı, kim zararlı çıkacak.
Zahmet ÇEKER 12 Kasım 2019 02:04
Sayın Hocam, yazdıklarınız sonuna kadar doğru. Devleti bir eldiven gibi düşünürsek, eldiven içindeki ele göre hareket eder. Bu eldiven sürekli muhafazakar camiaya yumruk oluyorsa, sadece belli bir kesimin başını okşuyorsa akıllara bir soru takılıyor; eldivenin içindeki el kimin?
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 12:36
0
Bu el kime ve neye hizmet ediyor?
ZD 12 Kasım 2019 01:47
Şehir üniversitesinin sıkıntıları nereden kaynaklı biliyormusunuz arkadaşlar? Ey Amerika, Ey Avrupa! Yıkamayacaksınız bizi, ameliyata yatıramayacaksınız, bölemeyeceksiniz! Arkadaşlar hep bu Amerika'nın yüzünden oluyor, bazen de Chp'nin yüzünden...
Ilkellik nedir? 12 Kasım 2019 01:31
Iktidarin iktidarini koruma stratejisi acik: muhalefet partilerinin yonettigi kurumlari (sehir universitesi, CHP li belediyeler vb) calistirmayarak muhalefeti basarisiz gostermeye calismak. Ya kardesim birakin calissinlar, sizde onlardan daha iyisini yapmaya calisin, boylece vatandasin isleri gorulsun, ulke gelissin. Ama bu kadarini yapabilecek cap yok iktidarda. Ilkelik iliklerine islemis. Bende sonrasi tufan anlayisi..
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 01:16
Hakkaniyetli ve cesur yazınız için teşekkürler Ahmet bey. Zor zamanlarda hakkı tutup kaldırmaya çalışmak herkesin harcı değil.
Mustafa 12 Kasım 2019 00:39
Sayın yazar çok haklısınız bunun mazereti olamaz üniversiteler siyasi kurumlar de değildir. Kurucusu şu veya bu olmuş önemli değil. İhtiyacımız bu ve benzeri kurumlarımızı geliştirmemiz onların önünü tıkamak değil. Sayın. C. Başkanımızı seviyorum, ama özeleştiri yapması gereken konuların başında bu durum geliyor. Böyle bir yere varamayız.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 00:45
4
Bütün çocuklarını her gün dövüyor hakaret ediyor, kazandıklarını zorla ellerinden alıp israf ediyor aileyi perişan ediyor ama babamı seviyorum ben... Batsın öyle zalim babalar...
Mustafa 12 Kasım 2019 09:57
4
Teşbihte hata olmaz ama böyle teşbih olmaz. Bu nasıl örnek kardeşim resmen katletmişsin. At gözlüğünü çıkar sende rahat et bizde
Tr 31 12 Kasım 2019 00:12
" Her muhalefet bu zulmü tadacaktır ". Haşa "her nefis ölümü tadacaktır" ayeti maili gibi oldu ama malesef .. ....
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN