Back To Top
Deniz Çakır neyi temsil ediyor?

Deniz Çakır neyi temsil ediyor?

 - Son Güncelleme: 12.01.2019 Cumartesi 09:38
- A +

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Çakır olayını da CeHaPe zihniyetinin örnekleri arasında sıralamıştı.

CeHaPe zihniyetinden kastı; dayatmacı, halka tepeden bakan, hazımsız kafa...

‘Bizi Hasolarla Memolar mı yönetecek’ sözünde ruhunu bulan seçkinci bakış...

Karşısında da Demokrat Parti’yi iktidara taşıyan ‘Yeter Söz Milletindir’ sloganı var.

Aydın, sanatçı ve kaymak tabaka düşmanlığının kökenlerinde, o sınıfsal çekişmede kristalize olan kötü hatıraların mirası, bugünkü iktidar kavgalarına yansımaları yatıyor.

Başörtülülere, “Burası Arabistan değil” diye sataştığı suçlamasını şiddetle reddediyor gerçi Deniz Çakır.

Başörtülülerle aynı mekanı paylaşmaktan rahatsız olduğu ithamını, asılsız ve utanç verici buluyor. Aksine, kendisinin tacize maruz kaldığı iddiasında.

Her ne kadar...Yaşamı boyunca her türlü ayrımcılığa karşı sergilediği duruşla da örtüşmediğini, üstüne oturmadığını, haksız önyargılara ve yargısız infaza kurban gittiğini söylese de...

Yaşam biçimi taraftarlığından dolayı, başörtülüleri aşağılayan sözleri ağzına yakıştıranlar, Deniz Çakır’ı olağan şüpheli görenler, peşinen ‘yapmıştır’ diyenler de az değil.

Bir tek, ‘CeHaPe zihniyeti’ denen şeyi ne kadar temsil ettiğinin üstünde duran yok.

Küçümser bakışları ve sözleriyle hakaret eden taraf mı, hakarete uğrayan mı, hangisi doğru, kim haklı, gerçek ne gibi sorular, artık yargı sürecinde cevabını bulacak.

Kesin olan, CeHaPe zihniyetinin geçmiş günahlarının da ona yazıldığı ve sadece suçlandığı eylemin değil, o kabarık sınıfsal sabıkanın hesabının da ondan sorulduğu...

***

Erdoğan’ın güçlü özeleştiri verdiği alanların başında, kültür ve sanat geliyor.

Ekonomik ve askeri güçle kazanılamayacak savaşların; sinema, edebiyat ve müzik eserleriyle kazanılabildiğini hatırlatmadı mı  yine!

Üstüne, kültür ve sanatta başarıyı, terörle mücadele başarıları gibi bir beka meselesi olarak önemsediğini bildirmedi mi!

Ve son 16 yıla baktığında, en çok bu alanda yeterince mesafe katedilememesine hayıflandığını!...

Özgürlük olmayan yerde özgünlük olamayacağını, yasakçı ortamda kültür ve sanatın serpilemeyeceğini söyleyip, kültürel çölleşmeden de yakınarak içerlememiş miydi daha önce!

O seçkincilik suçunu işlediyse bile Çakır sadece kendisini temsil ediyor; bütün seçkinler sınıfı ile oyuncular ve sanatçılar zümresi adına işlemedi.

CeHaPe zihniyetinden de değil, kendi davranışlarından yargılanıp hesaba çekilebilir ancak.

Geçmiş hesaplaşmaların gölgesinden çıkamaz, hapsolduğumuz bu toptancı rövanş sarmalını kıramazsak nasıl kazanılacak o beka mücadelesi?

10 milyondan fazla Haso ile Memo, devletten düzenli sosyal yardım alıyor. Ve bu yardımları vergileriyle karşılayan sermaye seçkinlerinden, çoğunlukla hazzetmiyor. Onları kan emen, ülkenin kaymağını yiyen, sömürgen ve hain asalaklar olarak görme eğiliminde.

Siyasi tercihleri uyuşmayan aydın ve sanatçılara düşmanlık da cabası. Ha babam nefret körükleniyor, militan tribün amigoları tarafından.

Beyin ve sermaye göçü ile velinimetler kaçırtılır da seçkinler küstürülür, aramızda barındırılmazlarsa...Bu vergiyi kim üretecek, Cumhurbaşkanı’nın hedeflediği kültür sanat zaferini kim getirecek, sormazlar mı?

Sevmek, sevdirmek şart değil ama...

Seçkinler Hasolarla Memoların eşit söz hakkını, Hasolarla Memolar da seçkinlerin hayat hakkı ve özgürlüklerini tanımadıkça, bu kan davası toplumsal sulha bağlanmadıkça nasıl?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 23:19
Birader beynimizi yakacak laflar etme. Anlayamıyoruz.
hain asalaklar 12 Ocak 2019 21:08
Haso Memo hala utanmadan kendilerini besleyen zümreye saldiriyor. Buna sizin zarif yazinizla cevap vereyim cok hosuma gitti... 10 milyondan fazla Haso ile Memo, devletten düzenli sosyal yardım alıyor. Ve bu yardımları vergileriyle karşılayan sermaye seçkinlerinden, çoğunlukla hazzetmiyor. Onları kan emen, ülkenin kaymağını yiyen, sömürgen ve hain asalaklar olarak görme eğiliminde.
ali 12 Ocak 2019 20:34
Burada önemli olan Çakırın neyi temsil ettiği değil RTE nin , bir cumhurbaşkanı olmasına ve konunun mahkemeye intikal etmiş olmasına rağmen siyasi amaçlara alet etmesi ve ahkam kesmesidir.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 20:20
Özlenen yaşam biçimi tartışmasız,cehape:) zihniyetidir,akape zihniyeti değildir,tek fark bu cehape yaşam biçimini türbanlı mı türban siz mı yasayacagidir,hiç kimse Hadi gibi Memo gibi yaşamak istemez , seçkinler gibi yaşamak ister,bu tartışmasız böyledir,eğer Haso bu ozledigi yaşam biçimine ulasamazsa intikamını da akape zihniyetine oy vererek gösterir,sayilarida çok ise....." Benimmm milletimmm" nidaları yükselir
Mustafa Şahin 12 Ocak 2019 20:15
Bir akıllı kuyuya taş atıyor, bir sürü insan nasıl çıkarırız diye uğraşıp duruyor. Allah bizleri daha akıllı yapar inşallah.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 19:40
ya geçin artık türban meselesini. bu başörtümden dolayı hakarete uğradım diyen kişi başörtüsüz sokağa çıkmanın yasak olduğu ülkelerde nefes bile alamaz. kaldı ki içkili lokantaya gidip içki içmeyin değerlerime saygısızlık ediyorsunuz demek saçmalığın dik âlâsı. elinde başörtüsünden başka bir meziyeti olmayan birinin ürünü bu. başörtüsü taktığı için herkesin hazırolda beklemesini istiyor herhalde. bu da itikâdi zayıflığını gösteriyor.
Erkan Sayanoğlu 12 Ocak 2019 19:34
Maalesef düşünen,araştıran ve sorgulayan insanlar iktidar tarafından hep sakıncalı bulunmuştur.İktidar için en ideal vatandaş sorgusuz sualsiz kendilerine biat edenlerdir.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 19:24
Basortulu 2 kadina "Suudi Arabistan'a gidin" dedigi iddia ediliyor. Bunun icin sorusturma acilmis...Bu soze sorusturma acilmasi tuhafima gitti dogrusu. Bu ulkede Yahudi vatandaslara "Israil'e git", Ermeni vatandaslara "Ermenistan'a git" diyenlere - suc duyurusunda bulunuldugunda bile - hic sorusturma acilmiyor. Dindar vatandaslarimiz bu tur sozlere karsi cok duyarli ama kendilerine karsi soylenirse.
bu sayfada en çok beğeni alan yorumlardan biri, akp seçmeninin devlet tarafından beslendiğini iddia edecek kadar mantıksız, izansız ve insafsız bir yorum olmuş... asıl söylenilmek istenense, seçmeyenlerin, seçenleri beslediği... tam akıl tutulması! Bir Sözcü okurunun Karar gazetesi okurken vereceği tepki şudur: "Ayyy evimde gibiyim kıııı!" Hadi hadi! Çekinmeyin, lütfen. Gerçeği beğenmemek, elbette en tabii hakkınız. Bravo! Alkışşş!...
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 22:55
0
Tesir etmez. Böyle çok mutlular.
Salih Göncü 15 Ocak 2019 01:49
0
siz geçen yıl ne kadar vergi ödediniz?
Ayse tulu 12 Ocak 2019 19:16
Niye basortulu olanlar hep dogruyu soyluyor da basi acik olanlar yalan soyluyorlar gibi bir alinim var.cumhurbaskanini bile hemen olaya atlamasi hayret verici.yargisiz infaz
Melek dogru 12 Ocak 2019 19:04
Deniz Cakir olayinda cumhurbaskanin bile hemen araya girmesini cok ayip ve yersiz buluyorum.ulkede bu kadar problem varken bunu bu derece buyutmek .insanlari kutuplastirmak,yargisiz infaz
ali 12 Ocak 2019 17:37
Burada önemli olan söz konusu olay değildir,RTE nın bir cumhurbaşkanı olmasına v
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 17:22
Chp yazıldığında bile cehape okuyanlar :)
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 17:15
BAŞIörtülü bacılarımızla BAŞIörtüsüz bacılarımız arasında geçen basit bir hadise iken (Ki örnekleri sanki yaşanacak gibi.)her iki grup için de mağduriyet malzemesi cikartabilir. Bakalım kim daha baskin mağdur olacak. Ama elindeki basın ve iktidar gücu olan grup cok daha avantajlı.Oysa belediyecilik -çevre -sehircilik -yesil alan-temiz su-kaçak yapılaşma temiz hava v.s.konuşularak yarisilacak bir seçim sureci hangi gündemlerle yürütülecek . Her seçim öncesi aynı durum.(Bkz:Kabataş ve ortakoy camisinde bira içme meselesi) Yani : tencere tava hep aynı
Açıklamalarını okursak herşey açık.Tek pişmanlık emaresi yok.Kadın biriktirmiş.Kafayı çekince zihin emniyet kapağı gevşemiş.Gece alacası cüretleştirmiş.Bi de ardında, yaşlı bir psikiyatris olunca..iş tamam.
Seçkin vasfı 12 Ocak 2019 13:24
Deniz Çakır ya da benzeri bir çok kişi hangi vasıfları ile seçkindirler? Görsellikleri ile mi? O zaman Stephen Hawking seçkin değildir. Zenginlikleri ile mi? O zaman Dostoyeviski, Balzac, Gandi bir çok insan seçkin değildir...
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 13:24
Söylenenler lafta icraata gelince sınıfta kalıyor hükümet ve bu cehape bu kadar kötüyse neden biz o günleri arar olduk sanatta kültürde verimlilik olmadıgından yakınılıyorsa ve bunu özgürlüklere aşılacagı söyleniyorsa demek ki özgürlük ortamı yok denecek kadar az vebuda bu hükümetin eseri ayrıca kimsenin islama saldırmasına gerek yok o işi zamane müslümanları islam düşmanları gerek bırakmayacak şekilde yapıyor zaten tesettür artık islami giyim tarzı degil moda oldu namaz kılanda kılmayanda giyiyor çünkü geçer akçe o
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 20:50
2
chp yi ve kilictaroglunu günahim kadar sevmem ama ona bile raziyim artik yeterki kurtulalim bu düzenden ve kutuplasmadan
KARAR OKURU 14 Ocak 2019 02:40
0
Başı örtülü bayanların sayısı arttıkça başörtüsünun kalitesi düştü malsef.sadece baş örtülüyor ve makyaj giyim takılar bunların hiçbir tanesi açık bayanlarda bu şekilde cazibe ve çekicilik bulamazsınız .ben de bir bayanım basimida ortuyorum vucudumuda aslada dışarda makyaj yapmam .keşke bayanlar başörtüsü neden ve niçin emredildi bunu bilselerdi başlarının üzerinde Allah'ın ayetini taşıdıklarını bilselerdi asla modaya göre değil Allah'ın emir ve yasaklarına göre hareket ederlerdi
mtn 12 Ocak 2019 13:18
çalışan-üreten-düşünen insanlar, yurt dışına kaçırılan beyin ve sermaye konularını aylarca konuşmamız gerekirken..
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 16:00
1
Çakır konusunu konuşunca, senin dediklerini de konuşmuş oluyoruz mtn. Onun da, bunun da müsebbibi aynı kafa çünkü.
mehmetkarar 12 Ocak 2019 13:16
Uçan kuşu, kafa pası zannedenlerin kafasını sen duvara çarptır allahım
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 13:10
Mağduriyet loading
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 12:47
Devlet vergi veren vatandaşı sagılacak inekler olarak görüyor.
mtn 12 Ocak 2019 12:44
başarılı (yada kültür seviyesinin göstergesi olarak reyting kandırılmışı durumundakiler) rollerinin etkisinden kurtulamayabiliyor uzun süre. mazallah osmanlı tokat vs dizi oyuncularıda kendini kaptırırsa vay halimize. sanat camiasının ne durumda olduğu çobanın oyu zamanından beri düzelmiş değilken.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 12:37
Ülkede Eren Erdem konusu vahim bir durumdayken absuk konuları yazmanız şaşırtıcı bir durum değil mi.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 17:49
4
12.37, Burası meyhane mi, şarkı ister gibi makale istiyorsun.
KARAR OKURU 14 Ocak 2019 12:56
0
17.49 haklısın eğitim olmazsa magazinle ancak zaman geçirirsin.
KARAR OKURU 14 Ocak 2019 12:58
0
17.49 gerçeklerden kopuk hayal aleminde yaşayıp çok büyük olduğunuza inanıp mutlu olun.
normalleşmek için kürt meselesenin çözülmesi, laik-alevi-sünni geriliminin giderilmesi gerekiyor. yani ispanya tipi federasyon. ispanya benzer dertlerini federasyon ile çözdü. federasyon laiklere ve alevilere güvende hissedecekleri yaşam alanı verir. dindarlara eski laik vesayete dönmeme güvencesi verir. kürtlere kimlik güvencesi verir. iktidarı dağıtır. seçmeni güçlendirir. kararları hızlandırır ve verimliliği arttırır. rekabet oluşturur. denge ve denetimi sağlar.
musto 12 Ocak 2019 19:19
1
İspaya örneği olmamış federasyon yetmedi bağımsızlık istediler isteyenler referandum yaptılar netice yurt dışına kaçtılar avrupa birliği hepsini yakalayıp ispanya ya teslim etti
okur yazar 12 Ocak 2019 11:22
akif bey... maalesef yazınızı acı acı tebessüm ederek okudum... deniz çakır'ı hemen koruma tarafına geçip karşı tarafı suçlu göstermeye çalışanların da argümanlarına ve niyetlerine de bu kadar safderun mu yaklaştınız merak ettim doğrusu. halkı topyekün islamdan koparmak adına örgütlenmiş yüzlerce yıllık bir projenin ucuz plastik dalları, bu sanatçıcıklar... bir de bu işten ceplerini şişirdikçe şişiriyorlar. bizi kirletmenin bedelini yine bizden alıyorlar. bizden maddi manevi götürdüklerine mukabil verdikleri üç kuruşluk vergi için de kıymet
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 14:04
4
Allah ıslah etsin sizi "Sadece okur yazar"lıkla kalmış yorumcu.. Başka sözüm yok.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 15:17
2
İslam bu değilse,islamdan koparmak yerine,daha tanımlayıcı bir terim kullanmak daha doğru olur diye düşünüyorum.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 16:29
2
İslamdan islamcılar koparıyor insanı. Namaza gitmeyince neden gitmedin diyorlar, yolsuzluk yapan olunca onu bağlar diyorlar.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 11:05
Deniz Çakır başörtülü bacıları aşağıladı ya da aşağılamadı. Kamera görüntüleri var, şahitler var deniyor zaten, ortaya çıkacaktır hakikat. Üzücü olan, devlet büyüklerimizin olay delilleriyle soruşturulup sonuçlanmadan yargısız infaz yapmasıdır. "Ey inananlar! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse, onun doğruluğunu araştırınız. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de, sonra yaptıklarınıza pişman olursunuz." (Hucurat-6) Yüce Allah'ın sözünden gayrı güzel ikaz var mı?
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 17:52
4
Fasık kim? Hakaret gördüğünü söyleyen başörtülü kızlar mı, Deniz Çakır mı?
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 10:50
Safları sıklaştırmak lazım, bunlar ikna odalarının ayak sesleridir. Kemalistler, 1930'larda kalmış gerici kafalarıyla yaşam biçimimize müdahale edemezler.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 16:35
4
Önceden ikna odaları olurdu en azından seni ikna etmeye çalışılırdı. Şimdi sorgu yok, sual yok, savunma yok kapı önüne konuluyorsun....
16.35, İkna odaları, devlet okullarında, başörtülülerin başlarını açmaya ikana edilmeye çalıştıkları odalardır... Hayırdır, başı açıklar okula gidemiyor mu?
Turgay 12 Ocak 2019 10:43
Evet ülkede 2 türlü insan var. Birincisi devleti besleyenler ikincisi devletten beslenenler. Akp seçmeninin ikinci sınıfa dahil olduğunu söylemek için kahin olmaya gerek yok. Ama bunların belirttiğiniz gibi bindikleri dalı kestiklerinden haberleri yok.Çalışan, üreten,düşünen insanların artık kendilerini ifade edemeyecekleri bir ortama sürüklendiklerini görünce ülkeyi terk etmek istemeleri çok doğal. Mesele bu seçkin tabaka gidince geride kalan vasıfsızlar bu beleşi nereden bulacaklarının hesabını yapamamaları.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 10:41
1. Bugün seçkinci, kalifiye, beyaz yakalıları çalıştığı şirketlerin çoğu devletten yardım/teşvik alarak ayakta durmaktadır. 2. Bugün elit, seçkin olanları birçoğu devlet eliyle zenginleştirilmiş kimselerdir. 3. İlk iki maddeyi görmeyip 10 milyon Haso ile Memo devletten yardım alıyor demek seçkinciliktir. 4. Maalesef bu gruptan bir birey olarak, elit, beyaz yakalıların çalıştıkları şirketlerin devletten aldıkları teşviklerle dünyada geçer akçe olabilen ne üretebildikleri konusu Akif'in kapasitesi aşar.Nokta.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 16:32
3
Bizim köyde 17 aile devletten yardım oluyor. 80 hane köy. Bir arkadaşım diyor ki bu köy bu kadar aileyi bakabilir mi? Neyse ki İstanbul’da vergi ödeyenler var. Ankara’da hakimler yok ama.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 10:16
Elit düsmanlıği memlekete zarar verir.
kani 12 Ocak 2019 10:13
sayin cumhurbaskani her secim öncesi ayni taktigi uyguluyor bir dusman buluyor bu ce ha pe olabilir ha de pe olabilir önceden me ha pe de oluyordu sonra merkel oldu eyy almanya dedi eyy hollanda eyy trump dedi sonrakilerin ekonomik bedelleri agir oldu simdi yine dusman ariyor halk ekonomiyi unutsun diye ama bu sefer olmuyor
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 10:05
Merak ettiğim başörtülü bacılarımızın alkollü mekanda ne işi var?Nereden nereye geldik.Bir zamanlar gerçekten mağdur başörtülülerimiz vardı.Şimdi ise mağdur olmuş bir "başörtüsü" var.Yazıklar olsun!
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 13:12
4
Güzel yazmissiniz,onlar güya inancı gereği kapaniyorlar,o özledikleri sistemde,evden tek başlarına zor çıkarlardı,ozgurluklerini ce ha pe zihniyetine borçlular.Diger bir yorumcunun yazdığı gibi seçim öncesi hayali düşman yaratma pesindeler, yakında yel değirmenlerinede saldirirlarsa sasmayin .
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 08:57
Bence İslamcı taife geçmişte yaşadıkları ezilmişliğin ve hor görülmüşlüğün intikamını, eleştirdikleri tekfir ettikleri düşmanlarının usulünü kullanarak, onların yolundan giderek alıyor. Ben her Anıtkabir ziyaretimde başı kapalı kadınlara yönelik sözlü tacizlere şahit oluyorum, baş örtülülerin de bunun intikamını kendi örüsünde almak için fırsat kolladiklari da aşikar. Bu meseleler bizi bir yere taşımaz, toplumsal kabullenmeyi, hoşgörüyü öğrenmemiz lazım. Hiç bir toplum tektipleştirilemez.
musto 12 Ocak 2019 16:23
0
Başka bir ülkede mi yaşıyoruz anam bacım eşim başörtü takar harbiye fenerbahce kalender ordu evlerinde nişan ve düğüne gittik kimse bir gün başını açacaksın demedi hakaret haddine mi düşmüş sen git de bizim anadolu da mini etekle gez bakalım bizim örf ve adetlerimize uymayan hint usulü bir şey taktılar bunu da millete örtünme diye yutturdular.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 08:19
"Yargı süreci"nde olan ya da bu süreci gerektiren olaylar için, "savcı + hakim" Erdoğan'ın, süreç tamamlanmadan hüküm verdiği, kaçıncısı bu, sayabilen var mı ? Erdoğan'ın "koltuk" için siyasete konu edemeyeceği hiç bir ilke, hiç bir "değer" yoktur. Partisinin ilk ismi pratikte tamamen karşılıksızdır. Bu "taraf" dille, milletin birlik ve beraberliği temsil edilemez.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 07:15
ATV deniz Çakırlı dizisini kaldırmalı.deniz çakır,içindekini küsmüş.o da Fransa'ya gitsin.deniz çakır gibi CHP zihniyeti olanlar da var olmayanlarda .
evin 12 Ocak 2019 05:57
iftiraya uğrayan bir kadını temsil ediyor...seçim yaklaştı ya ondan...her seçim öncesi aynı terane...
Deniz çakır olayı yalancı ve sahtekarları ıapaçık ortaya çıkarmıştır ilanihaye
internet filozofu 12 Ocak 2019 05:07
akp ve erdogan yine baş örtülü bacılarım demeye başladı rte sadece baş örtülü kadınların c.başkanımı başı açıklar rte nin bacısı degilmi islamcıların sömürü alanlarının başında ihl ve baş örtüsü başı çekiyor bu 2 konu akp ve islamcılara oy getiriyor seçime kadar akp ve rte ye müthiş bir konu çıktı densiz bir dizi oyuncusunun resmen rte ye seçim rüşveti bir konu şimdi kullanırda kullanır
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 10:14
5
"Densizce" bi yorum. Yaptigini nerede biliyorsun!
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 05:05
ben artık dincilerin laik insanlara zulüm ettiğini düşünüyorum.. Deniz Çakır olayında da dincilerin asıl sataşan taraf olduğuna eminim.. çünkü hem sosyal medyada hem de kendi çevremizde dinci takımının nasıl azgınlaştığını ., insanlara nasıl tepeden baktıklarını ., kendileri gibi olmayanları nasıl tehdit ettiklerini hergün görüyor şahit oluyoruz..
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 17:23
1
Şu önyargı emin olma olayı bitsin artık ya.. herkes herşeyden emin herşeyi biliyor herşeyi çözmüş??
KARAR OKURU 13 Ocak 2019 10:34
0
siyasal islamcılıkta zaten budur kibir yolsuzluk ve biat birde güce tapınma
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 03:27
Bu gibi seyler her secim oncesinde olur gari. 1. Camide icki (yada bale). 2. Turbanli bacimiza saldiri (yada Arabiyaya gidin soylemi _ bu arada olanlar ickili lokantada oluyor). 3. Suruyeye fetihler. 4. Dolar duser. 5. "Gavurlara" ey cekilir. Eller cepte Bolton asagilanir. Vs, vs... Alistik
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 02:54
Bu sorunların hepsi siyasetten kaynaklanıyor. Siyasetin dili ayrıştırıcı. Sokakta düşman arıyor birileri. Aman biri bir şey yapsında sonrasında hıncımız sebeplensin. Cumhurbaşkanımız 16 yıl sonunda sadece kültür değil, eğitim, özgür düşünce ve adalette de geri kalındığını görmeli ve lütfen şu ne menem ise cehape zihniyet vurgusunu bırakmalıdır. O bırakırsa diğerleri muhattap bulamayacaklar. Zaten herkesin canı sıkkın ekonomi bozuk. Suriye karışık. Artık bir olalım, çalışalım ve başaralım.
karar okuru 12 Ocak 2019 12:47
0
ama millete dolma dolma yutturuyorlarrrrrr.....
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 02:08
Güzel ve bir o kadar da doğru soruları ortaya koyan bir yazı. Kalemine sağlık Akif kardaş.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 00:38
İşin ilginç tarafı sosyal yardım alan o 10 milyon parayı devletin verdiğini sanıyor, onlara göre devlet diye çalışıp para kazanan bir insan var, yardım ondan geliyor. Yok canım o kadar da değil demeyin, kafalarının çalışma şekli bunu gösteriyor. 12 bin milyoner paralarını yurt dışına çıkarmış diyorsun, 'canları cehenneme, bir daha dönmesinler' gibi tepkiler veriyorlar. Böyle düşünen milyonlar oldukça ufukta çıkış yolu gözükmüyor.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 00:33
Malum şahsın suçlandığı işi yapıp yapmadığını bilemem, yaptıysa ayıbı boynuna. Amma birileri seçimler öncesi deli gibi mağduriyet krizine girmiş, illa kutuplaştıracak malzeme bulacak. Portakal, sarı yelek, komedyenler, hiç biri belli ki istenilen düzeyde ekonomik krizi unutturamadı. Bir seçim uğruna yapmayın bu kötülüğü daha fazla, bıktık usandık bu kutuplaştırıcı tavrınızdan.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 15:30
1
Portakal bence kaybettirdi bile diyebilirim,daha ileri asamaya gecemediler.
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 17:54
5
00.33, Her türlü hakareti yap sonra da mağdur edebiyatı yapıyorlar de.. Ne güzel iş...
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 00:21
Tabii canim simdiye kadar ooo kültür sanatta çağ atladık değilmi bekibey seçkinci sınıf sadece ALLAH din islam düşmanlığı yaptı şaban ramazan isimleri ni kirletti ve hocalarımız asagiladi
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 00:05
Fuzuli avukat...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN