Back To Top
THY’nin gazete mönüsünde değişiklik yok

THY’nin gazete mönüsünde değişiklik yok

 - Son Güncelleme: 01.10.2019 Salı 09:02
- A +

Muziplik olsun diye, bir dış hat seferinde Karar, Cumhuriyet ve Sözcü’yü istememle başladı her şey.

Uçuş gazete servisiyle başlayınca, laf olsun diye sormuştum. Kara listedeki yasaklı gazetelerden hiçbiri yoktu tabii.

Her zamanki gibi, fiks mönüden istediğimi seçmekte özgürdüm. Muzır gazeteler, yolcuların selameti için tabldota dahil edilmemişti.

Cici gazetelerden oluşan alakart mönü neyimize yetmiyordu. Dilediğini beğen, seç, oku; tercih senin.

‘Gerçeği yazan’ pravdaları alıyor, yalan yazanları önden eleyerek yolcularını zararlı gazetelerden koruyorlardı.

Bir de kalkmış; bizi bizden çok düşünen bu ileri serbestlik anlayışından şikayet ediyordum, nankörlük işte.

Fakat sağ olsun, engin hoşgörüsüyle bu kabalığımı bile güler yüzle karşılamasın mı THY!

E-postayla bir açıklama gönderdiler. Heyecan verici bir sürprizdi. Sevinçle onu da yazdım hemen.

Şöyle diyordu: “Seyahatiniz esnasında yaşadığınız memnuniyetsizliğiniz, kabin amirimiz tarafından ünitemize iletilmiştir.

Uçaklara yüklenen gazeteler, standlarımızdan elde edilen istatistikler doğrultusunda yolcu sayısına göre belirlenmektedir. Bu doğrultuda, geri bildiriminizde yer alan talebinizin değerlendirilebilmesi için ilgili üniteye bilgi verilmiştir...”

Ne anlardınız bu açıklamadan?

Ben de öyle anladım. Yolcularının hangi gazeteyi okuyacağına karar vermekten artık vazgeçeceklerdi.

Diplomatik bir dille, nazikçe ama devrim gibi radikal bir değişikliği haber veriyorlardı.

Dar tabldot uygulamasından çıkacak, alakart usulü bir mönüye geçecekler demekti.

Gazete dayatmasından nihayet dönüyordu THY, sevinebilirdik.

Havadayken hep ‘gerçek’leri yazanları okumaktan sıkılanlara sağlam bir müjdeydi.  ‘Yalan’ yazan gazeteleri de okuyabilecektiniz, vay be!...

Gerçi, ne olur ne olmaz, sevincimiz sonra kursakta kalmasın, hayal kırıklığı yaşamayalım diye ihtiyat payı da bırakmıştım.

Çünkü...

“Sorun, sunulan gazetelerin adet olarak yetmemesinde değildi. Sayıca yetiyor da artıyorlardı bile. Çoğu, hiç ellenmeden geldiği gibi geri de gidiyordu. Hatta iade fazlası sorunu vardı. Yine de yolcular, okuyacak gazete bulamıyorlardı.

Asıl sorun, ayrı telden çalan gazetelerin kara listeye alınması, uçaklara yüklenmemesiydi.

Fakat verdikleri cevap, yasaklı gazeteler uygulamasının iptaliyle ilgili bir şey söylemiyordu...”

Gönderdikleri açıklamanın, bu nedenle ilgileniyormuş gibi yapmaktan öteye gitmediğini özellikle belirtmiştim. ‘Yalancı şafak’ gibi, yanıltıcı olabilirdi.

Yine de zaman tanımaktan yanaydım. İnsanlık için silik ama THY için oldukça cesur bir adımdı, bir parmak hareketine bakmıyordu, kolay olmayabilirdi.

Muzır ve cici gazete ayrımı yapmayı bırakmak, özel arabasında tiryakiye sigara bıraktırmaktan daha zor gelebilirdi belki.

“Yolcularını, zararlı yayınlardan korumak gibi üstlerine vazife olmayan işgüzarlıkları terk edecekler mi, etmeyecekler miydi?...”

Geçen sürede hiç ilişmedim, üstüne gitmeden bekledim.

Aradan iki koca ay geçti...

Derken, haftasonu Bakü yolunda yine denedim şansımı. Mönü aynı mönü, yersen...

Üstelik bu kez, göstermelik bir açıklamayla şikayetime geri dönmeye bile tenezzül etmediler.

Tekrar söylüyorum:

‘O yok, şunu verelim’ diye savsaklayıp durmak yerine, yolculara istedikleri gazeteleri sunmaya gerçekten karar verdiklerinde bildirsinler, müjdeyi ilk ben duyurmaya hazırım.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
THY'llarina nacizane bir tavsiye bendenizden,Cumhurbaskani,Washington Post Gazetesine makale yazmis,THY yolcularina muzir gazeteler yerine,Washington Post gazetesi dagitilmali yolcularina (!)Bomba gibi bir fikir degil mi(?)Muzir Gazeteler yerine vatandasimizin Ingilizcesi'de gelisir böylelikle (!)..Nice to meet You..!
E.K 01 Ekim 2019 18:25
Thy'larini esefle kiniyoruz. Bayrak tasiyici..Akp'nin hava yolu degil. Akp saksakcisi gazeteleri yigiyor, kimi gazetelerden bir tane bile okunmak icin alinmiyor...Yillardir ayni manzara...Akp'nin dayatmalarindan biktik artik..Biz yalaka gazete okumak istemiyoruz.
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 07:31
1
Biz de, devlet ve millet düşmanları ile işbirliği yapan gazeteleri okumak istemiyoruz !
Menderes YILDIRIM 01 Ekim 2019 17:30
Akif Bey; İşler kötü gidince SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİNİN YERİNİ DEĞİŞTİRMİŞLER di, Şimdi işler kötü gidince İÇTİKLERİ HAMİDİYE SUYUNU DEĞİŞTİRMİŞLER. İşler kötü gidince Yıllardır Omuz verip kendilerini oraya çıkartanları ve bastıkları omuzları DEĞİŞTİRENLERİN yaptıklarına. Şaşırdım mı? HAYIR. Siz Şaşırdınız mı? Akif Bey; Siz yıllarca birlikte çalıştınız, eski dostsunuz. Bu Yapılanlara ya siz ŞAŞIRDINIZ mı? Saygılarımla
Sarayin cici gazeteleri,manset atmislar RTE'nin Washington Post'a makale yazdigini,ballandira ballandira yaziyorlar.Makaleyi RTE yazmiyor,bir kac tane danisman kafa kafaya veriyorlar,altina RTE yaziliyor,hepsi bu..Cok isterdim bir Cumhurbaskanimiz olsun,cok iyi Ingilizce bilsin ve Ingilizce bir makale yazabilecek,bilgi ve donanimi olsun,ama nerde.Rahmetli Karaoglan Bülent Ecevit buna muktedirdi. Baska bu seviyede olani gelmedi bir daha ülkemize ne yazik ki!.. Saray'in cici gazetecileri NewYork'a götürüldü,bu defa ayri bir ucakla. RTE'nin ucaginda ailesi,kizlari ve torunlari yer aldi,buna l
Hüseyin Şenel 01 Ekim 2019 20:37
0
İngilizce konusuna pek katılamıyorum ama “Makale” konusu olur..Keşke siyasetçilerimiz Salı günü fikirlerini sözle anlatacaklarına derli,toplu altını çize çize,hatta sözlük kullanarak okuyabileceğimiz makale olarak gazetelerde yayınlansalar.Karşılaştırabilsek..Elimizde yazılı doküman olsa..Fakat suç bizde galiba,sözel ve görsel daha işimize geliyor.200 -400 kelime ile konuyu anlamakta zor tabii.Siyasetçi de mecbur sözel gidiyor.E hali ile 1 ay sonra ne dediği de unutulup ofsayt durumları tartışmalı kalıyor.
İntikam alınmaya devam edilmekte. Geçmişte, kaba tabirle, solcuların sağcı gazeteleri tukaka ettikleri gibi şimdi de sağcılar solcu gazetelere aynı muameleyi yapmakta. Bu noktada her ikisi de seviye olarak aynı konumdadırlar. İyi de; Karar'ı hangi kefeye koymam gerektiğine karar veremedim. Muhalif mi desem, bilerek ve isteyerek karşı kampta gösterilmeye çalışılıyor mu desem? Bilemedim. Muhafazakar diğer bir muhafazakarı istememekte! : Bana pek mantıklı gelmedi. "Bilerek ve isteyerek" meselesini dikkate almazsak geriye içinde akıl olmayan nefsi duygular kalmakta.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 15:59
Okuyuverin siz de , ne olur. Engin Ardıç CHP sığlığına penzehirdir, faydalanıverin siz de artık . İyi gelir
Araştırmacı 01 Ekim 2019 15:58
Bir arkadaşım hurdacıda çalışıyor.Diyor ki devlet hastanelerinden Akp belediyelerinden, kamu kurumlarından balya balya havuz medyasına ait gazeteler geliyor hem de aynı gün gazeteleri.İçimiz yanıyor sıfır balyalı gazeteleri öğütmeye verirken diyor.Ali BABACAN'ın babası Hilmi BABACAN bir kaç iş adamına daha 2010'larda fatura kesmeyen vergi kaçırır vergi vermeyen Vallahi yetim hakkı yer diyordu.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 15:41
Thy nın yıllardır uyguladığı, sadece sizin gündeme getirdiğiniz konuda gıkı çıkmayanlar 3 yazarın oyunu zorunlu nedenlerle oynanmayacak diye kıyameti koparıyorlar . Yani kendi gözündeki merteği görmeyenler başkasındaki çöpü görüyorlar....
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 15:11
“El Haya- vel iman ” bilen bilir ama bilmeyenler için yazayım, utanma imandan gelir...imanınız yoksa bile insani bir duygu olan arlanmak/utanmak da yok mu!?diye sorasım geliyor.
Ali Alpağo 01 Ekim 2019 14:19
Bastır AKİF. BİNGÖL BAL FESTİVALİNE BEKLİYORUZ.
Sabahattin 01 Ekim 2019 12:51
THY özelleşmeli. Hamidiye Su da.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 13:17
0
belki de amaçlanan şey bu. zemini hazırlanıyor.
ati 01 Ekim 2019 11:27
akpartinin ilk döneminden itibaren belli bir medya kesiminin 'eleştiri' diye ağır hakaretlere varan yayınları, partili ve taraftarları çok irrite ediyordu. üstelik yöneltilenlerin çoğu da haksız ve yersizdi. amaç; itibar katli tehdidi ile her zamanki gibi rant devşirmekti. yalancı çoban durumuna düştüler. kendilerini itibarsızlaştırdılar aslında. şimdilerde, haklı yazdıkları halde belli bir taraftar kesim tarafından, bu sebeple kaale alınmıyorlar. anlaşılmaları zaman alacak tabi. üzgünüm.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 11:04
Yazık günah o kadar kağıt israfına. Bari atmasalar da geri dönüşüme yollayıp tuvalet kağıdı yapsalar, bari bir işe yarar, hoş bu halleriyle de amaca matuf kullanılabilirler de, neyse. Kimsenin okumadığı gazetenin parasını da bizden alıyorlar iyi mi.
musto 01 Ekim 2019 10:49
Bugün karar gazetesine halk sağlığıyla ilgili ishal vakalarında haber proğramı yapmak isteyen yandaş haber kanalları profesör hanıma ishal sebebinin sulardan kaynaklanmış olabileceğini ima etmesini istiyorlar 18 yıllık hatalarını kabahatlerini yolsuzluklarını 6 aylık belediyelere fatura etme derdindeler. Bakın bizsiz olmuyor bırakın düşün bu milletin yakasından son günlerinizi biraz vicdanınız kaldıysa yediğinizin içtiğinizin hatırına namusluca mertçe diyet borcunuzu ödemekle geçirin.
Karar Okuru 01 Ekim 2019 09:53
Cok yolculuk ediyorum ama tam da bu yuzden THY ile ucmuyorum. Bu derece israrcilikla ustumuze abanilmasi insani cileden cikariyor.
Menderes YILDIRIM 01 Ekim 2019 09:49
Akif Bey; Aynı kurum GAZETE de olduğu gibi şimdi de SU da başlamışlar. Tayyip beyden HABERSİZ Olur mu? SU ALLAH' ın SUYU. SUYUN - GAZETENİN Partisi, Belediye Başkanı olur mu? Tayyip Bey varsa Olur. 2002 de Tayyip Beyin kendisini ve ailesini bulunduğu makamlara ve imkanlara taşıyanlardan kaç kişi yanında siz daha iyi bilirsiniz? Yarın Sabah kalktığında bugün yanında olan YÖNETİCİ + KİŞİ ve GAZETELERİN olma garantisi de yok. SON SÖZ, Tayyip Beyin Yaptıkları YAPACAKLARINI TEMİNATIDIR diyorum. Saygılarımla
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 23:19
0
Partinin gazetesi olmaz ama Ekrem İBB parasıyla 4500 adet Cumhuriyet gaztesine abanesi olur.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 09:30
Kamu hastanelerinde, belediyelerde ve diğer kamu kurumlarında durum hep aynı..iktidarın yandaş medyalarından başka bir tv açmıyorlar...
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 09:32
Onlarda biliyor ki bu işi yalan söyleyerek, gerçekleri örterek/çarpıtarak yani halkı kandırarak götürüyorlar. Muhalif medyaya yer verirlerse gerçek ortaya çıkacak. AKP taraftarlarının aslında buna isyan etmesi gerekir. Çünkü muhalif görüşleri onlardan saklamak aslında onları aşağılamaktan başka bir şey değildir.
Cahilligin,vasatligin,kalitesizligin iktidari var bu ülkede..
Muhtefi. . 01 Ekim 2019 09:08
:))))...Eski Sovyet Mantığı Pravda vb Gazeteler olacak sadece. .:))))..Şimdi bunlar yapıyor.! Eskiden onlarda yapıyordu. :))..Sanırım suç bizde. Onlara uyuyoruz. Istedigim Gazeteyi okuyorum değerlendiriyorum kendimce .kime ne.?. Hele şimdi internet var. Sol, Sağ bazı Asirilari, (teolijok, ideolojik, laik ve Dinci Yobaz Gericiler) yabancı basın vb..Coooktaaa TINN. .:)))..Kimse gibi olmak istemiyorum. Kendim gibi olacağım. Onlar Oy alacakmış BA-NA-NE..:)))..
Karar Okuru 01 Ekim 2019 09:04
Karar Gazetesinin desteklediği siyasiler iktidar olursa , şu an karşı olduğunuz davranışları diğerlerine karşı sizler de yaparsınız. Nitekim yerel yönetimlerdeki değişimin ardından İstanbul Şehir Tiyatrolarında kapı önüne konulan oyunları hepimiz izliyoruz.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 08:56
İstanbul un iyiliğini isteyen THY ye Hamidiye suyu aldırmaz mı ?
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 20:59
1
THY Hamidiye su kullanıyor. Ya uçağa binmiyorsun ya yalan konuşuyorsun.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 08:42
Sayin Beki sözcü ve cumhuriyet gercekten cok dogru haberler yapiyor Adamlarin yazdiklarinin Yüzde 99 yalan bunu sizde biliyorsunuz buna Rahmen yinede alinsin derim yalniz sizler bu hale Nasil geldiniz? Elinizi vicdaniniza koyun chpenin suriye toplantisi adi altinda getirdikleri insanlara bakin bunlar neden ilginizi cekmez oldu?
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 11:12
1
Cumhuriyet yalan yazmaz, belki abartır. Siyasi gazete abartabilir, gazetecilerin abartma hakkı AİHM tarafından güvenceye alınmıştır. Sizinkiler alenen yalancı, parti borazanı. Bunu sizin tayfa da biliyor ve onlar da haberleri muhalif kaynaklardan takip ediyor, bu kanıtlanmış bir gerçektir ve bu gerçek akp siyasetçilerince de ifade edilmiştir. Havuz medyası kavramı siyaset tarihinde ve medya literatüründe çoktan yerini aldı. akp parti devleti beslemese 6 ay dayanamayacak kuruluşlardan bahsediyoruz, kimse okumuyor izlemiyor.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 11:38
1
Dürüst ol dürüst. Pazar günkü sabah gazetesi, manşetten ne diyordu? "Türkiye ekonomisi uçuşa geçti". Eğer varsa tabi, bunu vicdanın kabul ediyor mu?
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 08:38
Rejimin devamı için en zeki çocuğu bile 6 yaşında alıp eğitim hayatının sonunda aptallaştırmayı amaç edinen bir eğitim sisteminin tüm hızıyla uygulandığı bir ülkede bireysel hak ve özgürlüklerin tanınmıyor olmasından şikayet etmek, ancak ülkede olup bitenin hiç farkında olmayanlar tarafından yapılabilecek bir şeydir. Oysa bu ülkede olup biteni en iyi bilecek kişilerden birisiniz Akif bey, öyle değil mi ?
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 11:31
0
kinaye yapıyor no sense of humor
fevzi aydıner 01 Ekim 2019 08:37
Adamlar, İBB' nin Hamidiye suyunu bile vermiyor. Kaldı ki muhalif gazete verecekler.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 08:25
Hergün Türkiye’ye uçan büyük bir Avrupa havayolunun bekleme salonunda (ki o ülkeden birkaç gazete sunulmuş)Türk gazete aradım yoktu. Sorduklarım, yakındaki dergi, kitap, harita vs’nin de satıldığı dükkanda bulabileceğimi söyledi. Sırf muhalefet için bu kadar eğip bükmenize gerek yoktu sayın yazar.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 08:16
Bir yerlerden bir sinyal mi geldi ne? Muhalif tröller, seküler muhalefet ayaklarına yatan fetö bindirmeleri, iflah olmaz juntacı Kemalistler üşüştü buraya. Yorumcu ayaklarına yatıyorlar ama sırıtıyor ..
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 08:09
Sayın yazar, dünyanın bütün hava yolları belli sayıda (2-3) gazete sunarlar müşterilerine. Bu Amerika’da da böyle, Almanya’da da. Bırakın böyle kasaba kurnazlıklarını da daha derli toplu şeyler yazın. İstediğinizde bunu pekala becerebiliyorsunuz .
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 11:17
2
Sayın trol, bu ülkenin uçakla seyahat eden kitlerinin ezici çoğunluğu muhalif gazete okur. Bu kitle bilinçlidir, öyle gazete görünümlü propaganda bülteniyle palavra yutturamazsın bunlara. Buna rağmen havuz paçavraları oraya gazete diye konur, çoğu zaman da kapağı açılmadan da gider. Açan da meraktan açmıştır bu defa ne saçmaladılar acaba diye, ibret için. Vallahi israftan başka bir şey. değil.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 14:38
6
11:17, sayın bindirilmiş kıta mensubu muhalif trol, ülkeyi hiçbir seçim iptal etmeden seçilerek 18 yıldır yönetenlere ve onları seçenlere karşı saklayamadığın bu kinini sorgula bir sen ! Demokratik ortam istiyen önce demokrat olacak, ve kendisinin seçmediklerine de demokratik terbiye gereği, gelecek seçimlere kadar katlanacak. Katlanamıyorsa, onun ne söyleyip yazdıklarının, ne de hissettiklerinin hiçbir önemi yoktur. Anlaşıldık mı ?
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 15:36
3
11:17, yanı diyorsun ki Türkiye’deki muhalefet, paralı, tuzu kuru kapitalist kesimdir. O halde Ak partiyi seçenler gariban, köylü ve dar gelirli kesim.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 06:55
THY, İBB'nin bünyesinde bulunan "Hamidiye Su" alımını durdurmuş. "Sırma Su" alımına karar vermiş. Niye acaba? Bir yerden talimat mı geldi? THY'nun bir partiye ait oldığunu bilmiyordum! Biz bu kafayla 100 yıl da geçse, adam olacağımızı mı zannediyoruz? Ah bu siyaset var ya! Adama limitsiz her şey yaptırır.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 10:26
8
THY da, Hamidiye Su da kâr amaçlı birer şirket, Sırma su da öyle. İyi fiyat ve iyi şartlar sağlayan alır işi, bu kadar basit . Öyle haybecilikle biryerlerden nemalanmayın istemek te ne ola ?
ta'kipciniz 01 Ekim 2019 11:10
1
Sırma Su;;; Dişli'nin firması,,,, % bilmem kaçını yahudilere sattı,,, hani o abisi general olan , kendisi büyükelçi atanan, ,şaban dişli...
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 06:33
Beki, Karar, Cumhuriyet, Sözcü Gazetelerinin CHP iktidar olsun diye çalışmasının sebebi şimdi anlaşıldı ...
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 06:11
Sizi düşünüp yalan haberden koruyorlar THY de TGS nin yıllarca aldığı Hamidiye su yerine sırma alacakmış her halde personeli yeni bir hastalık türedi ki ondan koruyacak bizi bizden çok düşünüyor ne kadar güzel değil mi ?
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 05:23
aşkolsun Akif bey, sizin kadar olmasa da bende zaman zaman uçak yolculuğu yaparım, ama hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. çünkü ben “thy” kullanmıyorum
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 03:14
Besleye besleye semirttiğin boğa zayıf düstüğünde ilk seni boynozlar. Az kaldı.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 00:40
Turk Hava Yollarinda vatandasa sadece havuz gazeteleri veriliyor. THYnin adini AKP Hava Yollari diye degistirelim olsun bitsin.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 00:31
Alışın artık sayın yazar. Burası güçlülerin ülkesi. Güç kimdeyse iyi yada kötü şeylerin tamamını onlar belirliyor. Kötü insan iyi insan, kötü gazete iyi gazete, iyi yazar kötü yazar, iyi vakıf kötü vakıf... İnsanlar sadece kendi gibilerin var olmasını istiyor. Bu da galiba dünyaya bir türlü huzur vermiyor.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 00:19
GAZETELERİN TRAJ RAPORUNDA BELİRLENEN SAYILARI BAZI GAZETELER NASIL SAĞLIYOR? BİLHASSA AİLE MEDYASININ AMİRAL GEMİSİ... İlce belediyeleri kamu kurumları, T.H.Y ve benzeri kurumlar tarafından alınıp bedava dağıtılıyor. YOKSA YERLERDE SÜRÜNECEKLER. ENTERESANDIR SEKÜLER OLMAYAN muhafakar medya körü körüne destek olmasına rağmen üvey evlat muamelesi görüyor.
EMEKLİ BİR VATANDAŞ 01 Ekim 2019 10:18
1
KAMİL KOÇ İLE SEYAHAT EDERSENİZ SİZE GEREK YAZIHANELERİNDE GEREKSE OTOBÜSLERİNDE ' AMİRAL GEMİSİ' GAZETESİ OKUMANIZ İÇİN EMRİNİZE AMADE.MEDİCAL PARK HASTANELERİNDEN FAYDALANMAK İSTERSENİZ SABAH GAZETESİ OKUMANIZ İÇİ HAZIR.
Has Parti 01 Ekim 2019 00:07
Artık bu kadar partizanlıktan kusacak bu millet. Kurumların, devletin çoğunluk hissesi elinde olan şirketlerin tek amacı, birbirlerine kıyak geçmek. Körler sağırlar birbirini finanse eder oldu. Hamidiye su almayacakmış Thy onun yerine çoğunluk hissesi Fransızlar'ın olan yerli bir markayı verecekmiş yolcularına. Allah akıl dağıtırken bunlar muhtemelen sponsoru oldukları Helsinki Buz Hokeyi takımının maçına gitmişlerdi.
Cidden mühim şahsiyet 01 Ekim 2019 09:33
0
Finlandiya halkı fin gençliğinin buz hokeyi sevdasına katkılarından dolayı Türk halkının vergileriyle yapılan desteği minnetle karşılamaktadir
Sabahattin 01 Ekim 2019 12:53
0
THY özelleşmeli. Hamidiye Su da.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN