Back To Top
Çanakkale ruhu Afrin’de

Çanakkale ruhu Afrin’de

- A +

Allah’ıma bugünleri bize gösterdiği için şükürler olsun. Bugünleri bize yaşatan başta şehitlerimizin, gazilerimizin ve tüm hizmeti geçenlerin önünde dualarımız, şükranlarımız ve saygıyla eğiliyoruz.

Bugün geldiğimiz nokta Afrin’in çok ötesine geçmiş durumda.

15 Temmuz sonrasında bu ordunun onlarca yıl toparlanamayacağını iddia edenlere en güzel cevap Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatı ile verildi.

PYD’yi yenilmez armada gibi dünyaya lanse eden ABD’ye Afrin’de yanlış ata oynadıkları bundan daha güzel anlatılamazdı.

ÖSO için terörist tabiri ve savaşmayı bilmiyor gibi suçlama yönetenlere, milli ÖSO, PYD’yi önüne katıp süpürerek cevap verdi. 

PYD’ye sırtını dayayanlara bu kanlı örgütün arkasında Kürt halkının durmadığını gösterdi. Kürt halkı Afrin’de de aynı Türkiye’de olduğu gibi teröristi şehirlerinde istemediğini gösterdi. Yalnızca sırtını PYD’ye dayayanlar ve ÖSO ile dalga geçenler bir kez daha yere sırt üstü düştüler.

Türkiye’nin yaptığı operasyonu küçümseyenlere bir küçük hatırlatma yapmakta yarar vardır. Aynı operasyonu Suriye içinde kural tanımadan yapanlar bırakın harekatı  bitirmeyi bir santim daha ilerleyemediler. Üç devleti arkasına alanlar operasyonlarında hala mevzi savaşı ötesine geçemediler .

Türkiye burda elde ettiği başarı ile bir çok ülkeninde hayallerini Ortadoğu tarihinin içine gömdü. Evet Türkiye için oyun kuramıyor diyenlere cevap 15 Temmuz’dan sonra defalarca verildi. Türkiye oyun bozmakla kalmadı istediği oyun planını sahaya net olarak yansıttı.

Bundan sonra bölgede veya dünyada birşey yapmak isteyenlerin ilk kapısını çalacağı ülke Türkiye olacak.

Bursa’da daha önce yaşadığım bir olayı sizle paylaşmıştım. Bir abimiz bana televizyonda yaptığım konuşmaların onlara moral verdiği söylemişti. Ben de kendisine bu konuşmaları moral vermek için değil yalnızca gerçeği anlatmak için yaptığımı söylemiştim. Tarih beni ve inandığım bu halkı mahcup etmedi. Söylediklerimizin bir gerçek olduğunu da gösterdi.

Taksi çağırıyor gibi “F-16 çağırıyoruz”, “ordumuz dışa artık bağımlı değil” , “SİHA larımız kuvvet çarpanı oldu”, “bu delileri bir araya getirmeyecektiniz”, “ÖSO bildiğiniz gibi değil moral, ekipman ve eğitim olarak başka bir noktaya geldi”, “TSK her operasyon sonrasında kendisini anında yeniliyor” anlatımlarının gerçek olduğunu herkes bir kez daha gördü.

Size verdiğim söze hep sadık kalmaya çalışacağım. Gitmediğim ve görmediğim bir yer ile ilgili görüş asla bildirmeyeceğim. İnanmadığım bir konu ile ilgili sizden destek istemeyeceğim. Buna bugüne kadar Allah’ın sayesinde sadık kalabildim, inşallah bundan sonrada sadık kalmaya çalışacağım. Sizlerin gözü, kulağı olmaya devam edeceğim.

Türk askeri ve milleti savunmada kalmayı hiç sevmez ve atakta olmayı tercih eder. Bunun iradesini ortaya koyan siyasi iradeye de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Son sözümü de bana sıkça sorulan bir sözle bitirmek istiyorum.

Mümbiç’e gidersek ABD ile karşı karşıya gelir miyiz.

Alparslan’ın Malazgirt savaşı öncesinde yapmış olduğu o ünlü konuşma ile cevap vereyim .

“Ya muzaffer olur gâyeme ulaşırım; ya da şehît olarak cennete giderim. Sizlerden beni tâkip etmeyi tercih edenler, tâkip etsin. Ayrılmayı tercîh edenler, gitsinler! Burada emreden sultan ve emredilen asker yoktur. Zîrâ bugün ben de sizlerden biriyim. Sizlerle birlikte savaşan bir gâzîyim. Beni tâkip edenler ve nefislerini yüce Allâh’a adayarak şehît olanlar, cennete; sağ kalanlar gâzîliğe kavuşacaktır. Ayrılanları ise, âhirette ateş, dünyâda da rezillik beklemektedir.”

Bu memleket memleket olmayı başkalarının ne yapacağına düşünerek başarmadı.

Çanakkale ruhu bu memleketten hiç gitmedi biz bazen kim olduğumuzu unuttuk . Hatırlayınca da sel olup akmaya başladık .

Allah kutlu yolculuğumuzda milletimin yar ve yardımcısı olsun.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Bu emperyalistler er ya da geç bize saldıracaklar afrindeki tünelleri yer altı hastaneleri vs. görünce karşımızdaki gücün hangi konsept ile savaştığını görüyoruz en kısa zamanda sıraya her bir cografi bölgemize dağların içine bu tür nükleer saldırılar bile dayanılıklı yer gerektiğinde on binlerce insana sığınak olabilecek gizli üstler inşaat etmemiz lazım
KARAR OKURU 21 Mart 2018 23:42
Biz hiç bir zaman küçük devlet vatan millet değildik. Sadece bizi milletimizi sindirilmiş psikoloji ile yaşatmak istiyorlardı artık devletçe ve milletçe bilgilendik. Ve bize bu yolda donatan ve bilgilendiren bütün devlet büyüklerimize ve Mete yarar abi sizin gibi yerinden ve gerçek bilgileri aktaran değerlerimize. Teşekkür ederiz.
KARAR OKURU 21 Mart 2018 15:37
Eline sağlık METE abi
KARAR OKURU 21 Mart 2018 10:25
şimdi bu çanakkale ruhu bedelli askerlik isteyen bunun için durmadan açık öğretim de okuyan gençlerimiz de var mı yok mu anlamadım:Mete bey buna da açılık getirse.....
B 21 Mart 2018 10:10
Mete bey, sizde farkındasınız ki Suriye'de toprak bütünlüğü sağlama konusu havada bir konu. Esad'ın elinde büyük bir alan var. Bu alanda yaşayan halk var. Dahası Esad'ı devirmek Rusya'yı Suriye'de başarısız hale getirmek manasına geliyor. Kısmi başarılarla bir çözüm olmayacağı belli. Bir strateji olduğunu zannetmiyorum. Şu an ABD'nin politikasına darbe vuruluyor. Esad'lı çözümü savunmak ille CHP zihniyetinde olmak gerekmiyor. Bunun tek alternatifi var. Hem ABD hem Rusya ile savaşmak ve Suriye'nin tamamını ele geçirip yeni bir devlet kurmak. Çok zor.
B 20 Mart 2018 23:31
Çocukları kazanmak çok önemli. Bu yüzden çocuklara şekerleme yerine oyuncak dağıtılması lazım. Erkek çocuklara oyuncak traktör, araba, Türk askerlerinin kullandığı silahların küçük modelleri dağıtılabilir. Oyuncakların bir tarafına iliştirilmiş Türk bayrağı psikolojik bağlılık oluşturur. Çocuk bir şekerlemeyi bir dakikada tüketir. Oyuncağıyla günlerce oynayabilir. Kızlara aynı şekilde bebek, ev eşyalarının küçük modellerinin dağıtılması normal barışçıl bir yaşamın bilinçaltına işlenmesi sağlanabilir.
KARAR OKURU 22 Mart 2018 08:18
0
Pardon ama erkek cocuklarina silah dagitarak mi baris bilinci kazandirilacak ? Buna kargalar bile guler
Bizim Afrinde niyetimiz Bati gibi Emperyalist degil,tamamen insani oldugu icin gönülleri feth etmis bir orduya sahibiz...Daha bunlar frangman,gerisi gelecek insallah...
KARAR OKURU 20 Mart 2018 04:23
HAD AŞANLARA HADDİNİ BİLDİRDİK.OSMANLI TOKADINI ENSELERİNE İNDİRDİK...
KARAR OKURU 21 Mart 2018 06:58
0
Niye Türk tokadı değil Osmanlı tokadı
Misafir 20 Mart 2018 02:14
Bunlar buhar olup uçmadı ya bu evlerin mahzenleri olabilir aman dikkat ya buraya dogru mu geliyorlar sınır karakolları bence üst düzeyde alarmda olmalı
KARAR OKURU 19 Mart 2018 22:54
Abi harikasin yalan yanlış iş olsun diye bir şey leri paylaşmıyor ve yazmıyorsun her daim takip ediyorum seni Allah yar ve yardımcın olsun
Halil meydan 19 Mart 2018 22:34
Aynen ne dediysen çıktı.Allah yolun ve izanın açık etsin
Balkan 19 Mart 2018 18:06
Çok şükür. 15 Temmuzdan bu yana gerçek manada rahat ve güvende hissettim.Bize 18 mart günü bu duyguları yaşatan, Başta aziz şehidlerim ve Türk silahlı kuvvetlerine ve güvenlik güçlerine ve bu mücadelede emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunar, bu mücadelenin terör bitene kadar devam etmesini dilerim.
mustafa 19 Mart 2018 15:10
yalnız mete bey tvde görüyoruz öso mermileri boşa harcamasın israf mermidede israftır.havay sıkıp duruyolar şarjör şarjör
erol karaca 19 Mart 2018 14:12
Canakkale ile Afrini karsilastirmak abesle istigaldir. Canakkale ruhunu anlamak icin o donemin sarlarina bakiniz. Afrin sadece askeri bir harekattir. Mete bey, Canakkale ye haksizlik yapiyorsunuz.
Abdullah Yalcin,Almanya 20 Mart 2018 23:04
0
Canakkale ruhu genetikdir erol bey, mecazi anlamda söylenmistir... Istanbulu feth eden Fatihde, 15 Temmuzda sokaga dökülen millette ayni gene sahip...
KARAR OKURU 19 Mart 2018 12:33
Allahu Ekber, yolun açık olsun yüce Türk ordusu ve yüce Türk milleti.
Güven 19 Mart 2018 12:03
Şehit olan veya gazi tüm askerlerimizden Allah razı olsun. Bize bu sevinci yaşattıkları için.
Ali Eroğlu 19 Mart 2018 11:07
Mete Bey benim askerim suriyede çatışırken suriyeli erkekler kafelerde fink atiyor.Madem bu bir devrim,devrimlerine sahip ciksinlar.Sahip ciknazlarsa Esad ile anlasilip ulkelerine gonderilmeli.
Abdulkadir 19 Mart 2018 13:07
2
1- Biz ülkemizin güvenliği ve menfaati icabı oradayız. Abd'nin kurmak istediği Akdeniz'e açılan terör koridorunu engellemekle kalmadık Öso için nefes alıp toparlanabileceği alanlar açtık. 2-Öso içinde uzaylılar değil Suriye'li gençler var. 3-Temcid pilavı gibi aynı şeyi söyleyip fitne üretmekten vazgeçin. Hiç olmazsa bir Rus, yada Abd vatandaşı kadar vatansever olmayı deneyin.
KARAR OKURU 20 Mart 2018 15:23
0
Aynen katılıyorum
KARAR OKURU 19 Mart 2018 10:56
Kalemine yüreğine sağlık özellikle tv programlarında daha çok görmek dinlemek istiyoruz
cevat karakalem 19 Mart 2018 07:51
Afrin'de kamuoyuna soylenmese de,ki soylenmesin bence mahsuru yok hatta bu isler boyle olur,bir anlasma oldugunu dusunuyorum.Tahminim bir kontrollu cikisa izin verildi agir silahlar birakilmak sarti ile.Umarim aynisi Munbic'te de olur.Perde arkasinda ABD ile bu konularda nalasma olmus gibi ve bu da iyiye bir isaret.Bolge insani ile,her unsur icin gecerli bu,kanli bicakli olmaya ve kan davasi baslatmaya gerek yok.Isler bu sekilde yoluna konursa daha iyi.
Abdulkadir 19 Mart 2018 13:12
0
Pyd/Pkk'nın savunma hattı Abd lilerce nizami ordulara göre hazırlanmış. Zoru görünce sıvışacak teröristler için uygun değildi. Askerlerimiz savunma hatlarını dağıttıktan ve 3,600 gibi leş aldıktan sonra(iyi bir rakam) çil yavrusu gibi dağıldılar.
Merve 19 Mart 2018 07:33
Bu ruh istiklal ruhudur.Afrin'de bizlere bu gururu yaşatan mehmetciğimizi Rabbim korusun.15 Temmuz'da yaşananlar ihanet çetesine karşı halkımın bu ruhla hareket etmesidir. Bundan sonrasını varsın ABD düşünsün. Biz bu kutlu yolda ilerlemeye devam edeceğiz oyun bozarak.. Teşekkürler.
Karahan 19 Mart 2018 04:56
Şükürlersen olsun ki sevincimden ağladım...
Karahan 23 Mart 2018 06:49
0
Şükürler olsun ki...
KARAR OKURU 19 Mart 2018 04:15
Amerika bizle savaşmak istiyor ise öyle ise savaşırız yüce ALLAH bizimledir çünkü biz vatanımızı savunuyoruz
KARAR OKURU 19 Mart 2018 03:12
Amin.. Yüreğinize sağlık
KARAR OKURU 19 Mart 2018 00:02
Amin . MasAllah yüreğinize sağlık ...
Kdz. Ereglili 18 Mart 2018 23:54
Vazife; vatan, millet icin cansiparâne isbat-i vücuttur ve bunun olmazsa olmazi iman ve tevekküldür. Vazifemiz; sefer bizden, netice zafer Allah'tan diyen bu ordunun önünde ne ABD ne Ingiliz ne Fransiz ne Alman ne de digerleri durabilir. Biz Batili'nin cigerini, bagirsaklarini cok iyi biliriz onlarin kaselisleri, yalaka ve imansiz teröristlerinin alayi bizim Mehmetcigin yüregi karsisinda bes para etmez. Mete Bey siz de bizim Mehmetcigimiz olarak hâlâ ayni ruhla teknik alanda hizmet ediyorsunuz, ben sizi öyle görüyorum ve isabetli öngörülerinize tebrikler ve halis dualariniza Am
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN