YDS saat kaçta bitecek? 2020 YDS sınav süresi

Bazı yüksek lisans programlarına kayıt için gerekli olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) bugün gerçekleştiriliyor. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) düzenlediği 'YDS ile ilgili bilgiler' haberimizde...

YDS saat kaçta bitecek? 2020 YDS sınav süresi

'YDS ne zaman, saat kaçta?', 'YDS saat kaçta bitecek?', 'YDS nedir?' sorularının yanıtları ve '2020 YDS sınav süresi' internette araştırılıyor. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM), başvurularının şubat ayında yapıldığı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na (YDS) binlerce aday katılım sağlıyor. Bugün (27 Eylül 2020 Pazar günü) saat 10.15'te başlayan sınavın ne zaman sona ereceği merak ediliyor. Detaylar haberimizde...

YDS SAAT KAÇTA BİTECEK? YDS SINAV SÜRESİ 2020

27 Eylül 2020 Pazar günü saat 10.15'te başlayan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), 3 saat (180 dakika) sürecek ve saat 13.15'te sona erecek.

Sınava giren adaylar, 15 dakika önce sınav yerlerinde hazır bulundu. Saat 10.00'dan sonra gelenler sınav binasına alınmadı.

YDS SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYIMLANDI

YDS giriş yerleri ile ilgili ÖSYM tarafından açıklama yapıldı. İşte o açıklama:

"27 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2020-YDS) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr internet adresinden 17 Eylül 2020 tarihinde saat 14.00'ten itibaren TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir."

YDS SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKTISI ALMAK İÇİN TIKLAYIN

YDS NEDİR?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Yüksek Öğretim Kurulu'nun (YÖK) talimatı ile Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından merkezi olarak yapılan ve ÜDS, KPDS, ve KPSS Yabancı Dil sınavlarının kaldırılmasının ardından bu sınavların yerini alan yabancı dil sınavıdır. YDS'de, yabancı dil bilgisini gramer, okuma, anlama ve kelime bilgisi açısından ölçen çoktan seçmeli test yöntemi uygulanır.

YDS sınavı senede 3 kez yapılmaktadır. İlk sınav 'İlkbahar YDS Sınavı' (YDS/1), ikinci sınav ise 'Sonbahar YDS Sınavı' (YDS/2), üçüncü sınav 'Kış YDS Sınavı' (YDS/3) olarak geçmektedir.

YDS'YE KİMLER GİREBİLİR?

* Doçent, doktora ve sanatta yeterlik adayları.

* Yüksek lisans programlarına girecek lisans programı mezunları.

* Lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrencilerden, yüksek lisans ya da doktora öğrenimi görmek isteyenler.

* Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta olup dil tazminatı ya da yurtdışı görev vs. nedeniyle yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler.

* Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek olan adaylar.

* Kamu personeli olmak amacıyla KPSS'ye girecek adaylardan, çalışmak istedikleri kamu kurumunun talebi doğrultusunda yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler.

* Herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor ya da çalışmayı amaçlamıyor olsa da, yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyen üniversite ya da yüksek okul mezunları.

YDS SINAV YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN

2020 YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN