Back To Top
Hasta çocuklara “moral” günü

Hasta çocuklara “moral” günü

Hasta çocuklara “moral” günü
- A +

Yozgat Şehir Hastanesinde tedavi gören çocuklar, düzenlenen etkinlikte palyaçolar eşliğinde eğlendi

Yozgat Şehir Hastanesinde yatarak tedavi gören ya da polikliniklere gelen çocukların tedavisine katkı sunmak ve hastane ortamını eğlenceli hale getirmek için palyaçolu ve rengarenk balonlarla moral etkinliği gerçekleştirildi. Ellerinde balonlarla çocukları odalarında ziyaret eden, koridorlarda ve oyun alanında bayram havası yaşatan palyaçolar, polikliniklerde bekleyen çocukları da unutmadılar. Hastanenin Psikiyatri Uzmanı Nihan Coşkun’un hastaların moral ve motivasyonunu yüksek tutacak bilgilendirmede bulunduğu etkinlik, hastanede adeta bayram havası yaşattı. Yüz boyama da yapan animatörler, çocukları en sevdikleri karakterlerin görüntüsüne bürüdü.

Hastane yöneticileri, moral ve motivasyonu yüksek tutmanın tedavideki olumlu etkisine dikkati çekerek, bu tür etkinlikleri ilerleyen dönemlerde de düzenleyecekleri bilgisini verdiler.

YOZGAT/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN