30 Nisan Pazartesi yarın tatil mi, kaç gün? 1 Mayıs resmi tatil mi? 2018 Resmi tatiller

30 Nisan Pazartesi tatil mi? 1 Mayıs resmi tatil mi? 2018 resmi tatiller listesini haberimizden görebilirsiniz. Özellikle çalışanlar ve öğrenciler tatil ile ilgili açıklamaları merak ediyor. Yarın (30 Nisan Pazartesi) tatil mi ve 1 Mayıs resmi tatil mi? sorularının cevaplarını ve resmi bilgileri haberimizden görebilirsiniz.

30 Nisan Pazartesi yarın tatil mi, kaç gün? 1 Mayıs resmi tatil mi? 2018 Resmi tatiller

30 Nisan pazartesi günü tatil mi? 1 Mayıs resmi tatil mi? Okullar yarın tatil mi? İşte bu soruların yanıtları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 2018 resmi tatiller listesini ve tatiller ile ilgili resmi bilgileri haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. Hem öğrenciler hem de çalışanlar resmi tatilerin kaç gün olduğunu öğrenmek istiyor. İşte 30 Nisan ve 1 Mayıs tatilleri hakkındaki detaylı bilgiler.

30 NİSAN PAZARTESİ TATİL OLACAK MI?

30 Nisan'ın tatil olup olmayacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, bu günün pazartesi gününe denk geliyor olması nedeniyle bazı vatandaşlar yıllık izin alarak tatillerini birleştirdi ve 4 günlük tatile çıktı.

1 MAYIS RESMİ TATİL Mİ?

Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmi tatil olarak kabul edilen 1 Mayıs geçtiğimiz yıllarda ülkemizde de resmi tatil olarak kutlanmış ve tatil yapılmıştı. Vatandaşlar şimdi ise 1 Mayıs'ın 2018 yılında tatil olup olmadığını merakla araştırıyor. Bu yıl da her yıl olduğu gibi 1 Mayıs 2018 tarihinde resmi tatil uygulaması geçerli olacak ve 1 Mayıs Salı günü okullar tatil olacak, kamu işçileri resmi tatil yapacak. Aynı zamanda özel sektörde de 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda şirketin isteğine göre tatil yapılmaktadır.

1 MAYIS 1977'DE HAYATINI KAYBEDENLER KARANFİLLERLE ANILDI

1 Mayıs 2018 Tertip Komitesi, 1 Mayıs 1977 yılında hayatını kaybedenleri Taksim Kazancı Yokuşunda karanfillerle andı. Tertip komitesi 1 Mayıs 2018 için İstiklal Caddesi'nde bildiri dağıttı. DİSK,KESK, TMMOB,TTB'nin oluşturduğu 1 Mayıs 2018 Tertip Komitesi, 1977 1 Mayıs'ında hayatını kaybedenler için Gümüşsuyu'nda toplanarak kazancı Yokuşu'na yürüdü. DİSK Genel Başkanı Kani Beko, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, Türk Tabipler Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, TMMOB Genel Başkanı Emin Koramaz'ın aralarında olduğu grup, polisin bariyerlerle çevirdiği alana geldi.

Yaşasın 1 Mayıs", "1 Mayıs Şehitleri Ölümsüzdür" diye sloganlar atan grup üyeleri, 1 Mayıs 1977'de hayatını kaybedeler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Bu sırada hayatını kaybedenlerin isimleri okundu. DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu yaptığı konuşmada "Buradan 1 Mayıs 1977'de yitirdiğimiz tüm yoldaşlarımızı bir kez daha saygıyla anıyorum.Bizler 2018'in 1 Mayıs'ında 50'nin üzerinde sendika, meslek örgütü, siyasi parti, demokratik kitle örgütü olarak dedik ki bu 1 Mayıs'ta ülkenin kutuplaştırıldığı, halkın birbirine düşman edilmeye çalışıldığı bu kadar tarihsel süreçte 1 Mayıs'ı milyonların buluştuğu demokrasi buluşmalarına çevireceğiz.İstanbul Maltepe Meydanı olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında 1 Mayıs Meydanlarında buluşacağız" dedi.
Açıklamalar sonrası, Kazancı Yokuşu’na 1 Mayıs 1977’de hayatını kaybedenler için karanfil bırakıldı. Komite üyeleri, İstiklal Caddesi boyunca bildiri dağıtarak Şişhane Parkı’na gitti.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN