Back To Top

Diğer Bilim Haberleri

Piyano çalan insansı robot ilgi odağı oldu
Piyano çalan insansı robot ilgi odağı oldu Bursa'da yapılan Turkish Airlines Sciense Expo Bilim Festivali’nde piyano çalan insansı robot ilgi odağı oldu..
Türkiye İnovasyon Haftası başladı
Türkiye İnovasyon Haftası başladı Türkiye’de inovasyon kavramının yerleşmesine ve gelişmesine büyük katkı sağlayan, inovasyon ekosisteminin en büyük buluşması olan “Türkiye İnovasyon Haftası” başladı..
Alüminyum şirketi NASA\'yı dolandırdı, 700 milyon dolar zarar
Alüminyum şirketi NASA'yı dolandırdı, 700 milyon dolar zarar Kalıp alüminyum üreticisi bir şirketinin NASA'ya sahte test sonuçları verdiği ve 700 milyon dolar zarara uğrattığı öğrenildi..
Avustralya’da üç gözlü yılan bulundu
Avustralya’da üç gözlü yılan bulundu Avustralya’nın Kuzey Bölgesi'nin başkenti Darwin'e yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki Humpty Doo kasabası yakınlarındaki Arnhem kara yolunda üç gözlü yılan bulunduğu....
50 Türk mühendis 3 ayda lazer silahı geliştirdi
50 Türk mühendis 3 ayda lazer silahı geliştirdi 5 Türk mühendis 3 ayda geliştirdi.
ASELSAN\'dan ALTAY Tankları için 841 milyon avroluk anlaşma
ASELSAN'dan ALTAY Tankları için 841 milyon avroluk anlaşma ASELSAN ile BMC arasında ALTAY Tankları için 840 milyon 986 bin 250 avroluk sözleşme imzalandı. Söz konusu sözleşme kapsamında ASELSAN'ın teslimatları 2020-2026....
İlk kez görücüye çıkıyor: İşte Türkiye\'nin yeni taarruz helikopteri
İlk kez görücüye çıkıyor: İşte Türkiye'nin yeni taarruz helikopteri Dünyanın önde gelen savunma sanayisi etkinlikleri arasında yerini alan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF'19) Türkiye adına önemli bir ilk yaşanacak.....
İsveç Kraliyet Hanedanı ödülünü Türk akademisyen kazandı
İsveç Kraliyet Hanedanı ödülünü Türk akademisyen kazandı İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi tarafından düzenlene İsveç Kraliyet Hanedanı ödül programında ödülün sahibi Türk akademisyen Dr. Hatice Zora oldu..
4 ayaklı arazi robotu üretildi
4 ayaklı arazi robotu üretildi Konya'da Akınsoft yazılım firmasınca kurulan "AkınRobotics" fabrikasında tasarlanan yük taşıma odaklı arazi robotu tanıtıldı. Firma, 2 yıl içerisinde robotun seri....
NASA\'nın InSight\'ı kaydetti: Mars\'ta ilk deprem
NASA'nın InSight'ı kaydetti: Mars'ta ilk deprem ABD Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA) Mars'a indirdiği sismik inceleme aracı InSight, kızıl gezegende küçük bir yer sarsıntısını kaydetti..
Evrenin oluşumundaki ilk molekül bulundu
Evrenin oluşumundaki ilk molekül bulundu Büyük Patlama'nın ardından oluştuğu varsayılan ve evrenin kimyasını oluşturan Helyum Hidrit İyonu adlı molekülün varlığı ilk kez somut olarak tespit edildi..
Gürültü kirliliğine karşı radar 
Gürültü kirliliğine karşı radar  İsviçre’nin Cenevre kantonu araçların neden olduğu gürültü kirliliğine karşı radar geliştirme kararı aldı..
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN