7 yaşındaki İkranur'un katili öz amcası çıktı

7 yaşındaki İkranur'un katili öz amcası çıktı

Giresun'da, geçen yıl kaybolduktan 3 gün sonra cansız bedeni derede bulunan 7 yaşındaki İkranur'un ölümüyle ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Tirsi'nin katili, 14 yaşındaki öz amcası çıktı.

Giresun'un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyü Kıran Mahallesi'nde, evinin yakınındaki bahçede geçen yıl 27 Haziran günü saat 18.00 sıralarında, 6 yaşındaki kardeşi ve kuzeni ile oynayan 7 yaşındaki İkranur Tirsi, büyükbaş hayvanların yanına gitti. Küçük İkranur geri dönmeyince, kardeşi ve kuzeni ailesine haber verdi.

Çevrede arama yapan Tirsi ailesi, kızlarını bulamayınca jandarmadan yardım istedi. Köye gelen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri arama çalışması başlattı. 370 hektar alanda yaklaşık 150 kişilik uzman ekibin iz takip ve kadavra köpekleri, drone ve termal kameralar ile aradığı İkranur, 3 gün sonra evlerinden 7 kilometre uzaklıktaki Salman mevkisi Adaköy Deresi’nde ölü bulundu.

ikranurun-sorusturmasinda-amca-ve-hala-adliyede-6479-dhaphoto6.jpg

KATİL ÖZ AMCA ÇIKTI

İkranur'un ölmüyle ilgili sır perdesinin aralanması için jandarma ekipleri, soruşturma kapsamında cuma günü 7 kişiyi gözaltına aldı. Küçük kızın dedesi, amcası, 3 halasının da yer aldığı 7 kişinin, sorgusu tamamlandı. Şüphelilerden 5’i ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, küçük kızın amcası Sinan Tirsi ile halası Ayşe Tirsi , adliyeye sevk edildi.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

İkranur'un ölümüyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Adliyeye sevk edilen 14 yaşındaki amca Sinan Tirsi cinayeti itiraf etti.

ikranurun-sorusturmasinda-amca-ve-hala-adliyede-2-4351-dhaphoto2.jpg

Cinayeti itiraf eden Sinan Tirsi  'Kasten öldürme', ablası Ayşe Tirsi ise 'Delilleri karartma suçuna yardım' suçlamasıyla tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. 

ADLİ TIP RAPORU HAZIRLANIYOR

Öte yandan İkranur Tirsi’nin ölümüyle ilgili cinayet şüphesi üzerine Bulancak Cumhuriyet Savcılığı’nca başlatılan çok yönlü soruşturma sürdürülüyor.

İlk tespitlere göre travmatik bulguya rastlanmayan İkranur'un ölüm nedeni, otopside yapılan çoklu organ incelemesi sonucu ortaya çıkacak.

Bedeninde cinayeti destekleyen herhangi bir bulgu tespit edilemeyen İkranur’un iç organlarından alınan parçalara, çoklu organ incelemesi yapılacak. Trabzon Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemenin ardından parçalar, İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN