14.07.2020  14:29
SON GÜNCELLEME: 
14.07.2020  15:55
KAYNAK: 
BREZİLYA/DHA

Brezilya'da yeni 'George Floyd' olayı! Ölümden döndü

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybetmesinin yankıları sürerken, benzer bir olay Brezilya'da meydana geldi. Polis, çevreyi yüksek sesle rahatsız ettiği gerekçesiyle gözaltına aldığı iki kişiden birini yere yatırıp boğazına diziyle bastırdı. O anlar ise kameralara saniye saniye yansıdı.

+
-

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti nedeniyle yaşamını yitirmesinin ardından benzer olay da Brezilya'da yaşandı. Olay, Sao Paulo kentinde meydana geldi. İki arkadaşın çevreyi yüksek sesle rahatsız ettiği ihbarını alan polis ekipleri olay yerine geldi.

YERE YATIRIP DİZİYLE BOĞAZINA BASTIRDI

İhbar edilen kişiler ile polis bir süre tartıştı. Daha sonra sözlü tartışmanın dozu arttı. Söz konusu iki arkadaş, polis tarafından darp edilerek, gözaltına alındı. O anlar amatör kamera tarafından kayda alındı.

Görüntülerde polis, yüksek sesle çevreyi rahatsız ettiği için gözaltına alınanlardan birini yere yatırıp boğazına diziyle bastırması dikkat çekti. Polisin şiddet uyguladığı diğer kişi ise polisin arkadaşına "daha fazla şiddet uygulamamasını istedi.

‘VALİ POLİSLERİ GÖREVDEN ALDI’

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının arından Sao Paulo Valisi Joao Doria, polislerin görevden alındığını ve haklarında işlem başlatılacağını duyurdu.

BOYNUNDAN YARALANDI, 16 DİKİŞ ATILDI

Arkadaşı gözaltına alınırken polisle konuşmaya çalıştığını belirten 51 yaşındaki kadın, “Ona daha fazla vurmamalarını söyledim. Zaten bayılmıştı yerde yatıyordu” ifadelerini kullandı.

Hastaneye kaldırılan kadının boynundan yaralandığı, vücudunun bazı yerlerinde kesikler olduğu ve 16 dikiş atıldığı belirtildi.

DİĞER HABERLER
Yaşamadan bilemezsiniz
Sıcaktan bunalmaya devam!
'Hayata sarılmaktan vazgeçmeyin'
Sorunu kangrene döndürenler aynı anda tepki verdi
Laf attığı kızın kardeşini bıçakladı
Sümela Manastırı´nda 5 yıl aradan sonra ilk ayin
Hangi illerde 65 yaş üstüne sokak yasağı var?