14.11.2019  05:31

İtalya'yı soğuk hava vurdu, 3 kişi öldü

İtalya'yı hafta başından bu yana etkisi altına alan soğuk hava vurdu. Kuvvetli rüzgar ve şiddetli yağış hayatı olumsuz etkilerken, 2'si Venedik olmak üzere ülke genelinde 3 kişi öldü. Napoli'de de aşırı yağışlar nedeniyle işlek bir caddede göçük oluştu, bölgede 25 aile tahliye edildi.

+
-

İtalya'yı hafta başından bu yana kuzeyinden güneyine etkisi altına alan soğuk, kuvvetli rüzgar ve şiddetli yağış, hayatı olumsuz etkilerken can ve mal kaybının yanı sıra hasara yol açtı.

Ülkenin güneyindeki Altamura kentinde 80 yaşındaki bir kişinin rüzgar nedeniyle kırılan bir dalın üzerine düşmesi sebebiyle can verdiği belirtildi.

İSKELE UÇTU, TEKNELER SAVRULDU

Altamura yakınlarındaki sahil kenti Porto Cesareo ise yaşanan hortumda, 60 metrelik iskelenin uçtuğu, teknelerin de sahil boyunca savrulduğu belirtildi. 

19-11/14/basliksiz-1-1573710028.jpg

Napoli kentinin Ponti Rossi semtindeki Masoni Caddesi'nde ise aşırı yağışlar nedeniyle büyük bir göçük oluştu. Göçüğe yakın apartmanlarda oturan 25 aile tedbir maksatlı bölgeden tahliye edildi.

VENEDİK'TE SULAR YÜKSELDİ, 2 KİŞİ ÖLDÜ

Ülkenin kuzeyindeki Alto-Adige bölgesinde de yoğun kar yağışı sonucu bazı ağaçların yüksek gerilim hatlarının üzerine devrildiği ve bu nedenle yaklaşık 39 bin kullanıcıya elektrik verilemediği kaydedildi. 

Venedik lagünü içerisinde yer alan Pellestrina Adası'nda da suların yükselmesi nedeniyle gün içinde 2 kişi hayatını kaybetti.

19-11/14/basliksiz-1-1573710047.jpg

ROMA/AA

DİĞER HABERLER
Ne CHP'den ne de Erdoğan'dan izin alırım
Gelecek Partisi'nde sürpriz istifa
Koronavirüsü yendiler
Büyümemizden memnun olmayacakları kesin
'Malul sayılmayan kardeşlerimizin gazilik unvanı verilmeli'
İşte 1. sınıf teneffüs ve okul saatleri
Otomobilin çarptığı 78 yaşındaki bisikletli hayatını kaybetti