Erdoğan: CHP diye bir parti olup olmadığı tartışmalıdır

Erdoğan: CHP diye bir parti olup olmadığı tartışmalıdır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Denizli, Mersin, Uşak İl Kongrelerine canlı bağlantı ile katıldı. Konuşmasında, ana muhalefete yüklenen Erdoğan, "Şu anda CHP'de tek adamcağız siyaseti işliyor" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin il kongrelerine canlı bağlantı ile katıldı. Açıklamalarında, CHP'nin politikalarını eleştiren Erdoğan, "Üzüntüyle ifade etmek isterim ki karşımıza çıkan ana muhalefet aktörlerinin ve kadrolarının hiçbiri bizimle eser ve hizmet siyaseti yarışına girmemiştir." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"Her bir kongre yeni bir nefes, yeni bir heyecan demektir. Bugün Denizli'de salonu görüyorum gerçekten iftihar ediyorum. Bu birliğimiz beraberliğimiz inanıyorum ki bizleri 2023'e çok daha farklı taşıyacak, 2024 yerel seçimlerinden de çok daha güçlü bir şekilde çıkmamızı sağlayacaktır. AK Parti kendini yenileyebilme kabiliyeti en yüksek partidir.

Tüm teşkilatlarımızdan AK Partinin sadece son 18 yılının değil geleceğinin de partisi olacağını göstermesini bekliyorum. AK Partinin kurucusu da lokomotifi de milletimizin ta kendisidir.  Bugüne kadar ne yaptıysak neyi başardıysak milletimizle. Önce gönül kazanacağız sonra oy isteyeceğiz.

 Ülkemizde ulaşmadığımız, gönlüne dokunmadığımız tek bir kişi dahi varsa bu bizim derhal telafi etmemiz gereken bir eksiğimizdir. Bizim milletimize verecek daha çok hizmetimiz, ülkemize kazandıracak daha çok eserimiz var."

CHP'nin kendileri ile hizmet yarışına giremediğini belirten Erdoğan şunları kaydetti:

"Tüm bu başarıların vesayetin terör örgütlerin darbecilerin ülkemize husumet besleyen nice çevrelerin tuzaklarına rağmen elde ettik. Karşımızda elbette bir siyasi muhalefet bulduk. Teorik olarak en önemli rekabeti de CHP ile yapmamız gerekiyordu. Üzüntü ile ifade etmem gerekiyor ki karşımıza çıkan ana muhalefet aktörlerinin ve kadrolarının hiçbiri bizimle ser ve hizmet yarışı siyasetine girmemiştir. Kimi zaman vesayetin arkasına sığınarak kimi zaman uluslararası lobilerin sözcülüğünü yaparak kimi zaman darbecilere göz kırparak kendilerine iktidarın bahşedilmesini beklemiştir. Biz en diyorsak tersini söylemeyi, ne yapıyorsak karşı çıkmayı, ne yöne gidiyorsak aksi yöne yönelmeyi muhalefet tarzı olarak benimsemiş millete de böyle takdim etmişlerdir. Geçmişteki hiçbir aktör bugünkü CHP Genel Başkanı kadar karikatür bir görüntü sergilememiştir."

CHP DİYE BİR PARTİNİN OLUP OLMADIĞI TARTIŞMALIDIR

CHP'nin belli başlı bir politikasının olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"Esasen Türkiye'de CHP'ye ait bir siyaset yoktur. Hatta CHP diye bir partinin olup olmadığı tartışmalıdır. Acaba CHP kendi hükmü şahsiyeti adına ne yapıyor, hangi politikayı geliştiriyor? Bunların hepsi de cevapsız sorulardır. Peki CHP hiç mi bir işe yaramıyor. Elbette CHP'nin ifa ettiği bir görev var. Bunu bir teraziye benzetebiliriz. Bir kefesinde HDP diğer kefesinde İyi Parti var. CHP'ye verilen vazife ise bu iki kefeyi dengede tutarak kurulan yarı gizli yarı açık ittifakın bozulmasını engellemektir. Partisini bu duruma düşüren zat kendisine karşı çıkan herkesi susturarak gerekirse kapı dışı ederek diktatörlüğün de dik alasını sergilemektedir. Yıllarca bizi tek adamlıkla suçladılar. Şu anda CHP'de tek adamcağız siyaseti işliyor.

Biz ne kadar eleştirirsek eleştirelin en kadar kızarsak kızalım ülkemizin ana muhalefet partisinin böyle bir duruma düşürülmüş olmasından samimi üzüntü duyuyoruz."

KREDİLER 6 AY ERTELENDİ

Erdoğan, son olarak, Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitlerinin ertelendiğini söyledi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (23)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
23 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN