Alanya Belediyesi'nden tepki çeken karar: Davutoğlu'nun etkinliğe katılması 'uygun' bulunmadı

Alanya Belediyesi'nden tepki çeken karar: Davutoğlu'nun etkinliğe katılması 'uygun' bulunmadı

Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 16. düzenlenecek olan Gökbel Yağlı Güreş etkinliğine Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'da katılacağını bildirmişti. Gokbel Güreş Komitesi, organizasyonun belediye ile MHP il ve ilçe başkanlıklarınca düzenleneceğini ve Davutoğlu'nun etkinliğe katılmasının uygun olmayacağını belirtti. Açıklamada "Sayın Genel Başkanınızın davet edilmediği bu etkinliğe katılımlarının uygun olmayacağı değerIendirilmiştir" denildi.

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri 16-17 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Alanya Gökbel Yağlı Güreş etkinliğine Alanya Belediyesi tarafından Gelecek Partisi Alanya İlçe Teşkilatı da davet edildi. Gelecek Partisi ilçe yönetimi Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun da etkinliğe katılacağını Gokbel Güreş Komitesine bildirdi.

"SİYASİ KONUŞMALARA YER VERİLMEYECEK"

Davutoğlu'nun etkinliğe katılacağının bildirilmesi üzerine Gokbel Güreş Komitesi, Gelecek Partisi Alanya İlçe Teşkilatına yazılı bildirim yaparak, organizasyonun belediye ile MHP il ve ilçe başkanlıklarınca düzenleneceğini ve Davutoğlu'nun etkinliğe katılmasının uygun olmayacağı belirtildi.

Yazıda, "Ülkemizin içerisinde bulunduğu nazik siyasi ortam nedeniyle; Sayın Genel Başkanınızın davet edilmediği bu etkinliğe katılımlarının uygun olmayacağı değerIendirilmiştir. Ayrıca; etkinliğimizde siyasi konuşmalara yer verilmeyecek olup, katılım talebiniz ve ilginizden dolayı teşekkür eder, bilgilerinizi rica ederiz" denildi.

İLÇE BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Av. Mevlüt Çakan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "62. 63. ve 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükumetleri Başbakanı Genel Başkanımız Sn. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Yörük/Türkmen vatandaşlarımız ile buluşmak isterse , her şart ve durumda Türkiye'nin her bir iline/ilçesine gider ve vatandaşlar ile buluşur. Ancak resmi olarak tarafımıza iletilen yazıda bilinenin, duyurulanın ve 18 yıldır oluşan teamülün aksine , organizasyonun MHP il ve ilçe başkanlıkları ile belediye tarafından ortaklaşa yapıldığı açık bir şekilde ifade edildiğinden Genel Başkanımız bu organizasyona katılmamayı tensip buyurmuşlardır" dedi.


Organizasyona "siyasi gölge" düştüğünü ileri süren Çakan, ilçe başkanlığı olarak da organizasyona katılım sağlamayacaklarını söyledi.

Çakan, açıklamasında Alanya Belediyesi ve Alanya Belediyesi Güreş Komitesinin yanıtlaması talebiyle bazı sorular yöneltti.

"* Kültür Bakanlığı Somut Olmayan Kültürel Miras listesine giren ve 2004 yılından beridir düzenlenen Gökbel Yağlı Güreşleri organizasyonu MHP il ve ilçe teşkilatları ile Alanya Belediyesi tarafından ortaklaşa mı düzenlenmektedir?

* Organizasyon ortaklaşa düzenleniyor ise adı geçen siyasi partinin bu ortaklıktaki payı ve rolü nedir?

* Organizasyon ortaklaşa düzenleniyor ise Alanya Belediyesinin internet sitesinde, sosyal medya hesaplarında bu ortaklıktan neden bahsedilmemiştir?

* Organizasyon ortaklaşa düzenleniyor ise bu ortaklık ne zaman sona erecektir?"

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (6)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
6 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN