Ali Babacan, 6 liderin ortak kararını açıkladı: Cumhurbaşkanı adayı için tarih belli oldu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, son günlerde tartışma konusu olan Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili 6 liderin ortak kararını açıkladı. Babacan, "Seçim dönemine girinceye kadar Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunda herhangi bir görüşmede bulunmayacağız, herhangi bir fikir beyan etmeyeceğiz" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Çankırı’da şehit yakınları ve gazilerle iftar yemeğinde buluştu. Babacan, Hacı Murad-ı Veli Türbesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programının öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın adının öne sürülmesinin ardından tartışmalara neden olan Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili 6 liderin ortak kararını açıklayan Babacan, değerlendirmede bulunarak şöyle dedi:

Bizim, şu anda altılı masada parlamenter sistem çalışan partilerden birisi olarak diğer genel başkanlarla varmış olduğumuz bir mutabakat var.

O da şu; bu altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı, altılı masanın mutabakatıyla belirlenecek.

Bir kararımız daha, seçim dönemine girinceye kadar, Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunda herhangi bir görüşmede bulunmayacağız. Herhangi bir fikir beyan etmeyeceğiz.

Yani bu konu, bugünün konusu değil. Seçimlere biraz yaklaşalım, seçim havasına girelim, o güne kadar zaten adı geçen herkesi milletimiz değerlendirecektir.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN