Bahçeli, İçişleri Bakanı'nı böyle savundu: Biz 'Soylu' duruşu biliriz

Bahçeli, İçişleri Bakanı'nı böyle savundu: Biz 'Soylu' duruşu biliriz

MHP lideri Bahçeli, İçişleri Bakanı Soylu ile Zafer Partisi lideri Özdağ arasındaki sert polemik hakkında konuştu. "İçişleri Bakanımızın ismi Süleyman Soylu’dur. Bakanlık önünde pespaye görüntüler eşliğinde magandalık yapanlar, anarşist yöntemlere müracaat edenler ateşle oynayan provokatörlerdir. Türk milleti Soylu duruşu da bilmekte, lekeli ve gölgeli müfterileri de görmektedir" dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, duyurduğu üzere bugün saat 11.00'de İçişleri Bakanlığı binası önüne giderek bakanlığa yürümek istedi fakat yetkililer tarafından engellendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenerek, "İkimizden biri ölene kadar bu iş devam edecek" diyen Özdağ, Zafer Partisi'ne komplo kurulduğunu öne sürerek, ''Bu komplo ile ilgili birkaç gün önce genel merkezimize ziyarete gelen bir polis memuru bilgi verdi" diye konuştu.

Yaşanan bu olaya MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de tepki gecikmedi. MHP lideri Twitter hesabı üzerinden Bakan Soylu'yu savunarak olaya tepki gösterdi.

'TÜRKİYE'MİZ KAVGA VE KARGAŞA İKİLEMİNE SOKULMAK İSTENİYOR'

Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

"Türkiye’miz maksadı bulanık, meşrebi buruşuk, meselesi bunalım çıkarmak olan müflis odaklar eliyle karanlık bir ortama sürüklenmek, kavga ve kargaşa iklimine sokulmak istenmektedir. Kaldı ki dış tazyik ve telkinlerin refakatiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne meydan okunmaktadır.

Türk milleti gelişmeleri kaygıyla takip etmektedir. Nereye ve hangi çevrelere hizmetkarlık yaptıkları sır olmayan menfur zihniyetlerin siyasi kamuflaja bürünerek sokak üslubuna heveslenmeleri, bu vesileyle toplum huzurunu zehirleme teşebbüsleri çok ciddi bir tehdittir.

'ALÇAK BİR KOMPLO'

Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır.

Şu hususu herkes bilmelidir: Türkiye’nin terörle mücadeleyi yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla ve kahramanca icra ettiği bir dönemde milli güvenliğimizi müdafaa, milli bekamızı muhafaza eden kurum ve kuruluşların iğrenç polemiklerin içine çekilmesi alçak bir komplodur.

'HERKES YERİNİ BİLSİN'

Türkiye’nin terör kamburundan kurtulması için insanüstü bir çaba sarfeden devlet ve siyaset adamlarımızı, tıpkı terör örgütlerinin ağzıyla hedef tahtasına koyanlar tarih huzurunda büyük bir vebalin altındadır. Hiç kimse terbiyesizlik yapmasın, herkes sınırını ve yerini bilsin.

Başta İçişleri Bakanımız olmak üzere terörle mücadeleyi inançla, imanla ve iradeyle yürüten kim varsa milletimizin desteği sonuna kadar arkalarındadır. Bu saygın isimlere kim ya da kimler hakarete yeltenmişse hepsini birden şiddetle kınadığımız ve kınayacağımız tartışmasızdır.

'TÜRK MİLLETİ SOYLU DURUŞU BİLİR'

İçişleri Bakanımızın ismi Süleyman Soylu’dur. Bakanlık önünde pespaye görüntüler eşliğinde magandalık yapanlar, anarşist yöntemlere müracaat edenler ateşle oynayan provokatörlerdir. Türk milleti Soylu duruşu da bilmekte, lekeli ve gölgeli müfterileri de görmektedir.

Biz herkesin ederini de, giderini de, ciğerini de iyi biliriz. Sudan sebeplerle, fuzuli polemiklerle, sipariş gayelerle Türk devletine cephe açıp terör örgütlerinin ümidi olanlara bu aziz vatanı heba ve heder ettirmeyiz."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (67)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
67 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN