Bu da çalınır mı pes! Galeride sergilenen kutsal 'buda'yı çaldılar, savunmaları ise çıldırttı

Yurt dışında bir galeride sergilenen kutsal Japon Buda heykeli, hırsızlar tarafından çalındı. Hırsızlar, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. İşte detaylar...

ABD'nin Los Angeles kentindeki bir galeride sergilenen 1,5 milyon dolar değerindeki tarihi Japon Buda heykelinin geçen hafta çalındığı ve hırsızlık anının güvenlik kameralarına yansıdığı ortaya çıktı.

buda-heykeli-calindi-2.jpg

Los Angeles polisinden yapılan açıklamaya göre yaklaşık 114 kilo ağırlığında ve 1,5 milyon dolar değerindeki Buda heykeli, 18 Eylül 2023 tarihinde sergilendiği Barakat Galerisi'nden çalındı.

Güvenlik kameralarına yansıyan olayda, hırsızların galeriye bir kamyonet ile geldiği ve galerinin arka bahçesinde bulunan heykeli kamyonete yükledikleri görülüyor.

buda-heykeli-calindi-3.jpg

"HAYRAN KALSINLAR DİYE GALERİYE GETİRDİK"

Galerinin sahibi Fayez Barakat, yerel basına yaptığı açıklamada, heykelin çok değerli olduğunu belirterek, "Bu heykel daha önce evimin arka bahçesindeydi, daha sonra herkes görüp hayran kalsın diye bu heykeli galerinin arka bahçesine getirmiştik" dedi.

Fayez Barakat, Japonya'daki Edo Dönemi'ne (1603-1867) ait eseri, 55 yıl önce satın aldığını kaydetti.

buda-heykeli-calindi-4.jpg

Los Angeles polisi, olaya ilişkin henüz kimsenin gözaltına alınamadığını, çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarının incelendiğini duyurdu.

buda-heykeli-calindi-1.jpg

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN