CHP Erzurum il başkanından İmamoğlu'na saldırıya açıklama

CHP Erzurum il başkanından İmamoğlu'na saldırıya açıklama

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı İBB Başkanı İmamoğlu'nun Erzurum mitingi sırasında uğradığı taşlı saldırıya tepkiler sürüyor. CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger, provokatif saldırıya yönelik polisin yeterli önlem almamasını eleştirdi.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Erzurum'da taşlı saldırıya uğradı, alandaki vatandaşlar yaralandı.

CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger, yazılı açıklamasında, Erzurum programının valilik ve emniyetin bilgisi dahilinde olduğunu belirterek, Yakutiye Kent Meydanı'ndaki konuşma sonrası halk ve esnafın Cumhuriyet Caddesi boyunca selamlanacağını ifade etti.

Dülger, kısa süre önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de aynısını yaptığını belirtirken, kendi etkinlikleri öncesi valilik ve emniyete bilgi verildiğini ifade etti.

basliksiz-3.jpgCHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger

'ORGANİZE BİR TOPLULUK SÖZLÜ VE FİZİKİ TACİZ ETTİ'

CHP'li yönetici, mitinglerine engel olmak için meydana park edilen otobüslerin kaldırtıldığını belirterek "Her şey düzelmişken bu defa organize bir topluluk etrafta biriktirilmiş, alana gelenlere sözlü ve fiziki tacizler yaşanmaya başlanmıştır" ifadesini kullandı. Dülger sözlerine şöyle devam etti:

''EMNİYET YETKİLİLERİNİ DEFALARCA UYARMAMIZA RAĞMEN...''

"Emniyet yetkililerini defalarca uyarmamıza rağmen bu saldırgan gruba yeterli önlem alınmamış, Sayın Ekrem İmamoğlu'nun da içinde bulunduğu otobüs alana yaklaşınca saldırılar iyice artmış, otobüs taşlanmış, bu taşlarla alanda yaralananlar olmuştur. Orada olanlar kameralarca an an çekilmiştir, gerçek apaçık ortadadır.

imam.jpg

"ASIL TEHLİKELİ OLAN..."

“AKP yetkililerinin ‘yasal izin yoktu’ gibi çarpıtılmış açıklamaları tamamıyla geçersizdir. Burada asıl tehlikeli olan konuyu 'miting izinsizdir' lafıyla çarpıtarak oradaki saldırganlığın meşrulaştırılmasıdır. 'İzinsiz mitingleri' ne zamandan beri devletin kolluk güçleri değil de saldırgan kalabalıklar engellemektedir? Ciddi bir devlet yetkilisi veya belediye başkanı böyle bir açıklamayı nasıl yapar?

"AÇIKLAMALAR SUÇLULUĞUN TELAŞINDAN"

Tüm kamuoyu biliyor ki; yapılan açıklamalar suçluluğun telaşındandır. 3 Mayıs'ta yapacağımız mitingin yeri de bir gün sonra keyfi değiştirilmiş, güvenlik bahanesi ileri sürülmüştür. Dün gördük ki gerçekten ilimizde güvenlik zafiyeti vardır. Oradaki saldırgan kalabalığa göz yumulduğu için gece geç saatlere kadar şehirde korku iklimi yaratılmıştır.

ulku.jpg

"NASIL ESNAF ZİYARETİ YAPILACAKTI?"

Dün yaşadığımız 'izinsiz toplantı' ve benzeri gerekçeyle değil, demokrasiye, hukuka tahammülsüzlükle cereyan etmiş, Erzurum halkının çok büyük çoğunluğunu üzmüştür. 14 Mayıs günü halkımız bu saldırganlara ve onların destekçilerine sandıkta cevabını verecektir. 'Miting değil, esnaf ziyareti olacaktı' diyerek kafa karıştıranlar da biliyor ki dün Cumhuriyet Caddesi'nin önü kesilmiş, geçiş mümkünsüz hale getirilmiştir, nasıl esnaf ziyareti yapılacaktı? Söylenenler çarpıtmadır, zaten her tarafın saldırganlarca kesilmesine göz yumulması durumu özetliyor.

ull.jpg

'TAHLİYEDE DE YETERLİ ÖNLEM ALINMADI'

Orada daha trajik olayların yaşanmasını Sayın Ekrem İmamoğlu alandan ayrılarak engellemiştir ve alandan otobüsle ayrılanlara emniyet eşlik etmemiş, alanın tahliyesinde de yeterli önlemler alınmamıştır. Savaşa değil, seçime gittiğimiz bu süreçte seçimin ilk turda bitmesinin ne kadar önemli olduğu dün Erzurum'da iyice görülmüştür. Hukuk ve demokrasiyi hiçe sayan bu zihniyet, 14 Mayıs'ta sandıkla gidecek, milletin iktidarı kurulacaktır."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN