Back To Top
CHP Kütahya adayı kim?

CHP Kütahya adayı kim?

CHP Kütahya adayı kim?
- A +

CHP Kütahya adayı kim? 2019 Yerel Seçimleri CHP Kütahya belediye başkan adayının Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 6 Aralık günü açıklanması bekleniyor. AK Parti Kütahya belediye başkan adayı Ahmet Sami Kutlu isminin Erdoğan tarafından açıklanaması bekleniyor. Kütahyalı seçmenler 2019 CHP Kütahya Belediye Başkan adayının kim olacağı sorusuna yanıt aranıyor. İşte CHP Kütahya adayı kim? sorusunun yanıtı ve 2019 Yerel Seçimleri CHP Kütahya belediye başkan adayı hakkındaki detaylar...

CHP Kütahya adayı kim? Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2019 Yerel Seçimlerinde CHP Kütahya belediye başkan adayını yarın yapacağı toplantıda açıklaması bekleniyor. AK Parti Kütahya belediye başkanı adayınında yarın açıklanması bekleniyor. AK Parti'nin Kütahya'da Ahmet Sami Kutlu ismini aday olarajk açıklaması bekleniyor. Kütahyalı seçmenler şimdi CHP Çorum Belediye Başkan adayının kim olacağı sorusuna yanıt aranıyor. Bu konuda kamuoyuna ulaşan bir isim yok. Haberimizde 'CHP Kütahya adayı kim?' sorusunun yanıtını bulabilir  2019 Yerel Seçimleri CHP Kütahya belediye başkan adayı hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. 

CHP KÜTAHYA ADYI KİM? 

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi CHP'nin Kütahya Belediye Başkan Adayı henüz açıklanmadı. AK Parti Kütahya belediye başkan adayını açıklarken CHP, MHP, İYİ Parti, HDP belediye başkan adaylarını açıklamadı. CHP Kütahya belediye başkan adayının 6 Aralık'ta açıklanması bekleniyor. CHP Kütahya adayı açıklanır açıklanmaz haberimizde olacak. 

18-12/05/kutahya-belediye-baskan-adayi.jpg

AK PARTİ'NİN KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET SAMİ KUTLU 

AK Parti’nin Kütahya Belediye Başkan adayının Ahmet Sami Kutlu olduğu bildirildi.

Kutlu’nun adaylığı yarın resmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak.
İHA Kütahya Temsilcisi Hüseyin Efe’ye konuşan Kutlu, adaylığının hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Kutlu, "Ben AK Parti’nin bir neferiyiz. Cumhurbaşkanımız tensipleriyle 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri’nde Kütahya belediye başkan adayı gösterilmesi kararı verilmiştir. Bütün hemşehrilerimin destek ve dualarını bekliyorum. Bu büyük bir görev ve büyük bir sorumluluk. Halkımızın ve dava arkadaşlarımızın destekleriyle bu zorlu görevden başarıyla çıkacağımıza inanıyorum.Hayırlı olusun" diye konuştu.

AHMET SAMİ KUTLU'NUN HAYATI 

"Avukat Ahmet Sami Kutlu, 1970 Kütahya doğumludur. 1987 yılında Kütahya İmam Hatip Lisesinden 1991 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yedek subay olarak vatani görevini tamamlamadıktan sonra 1994 yılından beri Kütahya’da serbest avukatlık yapmaktadır. Kütahya İmam Hatip Lisesi Koruma Derneğinde iki dönem başkanlık, Kütahya Barosunda saymanlık ve başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü. Kütahya İlme ve Hayra Hizmet Vakfı Mütevelli Heyetinde olup, halen başkan vekilliği görevine devam etmektedir. Kütahya Yardımeli Derneği kurucu üyesi, AK Parti’den Belediye Meclis üyeliği yaptı. Birlik Vakfı’nın, Kütahya Kurucu İl Başkanlığını yapan Kutlu, son olarak AK parti Kütahya İl Teşkilatı Yönetimindeki görevini sürdürmektedir. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN