Erdoğan'dan Sinan Ateş'in kızına 'Tamam kızım' yanıtı: Zeynep 'Tayyip dede babamın katillerini yakalayabilir misin?' dedi

Erdoğan'dan Sinan Ateş'in kızına 'Tamam kızım' yanıtı: Zeynep 'Tayyip dede babamın katillerini yakalayabilir misin?' dedi

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeleri hakkında konuştu. Ayşe Ateş, "Güzel, duygusal bir görüşmeydi. Kızlar, benden fazla konuştu zaten. Oradan mutlu ayrıldılar ve kendimizi daha iyi hissettik. Devletimizin arkamızda duracağını daha somut bir şekilde hissettik" dedi. Ayrıca, "Kızım Zeynep, Sayın Cumhurbaşkanı'na 'Tayyip dede, babamın katillerini yakalayabilir misin' dedi. O da 'Tamam kızım' dedi" ifadelerini kullandı.

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, parti genel merkezinde 30 Aralık 2022'de Ankara'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında Ayşe Ateş, Sinan Ateş cinayeti davasının ilk duruşmasının 1 Temmuz'da görüleceğini belirterek siyasi parti liderlerinden destek istedi.

9465034.jpgAyşe Ateş ve Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır

'ADALET İÇİN MÜCADELE BAŞLIYOR'

Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmeyi olumlu ve güzel olarak nitelendirdi. Ancak, bu görüşmenin asıl mücadelenin başlangıcı olduğunu ifade etti. Ateş, "Bundan sonra sesimizi daha gür bir şekilde çıkaracağız. Basın mensupları ve siyasetçilerle birlikte adalet yürüyüşünü gerçekleştireceğiz. Sonuca varmak için elimizden gelen mücadeleyi gerçekleştireceğiz" dedi.

Ateş, görüşme sırasında dosya hakkında detaylı konuştuğunu, muzdarip olduğu tehditler, iftiralar ve hakaretler hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi verdiğini söyledi. Erdoğan'ın kendisinden Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a ve Hasan Doğan Bey'e iletmek üzere bir dosya hazırlamasını istediğini belirten Ateş, "Yargılamanın en hızlı şekilde yapılması ve suçu delillerle sabit olan faillerin hızlı bir şekilde yargılanması için Cumhurbaşkanı'ndan bir irade koymasını istedim. Kendisi de ne gerekiyorsa yapılacağının sözünü verdi" dedi.

'ONLARI ZOR GÜNLER BEKLİYOR'

Sinan Ateş'in eşi, şimdiye kadar yaşadıkları üzüntü, uykusuzluk ve korkulara değinerek, artık bir eşik aştıklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aldıkları destekle bundan sonra katilleri koruyanların, suçluların ve kendilerine hakaret edenlerin zor günler beklediğini söyledi. Ateş, "Cumhurbaşkanı, gereğinin en kısa sürede yapılacağı yönünde söz verdi. Adalet Bakanı da gerekli bilgileri tamamladı ve Cumhurbaşkanı'nın talimatlarını yerine getireceğini söyledi" dedi. Görüşmenin ardından kızlarının da büyük bir rahatlama yaşadığını belirten Ateş, "Devletimizin arkamızda duracağını daha somut bir şekilde hissettik" ifadesini kullandı.

'SESSİZLİĞİ ANLAMAYA ÇALIŞTIK'

Ayşe Ateş, daha önce de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme talepleri olduğunu ancak bugüne kadar bir görüşme gerçekleştiremediklerini belirtti. Cumhurbaşkanı'nın sessizliği hakkında, "Neticede kendisi bir devlet yönetiyor. Muhakkak düşündüğü, bildiği ve hissettiği bir şeyler vardır" diye düşündüğünü ve bu sessizliği anlama gayretinde olduğunu ifade etti. Ancak iddianamenin ortaya çıkmasıyla birlikte somut adımlar atılması gerektiğini ve artık sabırlarının tükendiğini Cumhurbaşkanı'na ilettiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise gerekenin yapılacağını söylediğini aktardı.

'KIZIM ZEYNEP CUMHURBAŞKANI'NA SORDU'

Görüşmede duygusal anların yaşandığını belirten Ayşe Ateş, kızı Zeynep'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Tayyip dede, babamın katillerini yakalayabilir misin?" diye sorduğunu, Cumhurbaşkanı'nın da "Tamam kızım" diyerek cevap verdiğini açıkladı. Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanı'nın kendilerine hareket alanlarını rahatlatacaklarını, daha rahat sosyal hayata dönüş sağlayacaklarını ve gerekli tedbirleri alacaklarını söylediğini belirtti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (5)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
5 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN