Back To Top
Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 3 bin 243 işçi alımı başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 3 bin 243 işçi alımı başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı\'na 3 bin 243 işçi  alımı başvuruları başladı
- A +

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 personel alımı başvurusu başladı. İŞKUR Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ile ilgili detaylar haberimizde. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 278'i engelli 146'sı eski hükümlü olmak üzere 3 bin 243 işçi alımı gerçekleştirilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvurular bugünden itibaren İŞKUR'un internet sitesi üzerinden yapılacak. İşte konu hakkındaki detaylar...

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 personel alımı yapacağnı açıklamıştı. İŞKUR Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvurusu hakkındaki son dakika haberleri ve gelişmeleri yazımızda... Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre bakanlığa bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere temizlik görevlisi, cankurtaran, mekaniker (pedallı araçlar), otobüs şoförü, aşçı, aşçı yardımcısı, elektrik tesisatçısı, güvenlik görevlisi, havuz suyu operatörü, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, garson, resepsiyon görevlisi, soğutma ve iklimlendirme teknisyeni, bilgisayar donanım teknikeri, çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri, makine teknikeri, gençlik lideri ile muhasebeci meslek kolunda "sürekli işçi" alımı gerçekleştirilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı  personel alımını İŞKUR üzerinden yapacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı vbaşvuruları 11 Şbat ve 15 Şubat tarihleri arasında yapılacak. İşte kınu hakkındaki ayrıntılar...

19-02/11/kur-genclik-ve-spor-bakanligi-personel-alimi.jpg

KURA VE SÖZLÜ SINAV YAPILACAK

Temizlik görevlisi olarak alınacaklar engelli ve eski hükümlüler arasından seçilecek. Gençlik lideri, muhasebeci, çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri alımı sözlü sınav ile diğer branşlardaki işçi alımı ise kura ve sözlü sınavla yapılacak.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak işçi alımında 3 bin 243 kişiden 278'i engelli, 146'sı ise eski hükümlüler arasından seçilecek. Muhasebeci ve gençlik kadroları için lisans düzeyinde yapılan 2018 KPSS'nin P3 puan türünden en az 60 puan almış olma şartı aranıyor.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI İLANI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN 

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLIYOR

Bugün başlayan başvurular 15 Şubat'a kadar İŞKUR'un internet sitesi üzerinden yapılacak.

Daha sonra İŞKUR tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığına gönderilen listede yer alan adayların kura çekim yeri ve tarihleri bakanlığın internet sitesinden duyurulacak. Noter huzurunda yapılacak kura çekimini adaylar da izleyebilecek. Başvuru sahipleri arasından kura ile açık iş sayısının 4 katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek. Belirlenen adaylar "www.gsb.gov.tr" internet sitesinden ilan edilecek.

Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınavın yeri ve tarihleri de bakanlığın internet sitesinden duyurulacak.

Sınav kurulunca başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek.

Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile deneme süresi içinde işten ayrılanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yerleştirme yapılacak.

19-02/11/kur-personel-alimi.jpg

SINAV NASIL OLACAK?

Sözlü sınavda adaylara genel kültür (25 puan), genel yetenek (25 puan) ve mesleki bilgi ve becerilerine ilişkin (50 puan) konularda sorular yöneltilecek. Adaylar genel kültür ve genel yetenek alanında rastgele seçtikleri kapalı zarflardaki sorulara yazılı cevap verecek.

Mesleki bilgi, beceri ve görevlerine ilişkin konularda ise adayların yetkinliklerini ölçmeye yönelik eğitim düzeylerine uygun değerlendirme esas alınacak.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekiyor.

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek.

Ayrıca bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu'nun ilgili hükümleri gereği Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak.

ANKARA / AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN