Krizi görmek için tebdili kıyafete gerek var mı

Krizi görmek için tebdili kıyafete gerek var mı

AK Partili Erkan Kandemir “Vatandaşların arasında dolaşan tebdili kıyafet ekiplerimiz milletin sıkıntılarını raporluyor” dedi. Gıdadan, akaryakıta fiyatların uçtuğu, tarihi rekorlar kıran doların etkisiyle vatandaşın cebinin günden güne eridiği dönemde kullanılan ifadeler ‘Evlerdeki yangını görmek için kıyafet değiştirmeye lüzum yok. Geçim sıkıntısı ortada’ tepkilerine yol açtı.

Ekonomi yönetiminde akılcı politikaların terk edilmesi Türkiye’yi kur, enflasyon sarmalına soktu. Raflardaki fiyat artışları, faturalara zamlar ve TL’deki erime vatandaşı geçim derdiyle baş başa bıraktı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ise “Milletimizin sıkıntılarını Genel Başkanımıza aktarmak teşkilatların vazifesi. Saha ekiplerimiz üzerinden ciddi çalışma yürütülüyor” dedi. Ekonomik krizi 83 milyonun hissettiği dönemde hükümetin hâlâ ‘sıkıntıları analiz etmesi’ tartışma yarattı. Yapılması gerekenin acil bir çözüm için çaba harcamak olduğu belirtildi.

birincisayfa.jpg

Geçim krizini görmek için tebdili kıyafet gereksiz

Türkiye ekonomisindeki serbest düşüşün etkisiyle TL’deki erime market, akaryakıt ve enerji fiyatlarını uçurdu. AK Partili Erkan Kandemir “Vatandaşlarımız arasında dolaşan tebdili kıyafet ekiplerimiz üzerinden ciddi bir çalışma yürütüyoruz” dedi. 83 milyonun geçim sıkıntısıyla boğuştuğu vahim süreçte kullanılan ifadeler “Evlerdeki yangını görmek için kıyafet değiştirmeye gerek yok” tepkilerine yol açtı.

akr.jpg

Türkiye’de son yıllarda giderek çöküşe geçen ekonomi, pandemiyle birlikte dibi gördü. Kriz her gün biraz daha büyürken iktidarın tek çözüm politikası ise Merkez Bankası’nda üst üste başkan değişikliğine gitmek oldu. Ancak realiteden uzak hamle, durumu daha da vahim hale getirdi. Ekonomide gerçeklikten uzak politikalar vatandaşın cebini eritirken market denetimleri de fiyat artışlarına çözüm olmadı. Özellikle büyük şehirlerdeki kira artışları binlerce kişiyi barınma sorunuyla karşı karşıya bırakırken gıda fiyatları da tavan yaptı. Raflardaki artış karşısında vatandaş tüketim yapamaz hale geldi. Dolar son 10 gün içerisinde rekor üstüne rekor kırdı. Dolardaki yükselişle enerji ve akaryakıt fiyatları tavan yaptı. 83 milyonun umudu giderek tükenirken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, tepki çeken açıklamada bulundu. Milletin sıkıntılarının farkında olduklarını söyleyen Kandemir “Bu sıkıntıları genel başkana aktarmak AK Parti teşkilatlarının görevidir. Biz gerek teşkilatlarımız üzerinden, gerek genel merkezden sahaya gönderdiğimiz, vatandaşlarımız arasında dolaşan tebdili kıyafet ekiplerimiz üzerinden ciddi bir çalışma yürütüyor, raporluyor ve Genel Başkanımıza arz ediyoruz. Milletimizin sıkıntılarının farkındayız. Tüm dünyanın içinden geçtiği buhranlı bir dönemi geride bırakıyoruz. Tabii pandemi ve pandeminin getirdiği ekonomik zorluklar ve sıkıntılar sadece Türkiye’de değil tüm dünyada hissedildi. Ama Türkiye pandemiyi en iyi yöneten dünyadaki ülkelerden bir tanesi oldu” diye konuştu. Ak Partili Kandemir’in açıklamaları kamuoyunda tepkiyle karşılandı. Yapılması gerekenin acil bir çözüm için çaba harcamak olduğu belirtildi. Tartışma yaratan ifadelere ilişkin sosyal medyadan da sert eleştiriler geldi. ‘Ekonominin toparlanması için acilen gerçekçi adımlar atılmalı’, ‘Evlerdeki yangını görmek için kıyafet değiştirmeye lüzum yok. Geçim sıkıntısı ortada’ yorumları yapıldı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (25)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
25 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN