Kulak kaşıntısıyla hastaneye götürdüler: Doktor, meslek hayatının şokunu yaşadı! Canlı canlı tam 23 adet...

Rahatsızlığı üzerine hastaneye götürülen 3 yaşındaki kız çocuğunun kulağından çıkanlar, herkesi şaşkınlığa uğrattı. İşte o anlar...

Bitlis'in Tatvan ilçesinde Tatvan Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Polikliniği'ne getirilen 3 yaşındaki kız çocuğunun dış kulak yolunda, mikroskop eşliğinde tespit edilen 23 adet kurtçuk, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doktor Gamze Öztürk Yılmaz tarafından yapılan başarılı operasyonla çıkartıldı.

3-yasindaki-cocugun-kulagindan-23-adet-canli-kurtcuk-cikartildi-1.jpg

HAYVANCILIKLA UĞRAŞANLARDA GÖRÜLÜYOR

Antibiyoterapi yöntemiyle yakın takibi sağlanan 3 yaşındaki kız çocuğunun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Genellikle kırsal kesimlerde yaşayanlarda ve hayvancılıkla uğraşanlarda görüldüğünü söyleyen Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doktor Gamze Öztürk Yılmaz, şunları söyledi:

3-yasindaki-cocugun-kulagindan-23-adet-canli-kurtcuk-cikartildi-2.jpg

"CANLI 23 KURTÇUK ÇIKARTTIK"

"Hastanemize 3 yaşındaki çocuk hastanın polikliniğimize dış kulak yolunda hareket eden kurtçukların görülmesi üzerine babası tarafından getirildi.

Mikroskop eşliğinde dış kulak yolunda 23 adet canlı kurtçuk çıkarttık. Dış kulak yolunu yıkadıktan sonra Antibiyoterapi yöntemiyle yakın takibini yapmaktayız. Hastamız biraz geç getirilmişti.

Hastamızın şuan sağlık durumu iyi ve 2 günde bir yakın takibini sağlıyoruz. Bu kurtçuk hastalığına 'miyazis hastalığı' demekteyiz. Özellikler zihinsel engelli bireylerde ve çocuklarda görülür ve kırsal kesimde yaşayanlarda sıklıkla görülür."

3-yasindaki-cocugun-kulagindan-23-adet-canli-kurtcuk-cikartildi-3.jpg

3-yasindaki-cocugun-kulagindan-23-adet-canli-kurtcuk-cikartildi-4.jpg
Dr. Gamze Öztürk Yılmaz

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN