Back To Top
Son dakika! CHP'li Öztürk Yılmaz: İstifa etmiyorum, sıkıyorsa beni partiden at

Son dakika! CHP'li Öztürk Yılmaz: İstifa etmiyorum, sıkıyorsa beni partiden at

 - Son Güncelleme: 09.11.2018 Cuma 14:38
Son dakika! CHP\'li Öztürk Yılmaz: İstifa etmiyorum, sıkıyorsa beni partiden at
- A +

Türkçe ezan tartışmasıyla ilgili disipline sevk edilen CHP'li Öztürk Yılmaz, kendisiyle ilgili yapılan disiplin soruşturmasının hukuksuz olduğunu söylerken partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 'İstifa etmiyorum ne yapıyorsan yap. Sıkıyorsa at beni buradan, rezil ol, kepaze ol' diyerek sert sözlerle seslendi.

'Ezan Türkçe okunmalı' çıkışıyla tepki çeken ve 'kesin çıkarma' önerisiyle parti disiplinine sevk edilen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.

Disiplin soruşturmasının yanlış ve hukuksuz olduğunu söyleyen Yılmaz, "Bu CHP'de farklı bir yerde olduğumuzun göstergesidir. Eğer kendi partisinde kendi milletvekillerine karşı sansür uyguluyorlarsa bu CHP'nin politikası olamaz. Atatürk'e kefere deniliyorsa, aşağılanıyorsa, CHP'nin geçmişi eleştiriliyorsa buna sessiz kalmak CHP'nin politikası değildir. Koca CHP'de sanki Cumhurbaşkanı adayı yokmuş gibi dışarıdan devşirme adaylar için kulisler yapanlar, CHP'nin politikalarını ihlal etmişlerdir. Siz birisine diktatör diyorsanız, siz kendi partinizin içerisinde onun bir karbon kopyası olursanız, bu CHP'nin politikasına aykırıdır" diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu'nun kendisini rakip gördüğünü ileri süren Yılmaz, şöyle devam etti:

'ARKAMDA DURAMADIN'

"Bütün seçimleri kaybedip hâlâ koltuğunu terk etmeyen anlayış CHP politikası olamaz. Sana olan umudumu kesmiş bitirmişim ben. Hesabın benim önümü kesmek beni şeytanlaştırmak sen neyi savunuyorsun? 

Sen istiyorsun ki Öztürk Yılmaz partiden defolup gitsin. Çünkü sen beni rakip olarak görüyorsun. AKP ile iş tutuyorsun, yanlış yoldasın. Partiyi zorlama, hala yerel seçimlerde de yanlış yoldasın. Arkamda duramadın, trollere teslim ettin. İstiyorsun ki çekip gideyim. Sen yönetemiyorsun, ben de bir hazırlık içindeyim biliyorsun.

'REZİL OL, KEPAZE OL'

Genel başkanlık olarak bir hazırlığımın olduğunu biliyorsun. Sen beni rakip olarak görüyorsun. Parti içindeki yükselişimden rahatsızsın. Tarih seni yargılayacak. Siz aşağılık bir işe imza attınız. İstifa etmiyorum ne yapıyorsan yap. Sıkıyorsa at beni buradan, rezil ol, kepaze ol."

 

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN