Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye Sinan Ateş tepkisi: Hesaplaşacağız diye gençleri sokağa davet etmeyin

Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye Sinan Ateş tepkisi: Hesaplaşacağız diye gençleri sokağa davet etmeyin

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi ortak grup toplantısında gündemi değerlendirdi. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin “Elinde ve vicdanında ülkücü kanı taşıyan alçaklarla kesif bir hesaplaşmaya hazırız, helalleşmeyeceğiz” sözlerini hatırlatan Davutoğlu, "Gençleri hesaplaşacağız diye sokağa davet etmeyin" dedi. Davutoğlu, "Sinan Ateş'in katilleri cezalandırılmadıkça hiçbir gencimiz emniyette, hiçbir sokağımız huzurda olmayacak" diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi ortak grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin “Elinde ve vicdanında ülkücü kanı taşıyan alçaklarla kesif bir hesaplaşmaya hazırız, helalleşmeyeceğiz” sözlerini hatırlatan Davutoğlu, "Düşmanla hesaplaşabilirsin ama vatandaşınla helalleşeceksin ama en önemlisi o ülkücü şehitlerin son halkası olan Sinan Ateş'in eşiyle annesiyle helalleşeceksin" dedi.

Gençleri hesaplaşacağız diye sokağa davet etmeyin" diyen Davutoğlu, "Sinan Ateş'in katilleri cezalandırılmadıkça hiçbir gencimiz emniyette, hiçbir sokağımız huzurda olmayacak" şeklinde konuştu.

Davutoğlu'nun açıklamalarından önemli başlıklar şöyle:

Şimdi Sayın Bahçeli, "hesaplaşacağız kesinlikle helalleşmeyeceğiz" diye bir ifade kullandı. Artık yaşı kemale ermiş bir siyasetçinin kullanmaması gereken bir ifade. Düşmanla hesaplaşabilirsin ama vatandaşınla helalleşeceksin ama en önemlisi o ülkücü şehitlerin son halkası olan Sinan Ateş'in eşiyle annesiyle helalleşeceksin Sayın Bahçeli.

4dfh4df4h4df.jpg

Bu resme bakın rahmetli Sinan Ateş, 5 yıl önceki Ülkücü Şehitler Günü'nde Sayın Bahçeli'nin hemen arkasında, şimdi de yeni Ülkü Ocakları Genel Başkanı hemen arkasında. Şimdi Ülkü Ocakları Genel Başkanı genç kardeşim şu resme bakıp kendi geleceğiyle ilgili ne tahayyül eder veya bu işlerin içinde bir rolü varsa ne düşünür Sinan Ateş'in ailesi onlar hakkında.

"GENÇLERİ HESAPLAŞACAĞIZ DİYE SOKAĞA DAVET ETMEYİN"

Sayın Bahçeli siyasete girdiğinde en çok takdir edilen yönü gençleri sokaktan çekmesi olmuştu. O zamanki ifadelerini hatırlatırım Sayın Bahçeli, "Gençleri sokaklardan çekeceğiz, bize okumuş genç lazım." O zaman 40 yaşlarındaydı Sayın Bahçeli, şimdi 70'li yaşlarda. 70'li yaşlarda gençleri hesaplaşacağız diye sokağa davet etmeyin Sayın Bahçeli. Biz o günleri çok acı yaşadık, nice yiğit insanlar evlerinde şehit edildiler.

"SİNAN ATEŞ'İN KATİLLERİ CEZALANDIRILMADIKÇA HİÇBİR GENCİMİZ EMNİYETTE DEĞİL"

Gençler idealisttir, olumlu yönde bir idealizm verirseniz dünyayı ihya ederler, olumsuz bir şekilde onları şiddete sevk ederseniz kendileri için de ülkeleri için de felaket sebebi olurlar. Hangi ideolojiye mensup olursa olsun bütün gençlere sesleniyorum, bu kritik günlerde asla provokasyonlara gelmeyiniz ve bütün hukukçulara sesleniyorum hiçbir yerden talimat almayın. Sinan Ateş'in katilleri cezalandırılmadıkça hiçbir gencimiz emniyette, hiçbir sokağımız huzurda olmayacak.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN