Babacan, Erdoğan'a seslendi: Sorumluluğu sağa sola yıkma, kaçamazsın

Babacan, Erdoğan'a seslendi: Sorumluluğu sağa sola yıkma, kaçamazsın

İstanbul Çekmeköy İlçe Kongresi'nde konuşan DEVA Partisi lideri Babacan, fahiş fiyat konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "Sayın Erdoğan sorumluluğu sağa sola yıkma, hiçbir yere kaçamazsın" dedi.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul Çekmeköy İlçe Kongresinde konuştu. Fahiş fiyat konusundan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Babacan, "Sayın Erdoğan sorumluluğu sağa sola yıkma, hiçbir yere kaçamazsın. Siz bu ülkede enflasyonun da hayat pahalılığının da sebebisiniz" dedi.

"HEP BERABER BİR TARİHE TANIKLIK EDİYORUZ"

Babacan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Hep beraber bir tarihe tanıklık ediyoruz. Baskının, yasakların, kahrın, zulmün ve adaletsizliğin sona ereceği bir sürece tanıklık ediyoruz. Demokrasinin ve atılımın dirildiği bir döneme tanıklık ediyoruz. Bizler, DEVA kadroları şu anda bir tarih yazıyoruz.

‘Kredi almak değil, ürünümü satmak istiyorum’ diyen esnaf adalet arıyor. Mülakatlarda elenen, tweet atarken 10 kere düşünmek zorunda bırakılan, işsizliğe ve umutsuzluğa terk edilen gençler adalet arıyor. DEVA Partisi, adalete susamış insanların sesidir.

"BİRİLERİ 'TERÖRLE MÜCADELE EDİYORUZ' DİYE DİYE VATANDAŞIYLA KAVGAYA TUTUŞMUŞ"

Bu ülkede 2016-2020 yılları arasında silahlı terör örgütü suçundan tespit edilen en az 1 milyon 576 bin 566 adet soruşturma başlatılmış. Türkiye’de birileri, 'Terörle mücadele ediyoruz' diye diye kendi vatandaşıyla kavgaya tutuşmuş.

Maalesef FETÖ’ye, PKK’ya karşı verilen haklı mücadelede kurunun yanında yaş da yanıyor. Birtakım anayasal haklarını kullanan vatandaşlarımızın terörle suçlandığını görüyoruz.

Ülkenin demokrasisine haince darbe yapmaya çalışanlar, üniversite sınavı sorularını çalanlar, terörü güçlendirmek için bilerek ve isteyerek eylemde bulunanlarla tabii ki mücadele edeceksiniz. Ama hukuku bırakıp, yüz binlerce insanı mağdur etmek olmaz.

"BU MU SİZİN GÜCÜNÜZ, BU MU ADALETİNİZ?"

Sayın Erdoğan’a sesleniyorum. 1,5 milyon teröristin olduğu bir ülkeyi düşünebiliyor musunuz? İnsanların aklıyla dalga mı geçiyorsunuz? Gücünüz postacı Ömer’e, öğretmen Ayşe’ye, esnaf Mehmet’e, akademisyen Şebnem’e mi yetiyor? Bu mu sizin gücünüz, bu mu adaletiniz?

Zayıfların, mazlumların, garibanın tepesinde o yargının kılıcını sallayanların elinden o kılıçları alacağız, kırıp atacağız. Ülkemizde artık nöbetleşe zorbalığa son vereceğiz.

"FAHİŞ FİYATIN SORUMLULUĞUNU MARKET ZİNCİRLERE ATIYORLAR"

Suçu başkasına at formülüyle sorunlara çözüm bulmaya çalışıyorlar. Şimdi de fahiş fiyatın sorumluluğunu market zincirlere atıyorlar.

Memlekette kur yükseldi. Taraflı partili cumhurbaşkanı ve akraba bakanın göreve başladığı ilk dönemden bugüne bakın dövizde korkunç artış var.

"HİÇBİR YERE KAÇAMAZSIN"

Eğer siz fahiş etiketler alıyorsanız, asıl fahiş etiketler köprü ve otoyol ücretlerinde. Eğer fahiş fiyatlardan bahsediyorsanız, asıl fahiş fiyatlar faturalarda. Zammı yapan Erdoğan'ın başında olduğu hükümet değil mi? Erdoğan'a soruyorum. Marketlere Ticaret Bakanlığı'nı saldınız. Siz kendi belirlediğiniz fahiş köprü ve otoyol fiyatlarıyla mücadele etmek için kimi görevlendireceksiniz?

Sayın Erdoğan sorumluluğu sağa sola yıkma, hiçbir yere kaçamazsın. Siz bu ülkede enflasyonun da hayat pahalılığının da sebebisiniz."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN