Sosyal medya bu görüntüleri konuşuyor: Depremden kaçarken çayını da unutmadı

Bursa merkezli 5.1'lik depremin yarattığı panik güvenlik kameralarına yansıdı. Kameralara yansıyan bir görüntü ise sosyal medyada viral oldu. Depremde çayını da yanına alarak sokağa koşan esnaf Bledjan Shtufi, o anlara ilişkin "6 Şubat depremlerinden sonra teyakkuz halindeyiz. Aslında çayı yanıma alıp dışarıya çıkmam gayri ihtiyari bir hareketti. Acıların üstüne bir nebze olsun insanları gülümsettiysek ne mutlu" ifadelerini kaydetti.

Bursa'da Gemlik Körfezi'nde sabah saatlerinde meydana gelen 5.1'lik deprem başta İstanbul olmak üzere çevre illerde de hissedildi. Panik ve korkuya neden olan depremin ardından en büyüğü 4.5 olan 13 artçı sarsıntı daha gerçekleşti.

Deprem anı ise güvenlik kameralarına anbean yansıdı. Yansıyan görüntülerden biri ise sosyal medyada viral oldu. Görüntülerde esnaf Arnavut asıllı Bledjan Shtufi'nin (33), depremi hissedince çayını alıp dışaraya koştuğu görüldü. Shtufi'nin görüntüleri sosyal medyada çok kez paylaşıldı.

'30 SANİYE DIŞARIDA KALDIK'

Arkadaşlarını ziyarete geldiğini geldiği anda işyerinde depreme yakalandığını kaydeden Shtufi, "İçeride çay içiyorduk. Çayımızı alıp hızlıca kaçtık. Normalde depremden korkmayan bir insanım. Ayakta olduğumuz için böyle bir refleks oldu. Son yaşanan 6 Şubat depreminin verdiği üzüntülerden etkilendik.

Bir anda topukladık. Sosyal medyada konuşuluyoruz. Acıların üstüne bir nebze olsun insanları gülümsettiysek ne mutlu. İsteyerek yapılan bir hareket değildi. 30 saniye dışarıda kaldık. İçeriye girdik. Arkadaşlarımız burada rahat olduğu için geri döndük. Arkadaşlarımız olumlu dönüş yapıyor. Herkes fenomen oldun diyor. Amacımız fenomen olmak değil. Bir farkındalık oluşturduysak ne mutlu bize." diye konuştu.

İlgili Haberler