Olay sözlerinin ardından Sezai hakkında yeni suç duyurusu

Olay sözlerinin ardından Sezai hakkında yeni suç duyurusu

Komşusu Hüseyin Meriç'i darbettiği gerekçesiyle cezaevine giren ve tahliye olan Halil Sezai'nin sahne aldığı mekanda "Kafam iyi olduğu için gerekli şekilde tam dövemedim. Bir daha ki sefere İnşallah. Hak etti" sözleri sonrası hakkında yeniden suç duyurusunda bulunuldu.

Hüseyin Meriç’i darbettiği gerekçesiyle 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılan ve yaklaşık 1 buçuk ay sonra tahliye edilen Halil Sezai’nin sahne aldığı mekanda söylediği "Kafam iyi olduğu için gerekli şekilde tam dövemedim. Bir daha ki sefere İnşallah. Hak etti" sözleri ve çektiği klipteki görseller üzerine Meriç, Sezai hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dilekçede, Halil Sezai’nin sosyal medya hesabında ve çektiği klipte kendisine hakaret ve tehdit bulunduğunu iddia etti.

ÖLÜM TEHDİDİ İDDİASI

Habertürk'ün haberine göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan dilekçede, Halil Sezai'nin 42 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildiği hatırlatılarak, “Şüpheli, tahliyesinin hemen arkasından medyada, sosyal medyada ve 150 bin kişinin takip ettiği resmi Twitter hesabından, müvekkile açıkça hakaret ederek yine ölümle tehdit etmiştir” denildi.

Dilekçede, “‘Şapkalı şeytan' diyerek, açıkça milyonlar önünde hakaret ederek itibarını sarsmış ve kişilik haklarına saldırıda bulunmuştur” ifadesi kullanıldı.

ÇEKTİĞİ KLİPTE HAKARET ETTİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ

Halil Sezai'nin çektiği klipte Hüseyin Meriç'e hakaret ettiğinin öne sürüldüğü dilekçede, “Şüpheli, cezaevinden çıktıktan sonra ‘Ağıt' adında bir klip çekmiş ve klipte cezaevi görüntülerinden sonra bir tarafta şapkalı şeytan ve kameralar, diğer tarafta polis memurları ve ortada kendisinin bulunduğu görüntüler ile müvekkilin onu haksız yere yargılattığı, devletin mahkemelerinin onu haksız yargılayıp ceza verdiği iması ile müvekkili başında şapkası bulunan boynuzlu şeytan kılığında bir görüntü ile simgelemiştir. Bu şekilde müvekkile hakaret ederek milyonlarca insana rezil etmek, müvekkili mahkeme kararına rağmen karalama ve haksız çıkartma ve kendini masum gösterme gayretindedir” ifadelerine yer verildi.

KİN BESLEDİĞİ SAVUNULDU

Dilekçede, Halil Sezai'nin 18 Temmuz 2021'de yaptığı açıklamada, Kafası iyi olduğu için gerekli şekilde tam dövemediğini, ‘bir dahaki sefere inşallah' ifadelerini kullandığı belirtildi.

Dilekçede, “Bu kişi halen açık açık sahneden ve tüm basından, az yaptığını, bir dahaki sefere daha da yapacağını, adalet sistemi ile dalga geçer gibi söylemektedir. Müvekkilimin can korkusu vardır. Bu kişi, müvekkilimi her an öldürebilir. Müvekkilime kin beslemekte ve bunu her ortamda çekinmeden dile getirmektedir” denildi.

SEZAİ'NİN TUTUKLANMASI TALEP EDİLDİ

Uzaklaştırma ve koruma talep edilen dilekçede, Halil Sezai'nin tutuklanmasına ve tutuklu yargılanması için dava açılmasına karar verilmesi istendi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN