Ömer Çelik'ten İlker Başbuğ için sert sözler: Meclis'in iradesine saldırıyor

Ömer Çelik'ten İlker Başbuğ için sert sözler: Meclis'in iradesine saldırıyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarını alevlendiren eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a yüklendi. Çelik, "Burada Meclis iradesine saldırı görüyoruz. 28 Şubat mantığı içinde benzerini gördük. Askeri vesayetin kaldırılmasında ciddi sancılar yaşandı. Hükümetin işlerine karışmak askeri otoritenin işi değildir. Askeriyeden atılanların hepsi terör örgütü mensubu muydu?" ifadelerini kullandı.

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmasını başlatan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a yönelik olarak "Hükümetin işlerine karışmak askeri otoritenin işi değildir" ifadelerini kullanan Çelik, FETÖ'nün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı öldürmeye çalıştığını, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na dokunmadığını belirtti.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

* Diyarbakır'da bir anne daha evladına kavuştu. Gönlümüz dualarımız hep onlarla beraber.

İDLİB MESELESİ

* Türk Heyeti Rusya'da bugünki görüşmelerini tamamladı, yarın da devam edecek. Türkiye, bütün taraflara Soçi mutabakatını hatırlatıyor. Rusya'dan Türkiye'yi suçlayıcı açıklamalar geldi. Mutabakatı bozan Esad Rejimidir. Türkiye, Soçi mutabakatına bağlılığını sürdürmektedir.

* Rejimin ateşkes ihlali 20 bine ulaşmıştır. 1500'ün üzerinde sivil hayatını kaybetti. Türkiye birkaç misyonla birlikte orada bulunmaktadır.

* İdlib'de ateşkes yeniden tesis edilmelidir. Sahadaki askerlerimizin güvenliğinin sağlanması son derece önemlidir. Sivillerin orada korunması ve Türkiye sınırına gelmemesi de son derece önemlidir.

* Türkiye'nin yaptığı tahkimat terörle mücadele meselesidir.

LİBYA MESELESİ

* Libya'daki sorunlardan dikkatimizi kaçırmamalıyız. Oradaki iç savaş sivillere ağır bedel ödetti. Batının Suriye'de yaptığı hatalar Libya'da tekrarlanıyor. Hafter güçlerine karşı gerekli adımlar dünya tarafından atılmadı. Türkiye'nin çabaları dünyada kayda geçmiştir. Bu bile sağlıksız bir açıklama. Silah ambargosu kontrolü BM organizasyonunda yapılmadır.

* Avrupa'daki sağın Avrupa'nın değerlerini yok etmeye çalıştığı görülmektedir.

İLKER BAŞBUĞ İLE YAŞANAN 'FETÖ' TARTIŞMASI

* Burada Meclis iradesine saldırı görüyoruz. 28 Şubat mantığı içinde benzerini gördük. Askeri vesayetin kaldırılmasında ciddi sancılar yaşandı.

* Hükümetin işlerine karışmak askeri otoritenin işi değildir.

* Askeriyeden atılanların hepsi terör örgütü mensubu muydu?

FETÖ TARTIŞMASI

* Bugün FETÖ ile mücadelenin başında Cumhurbaşkanımız vardır. Kimler Cumhurbaşkanımızla uğraşmaktadır görüyoruz. FETÖ yabancı kaynaklı işgal hareketidir.

SİYASETTE FETÖ TARTIŞMASI

* Maalesef bu şahıs konuştukça biz de bu konuya girmek zorunda kalıyoruz. FETÖ Cumhurbaşkanımızı öldürmek istedi, Kılıçdaroğlu'na dokunmadılar. Bir kişiye hiç kimse dokunmadı o gece. Sayın Kılıçdaroğlu'na tanklar yol açtı. Meclis'e saldırıldı. Cumhurbaşkanımızı öldürmek istediler ama bir kişiye dokunmadılar. Darbe olurken Kılıçdaroğlu evinde film izler gibi izledi.

* Sürekli yargının alanına giren konulara giriliyor.

* FETÖ'den çok seçilmiş Cumhurbaşkanı'nı hedef alıyorlar.

 

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN