Özgecan Aslan 6 yıl önce bugün öldürüldü... 'Kadınlar bu zulmü hak etmiyor'

Özgecan Aslan 6 yıl önce bugün öldürüldü... 'Kadınlar bu zulmü hak etmiyor'

Özgecan Aslan'ın Mersin'de bindiği minibüsün şoförü Suphi Altındöken tarafından cinsel saldırıya maruz bırakılarak öldürülmesinin 6'ncı yılında baba Mehmet Aslan, "Kadınlar bu zulmü hak etmiyor" dedi.

Mersin'in Tarsus ilçesinde Özgecan Aslan, okuldan eve gitmek için bindiği minibüsün şoförü Suphi Altındöken tarafından cinsel saldırıya maruz bırakılarak öldürüleli bugün 6 yıl oldu.

mani.jpg

"6 YILDIR ACIMIZ HİÇ DİNMEDİ"

Özgecan'ın öldürülmesinin yıldönümünde konuşan baba Mehmet Aslan, Özgecan'ın öldürüldüğü tarihten bu yana binlerce insanın kendilerine destek olduğunu ve her yıl özlemle kızını andıklarını belirterek, Türkiye’de en büyük sorunun kadına yönelik şiddet olduğuna dikkat çekti. Aslan, hiçbir ailenin kendilerinin yaşadığı acıyı yaşamasını istemediğini söyleyerek, 6 yıldır acılarının hiç dinmediğini ve bu acıyla yaşamaya çalıştıklarını ifade etti. Aslan, her dakikalarının Özgecan’ı anarak geçtiğini kaydetti.

ozgecan-olum-yil-donumunde-babasi-konustu-kadina-siddet-insanliga-ihanettir-2562-dhaphoto3.jpg

"KADINLAR BU ZULMÜ HAK ETMİYOR"

Suçsuz, günahsız gencecik bir kıza kıyıldığını kaydeden Mehmet Aslan, “Allah bile kızımın ölümüne razı olmadı. Özgecan’ın defnedildiği gün Mersin’de gök yarıldı. 60 yıldır yağmayan kar yağdı. Fakat üzüntüler hiç bitmedi. Çünkü geçen bu süreçte kadına yönelik şiddet hiç son bulmadı. Gönül ister ki bu yara kapansın. Bunun aksine dünya genelinde artarak devam eden şiddet var. Çocuklar eğitilirken 'dayak cennetten çıkmadır' temelinde ilerlemek çok yanlıştır. Eşinden, sevgilisinden ayrılma aşamasında olan insanlar eğer öfkelerine, duygularına hakim olamıyorsa psikolojik destek alsınlar. Kadına şiddet, insanlığa ihanettir. Kadınlar bu zulmü hak etmiyor” diye konuştu.

ÖZGECAN'IN BABASINDAN KADİR ŞEKER YORUMU

Konya’da, sevgilisi Ayşe Dırla’yı dövdüğü öne sürülen Özgür Duran’ı engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle 12.5 yıl hapse çarptırılan ve ceza bozularak tekrar yargılanmasına karar verilen Kadir Şeker hakkında da konuşan Mehmet Aslan, olayı üzüntüyle takip ettiklerini belirtti. Yaşanan durumun talihsiz olduğunu belirten Aslan, “Çocuk, her ne olursa olsun iyi niyetli bir davranışta bulunmak istemiş. Fakat bir anlık öfke ya da duygu kontrolsüzlüğüyle bu yaşanmış olabilir. Allah, yardımcısı olsun” dedi.

ozgecan-olum-yil-donumunde-babasi-konustu-kadina-siddet-insanliga-ihanettir-2562-dhaphoto4.jpg

"HİÇBİR AİLE BUA CIYI YAŞAMASIN"

Çok acılı olduklarını ve gözyaşlarının dinmediğini dile getiren anne Songül Aslan ise hiçbir ailenin bu acıyı yaşamamasını dilediğini söyledi. Hiçbir kadının şiddet mağduru olmaması gerektiğini belirten Songül Aslan, şöyle konuştu:

“Özgem sadece dolmuşa binip evine geliyordu. Saf ve masumdu. Gencecik yaşında hedefleri ve hayalleriyle birlikte katledildi. ‘Dünya’nın eni iyi psikoloğu olacağım. Dünya, beni tanıyacak’ derdi. Tanıdı da. Hep kalbimizde ve yanımızda.”

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN