Back To Top
Beka’ya böyle bakmak

Beka’ya böyle bakmak

 - Son Güncelleme: 21.02.2019 Perşembe 08:47
- A +

Bir ara “Ahmet Taşgetiren'in itirafları” başlığı altında benim adım dolaştı sosyal medyada. Hem de bütün açıklamalarıma rağmen üç dalga halinde... Milli Gazete'den Abdülaziz Kıranşal'ın yazısı idi. İtiraf mitiraf yoktu aslında, metnin yazarı, muhafazakar camianın kişilik planında neleri kaybettiğini anlatıyor, hayıflanıyordu. Anlaşılan bizim camianın hassasiyet alanına dokunmuştu o yazı.

Geçenlerde Nihal Bengisu Karaca dile getirdi benzeri bir hayıflanmayı. Sonra Elif Çakır yazdı: “Onca kalabalığa rağmen bu nasıl yalnızlık!”

Aslında muhafazakar camiada “ne idik ne olduk?” türünde konuşmalar her ortamda gündeme geliyor. Konu siyasetle ilgi boyutunda “İktidar olduk ama kendimizi kaybediyoruz” yaklaşımına varıyor.

Ben de bir çok konuşmamda farkına varmadan dönüşmeyi anlatan “Haşlanmış kurbağa sendromu”na işaret ediyorum.

Acaba siyasetin gündeminde olan “Beka meselesi”ne bir de buradan baksak daha faydalı olmaz mı?

Hayat – Memat meselesi. Varlığınız tehlikede veya değil.

Ülke için önemli mi? Tabii ki önemli. Tehditleri önemsemelisiniz, karşı tedbirleri almalısınız. Dostun - düşmanın bilmesinde sakınca olacak kadar ortalıkta konuşmalısınız. Zaaf alanlarınızın ilanı gibi bir noktaya gelmemelisiniz. Beka meselesinin “siyaseten kullanıldığı” gibi bir intiba oluşmasına, dolayısıyla inandırıcılığının aşınmasına yol açmamalısınız vs.

Bir de sizin kimlik ölümünüz var. Bir davanız vardı, siz halen varsınız, iktidarınız var, paranız var, statünüz var, ama siz o siz değilsiniz, davanız bir yerlerde kalmış.

* * * 

Bir süredir Abdurrahman Dilipak'ın yazılarına da bu mesele yansıyor. Yansıyabildiği kadar, ifadesini eklemeliyim. Dünkü yazısı, sanıyorum sosyal medyada epeyce dolaşacak olan yazılardan birisi.

Yazının başından sonundan iki cümle alayım, yazının gerisini siz düşünün:

“Artık CHP iktidarda değil..... CHP döneminde laikleştiremediler ama AK Parti döneminde AKP'liler üzerinden sekülerleştirildik. CHP döneminde laikleştiremediler ama AK Parti döneminde AKP'liler üzerinden sekülerleştirildik.”

En iyisi biraz daha alayım yazıdan:

“Sıra “Helal Disco”ya geldi. Ankara'da açılıyor. “Eğlenmek bizim de hakkımız”! değil mi! Tabii ki helal. Helal şarap, helal şampanya, helal bira, helal likör! ....Artık Kâbe'nin hemen karşısındaki AVM'de bile satılıyor bunlar. Yan taraftaki kuleye çıkıp, Kâbe'ye tepeden bakarak şampanyanızı yudumlayabilirsiniz. Ee artık bizim “Disk Jokey”lerimiz de olur!

Ne var bunda. Kına gecesi yapmıyorlar mı? Onun VIP versiyonu. Daha profesyonelcesi. Hem zaten yöneticisi Kur'an Kursu mezunu, hafize. Tabii ki mahremiyet kurallarına uygun. Erkek giremez. Cep telefonu yasak. “Disko, dans müziğinin bir tarzıdır. Funk, soul, pop ve salsa ögeleri içerir”miş.

Hay Allah, bizim emekli birkaç eski kafalı hoca gitmişler, belediye başkanını ziyaret etmişler. Sabah namazında bizim camiye de buyurun, dua edelim de Allah bizi korktuğumuzdan emin eylesin demişler. “Eski kafa” adamlar. “Başkan adayı, programımızı tanıtım grubumuz hazırlıyor, onlar reklam ajansları ve halkla ilişkiler uzmanları, kamuoyu araştırma şirketleri ile çalışıyorlar” demiş. Kibarca  yolcu etmişler. Sonra kendi aralarında konuşuyorlarmış, 3 nesil geçti onların zamanı ile bugün arasında, bunlar o günlerde kalmış. XYZ kuşağından haberleri yok amcaların” demişler.

Diskotek deyince mütedeyyin hanımlar için ayrı yer, aile için karma, erkekler için ayrı olmalı. Fonda enstrümantal “talaal bedrü”.

Bir arkadaş memlekette bir SPA'ya gitmiş. Tayland masajı da yapılıyor. Erkek masör de var, kadın da. Erkek masörler dolu. Aralarında bir de emekli müftü var. Grub bir işadamı grubu. Müftü fetvayı veriyor. Masörler gayrimüslüm, üstelik sağlık için yapılan bir iş sözkonusu. Caizdir. Helal!

Zaten artık memlekette herkes için her türlü fetva var. Hormonlu, geni ile oynanmış fetvalar herkese her konuda çözüm imkanı sunuyor..

.....Bu nasıl mı oldu. Artık aklımız ve imanımız servetimiz ve gücümüze yön vermiyor. Servetimiz ve gücümüz aklımız ve imanımıza hükmediyor.”

İşte bunlar da bir yürek yangısı.

Ne dersiniz, kendimize bakmalı mıyız, “Beka”mız yerinde mi?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Dindar bir ailede yetişmiş bir genç olarak yaklaşık 2 yıldır deistim.Bunda özellikle Akp iktidarında dinin kitleleri yönlendirmek için ve manipüle etmek için nasıl bir araç olduğunu görmem etkili oldu. Orta Çağ'da Haçlı Seferlerini düzenleyen,halka cennetten arsa satan Papalık vardı,din-mezhep diye biribirlerini kesen Avrupalılardı.Bugün cennetten berat belgesi dağıtan,kendi çocuklarına lüks yaşamı halka şehitlik makamını layık gören din-mezhep diye birbirini öldürenler bizim Müslüman coğrafyanın insanları...
mehmet yılmaz 09 Mart 2019 00:06
0
başkasının yanlışlarını islama malletmeyelim.
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 18:39
Ne olacağı belliymiş. Satılmayan bayat simitleri ucuza alıp, akşam annesi buharlı tavada ısıtıp,o simitleri taze diye vatandaşa satarmış.Bu adam şimdi koca bir ülkeyi yönetiyor. Yahu bu memleketin nasıl bir insanları var ki başlarına getirmiş.! En çokta dindar ve kindar duygulu insanlar severmiş.
sabır! 21 Şubat 2019 23:20
1
Buharlı tava ha! buharlı ütü gibi mi nasıl oluyor o!farzet ki öyle bir alet var!50 kuruşluk simit e 75 kuruş ısıtma parası harcamaya değer mi?İftira atanın kalbinde küçük lekeler oluşur bu zamanla büyür siyah bir kalbe dönüşür!
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 17:45
Yerine daha iyisini koyamayacakan biseyi niye yikarsin? Bunun altindaki motivasyon nedir ? O zaman islamciligin ne oldugunu anlayacaksiniz. Hala daha nasil bir kulturel erozyona ugradigimizi anlayamayan, baleden diskodan dem vuran bir kitle. Sen naptin diye sorarlar adama , kaykay snowboard bungee jumping yapana da boyle bakalim bence , insanlarin onune koydugunuz hicbirsey yok ama bolca sorunuz var biz nereye gidiyoruz diye. insanlar butun dunyada daha mureffeh ,daha adil hemen her konuda daha ilerde olan batinin adetlerini benimsiyor. Cunku sizin insan icin ortaya koydugun bi degerr yok
Çerkez Ethem 21 Şubat 2019 17:42
Bu kadar aydın geçinenlerin beklentileri trajikomedi ! Kendilerini kandırdılar birde toplumu kandırdılar ! Çürük sisteme Kim girerse girsin, sistem çürütür onları ! Bilmiyorlarmıdı sanki bunu ! En dindar geçinenden en ataputçusuna, Farketmez ! Sistem aynı, sonuç hep aynı hazin son ! t.c. nin bütün bilim adamları, eliti, siyasetçileri toplansin gene ayni son olur ! Hala Çürük, ölmüş sistemden adaletli, doğru bir düzen bekliyenler aldıkları ilaçlar neyse bizde alalımki belki bizde ışığı görürüz !
Hepiniz işin içindeydiniz.Ama kibriniz okumamanız sizi gafil bıraktı. " Dindar parti insanımızın % 60/ 70 tam mütedeyin olmasıyla iktidara gelebilir.Dini siyasete değil, siyaseti dine alet( yardımcı) etmeye çalışır.Öbür türlü dini siyasete alet etmeye mecbur kalır" sayın savunan abi.Emirdağ Lahikası, 1953.
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 14:41
Bir zamanlar müslümanlar keçisi çalınan müftü haberinin müftü keçi çaldı diye haber olmasından yakınırdı. Şimdi ise başörtülü bayanın taciz edilmesini neredeyse taciz edilmesini kendi istedi noktası durumuna getirildi. Hem de islamı referans alan yönetim tarafından. 12 eylül darbecilerinin kadınlar jobla
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 14:37
Evet evet, geçen gün görülen topal keyleğin ayağını da Erdoğan kırmıştır....
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 14:33
Birileri bu "davayi"artik ayrintilariyla yazsin lütfen,vallahi cok merak ediyorum nedir,nerededir,nezamana aitir,günümüze uyarmi,ne yer ne icer,bir örnegi varmi,masalmidir,gercekmidir....?
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 14:07
Sahi bu TÜSİAD konusunda, herşeye maydanoz olan vatansever, cumhuriyetçi, laik, Atatürkçü, sol, kemalist kesim ne diyor acaba ?
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 16:20
7
TÜSIAD'da ne olduki,yeni Baskanin isminimi begenmedin yoksa eski Baskanin dile getirdigi gerceklerimi begenmedin,herseye maydanos olmak haki sadece Reisgilleremi ait bu memlekete, söylede bilelim?
Halil Korkmaz 21 Şubat 2019 14:09
Pagan dinler de dahil, hiçbir devirde dindarların ahlak, hukuk, adalet kaygısı olmamıştır. Bizler yani dindarlar hep: "Madem dinim var, Allah ile aram iyi, ahiretim de garanti, o zaman ahlaka ne gerek var? anlayışında olmuşlardır maalesef.
hahaha 21 Şubat 2019 17:23
1
yılın yalanı.
KAFKASYALI 21 Şubat 2019 13:57
Sorun şu sayın Yazar, Cennette yaşamıyoruz, Türkiye çok kültürlü çok dinli/mezhepli bir ülke. Müslüma'ım diyenlerin referansları bile çeşit çeşit. Bu günkü İslami camia dününkinden farklı, yarınki de bu günkünden farklı olacaktır. Değişim kaçınılmazdır. Manzaraya böyle baksak, herkes kendi kapısının önünden başlasa süpürmeye, süpürgeye yaslanıp, süpürgeye yaslanmış komşu ile, harıl harıl süpüren diğer komşuyu çekiştirmesek olmaz mı ?
alperen 21 Şubat 2019 13:38
Muhterem hocam yazdığınız gazete tam o noktada..Adeta İslami değerleri aşındırmak üzere çalışıyor..Verdiği haberler İslamın asla kabul edemeyeceği şekilde gayrı meşruyu meşrulaştıracak tarzda..Şu feminist kasaba haberine bakın..Adeta aileyi ve kadını dinamitleyen husus nasıl haberleştirilmiş..Bence burada yazmanız bile savrulmanın bir boyutu..Kim kimin gölgesini arttırırsa ondan olmaya başlar..
ali 21 Şubat 2019 13:24
bütün bunların sorumlusu erdoğan değil mi? alkolle ilgili düzenleme yaptığında geziyi çıkardınız ülkeyi yangın yerine çevirdiniz.fazilerle ilgili görüşünü her ortamda dile getirmesine rağmen faizler artırılmalı dediniz.sosyolojik bir gerçeklik var dünyanın gidişatı bellidir.bahsettiğiniz gelişmeler olacaktı oluyor.28 şubat devam etseydi de etmeseydi de olacaktı.Erdoğan diskoya gidin mi diyor? bu ahlaksızlıkları Erdoğan kendisi mi yapıyor.Özgürlük artsın diyorsunuz muhafazakar camiadaki değişiklileri olumsuz görüp Erdoğan'ı sorumlu tutuyorsunuz
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 20:19
3
Baş mı kuyruğun yoluna gider yoksa kuyruk mu başın eğer bizi yönetenler çok doğruysa onu seçen toplumunda doğru olması gerekmez mi her iyi şeyi birinden bilip hiç bir yanlışı ondan bilmemek nedir
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 13:20
sağolun. umarım bu figanları kendini kaybetmişler de duyarlar...!
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 13:02
Haydi arkadaşlar, 31 Mart'ta bir taşla iki kuş vuracağız. Hem memleketi, hem İslamı kurtaracağız. Safları sıklaştırın yeter. Lütfen Temel Abi, İstanbul ve Ankara büyükşehir adaylarını geri çek.
Ahmet Kaya 21 Şubat 2019 16:23
3
İnşallah 31 Mart ta Fetöcülerin bir umudu daha hüsrana uğrayacak.Allah her yolu mübah görenlerin,dinine ve vatanına ihanet edenlerin,binlerce insanın hakkını yemeyi helal görenlerin,masum görünüşlü elleri kanlı katillerin şerrinden bu milleti ve ümmeti korusun.
Kararcı 21 Şubat 2019 22:47
1
Hayret 17 yıldır devlet uyuyormu etrafta vatan hainleri hala cirit atıyor etrafta. Allah akıl versin
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 12:23
İçişleri bakanı çıkmış “taciz edilen kızla ilgili elimizde öyle belgeler var ki” diyor. Ne belge olursa olsun taciz olayını haklı çıkarmaz. İşte beka sorunu bu uygulamalardan çıkar.
KARAR''LI ADAM 21 Şubat 2019 12:10
Milli Gazete yazarının yazdığı yazı,gerçekten çok etkileyici bir yazı.Yazarı tebrik ediyorum.Taşgetiren'den de böyle bir yazı beklerim şahsen.Hem nalına hen de mıhına vurmuş bir yazı.Kenarından ,köşesinden dolanmadan gerçekleri bütün çıpkaklığıyla anlatan bir yazı.Ahmet bey,bekliyoruz.Dolandırmadan,Abdülaziz Kıranşal'ın yazısı gibi.
Bir Yorum 21 Şubat 2019 11:59
Abdurrahman Dilipak'a aldanmayiniz. O geçmişte de ara ara bu tarz eleştirel yazılar serpiştirdi araya ama her daim memleketi bu hale getirenlere çağırmaya devam etti. Hem de en üst perdeden. Sağ gösterip sol vurmaya benzetiyorum yaptığını. Belki de vicdanen kendisini rahatlatmak. Ama arada bir yazdığı uyarı yazıları kendisini kıyamet günü vebalden kurtarır mi bilmem. Sanırım samiyet ,kaybettiklerimizin en basında geliyor.
musto 21 Şubat 2019 11:57
Baba uzan,ile yurt dışı şantiyelere giderken sohbet bankasına, dolar yatıranların paralarını, neden çekmesini anlattı yatırım yaptım bir dedikodu ile insanlar paralarını istedi İsviçre, bankalarında kredim vardı getirdim istemeyenin parasını'da, verdim bu ülkede yüzbin'lerce cahil imam hergün vaaz veriyor demişti.
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 11:42
Sayın Tasgetiren; siz Islamı iyi bilen birisisiniz. Ben bir şeyi merak ediyorum. Aceba İslamda bir emek sarf etmeden, bir alış veriş yapmadan, bir üretimde bulunmadan, bir şey öğretmek amacıyla talebelere hocalık yapmadan (ki buna şartlı izin verildiğini biliyorum) sadece konuşarak birseyler yazarak, birilerini veya iktidari eleştirerek veya savunarak ya da yaltaklanarak hayatini kazanmak var mıdır? Imamlar, boş boş lafa luga yapanlar, hiç bir mesleği olmayan tarikat ve cemaat lider ve üyeleri vs bunlar doğru yoldalar mi? Salt Siyasetcilik, gazetecilik vs bu meslekle
KARARINDA 21 Şubat 2019 11:34
“Paranın dini imanı yoktur.” Ak Parti bu gerçeği bir kez daha ispatladı.
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 11:26
Hocam, bir bayanın devletin zor kullanma yetkisi ile tacize uğrama görüntülerinin arkasından; Devletin, tacize uğrayanı suçlayan açıklaması... Dindar denilen kamuoyunun büyük oranda sessiz kalması ... Yaşadığım yerden bu kadar utanmamıştım ben ya...
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 11:26
“İktidar olduk ama kendimizi kaybediyoruz." bu topraklarda yeni iktidar olmadınız sayın yazar, toplumun ahlâki, düşünsel, ekonomik ortalamasını ve normlarını dindarlar olarak siz belirlediğinize göre iktidardan hiç düştünüz mü ki? temsil ettiğiniz düşünce 1000 yıldır iktidarda bütün ortadoğu'da. bir tek batı ülkelerinde, rusya ve çin'de iktidardan düştünüz ve fark ortada.
karar okuru 21 Şubat 2019 10:53
Leyleğin kuyruğunu,ayaklarını gagasını vb.kesip şimdi kuşa döndün dediği gibi her şeyimiz kuşa döndürüldü!Eğitim,adalet,geleceğe güven duygusu vb.Ülkenin enerjisinin nelere harcandığına dikkat ediyor musunuz?
Hakimi de,savcısı da,şikayet edeni de,şikayet edileni de,mübaşiri de,zabıt kâtibi de,gizli tanıkları da aynı ailenin fertlerinden olan 'DÂVA'nın duruşma zabıtlarını yakında okuyacağız herhalde...
dün bugün yarın 21 Şubat 2019 10:34
senin gibi saf insanlar bin yıldır davamız davamız deyip duruyor. oysa tüm devletlerin tek bir davası vardır o da ilelebet yaşama hayalidir.
KARARLI 21 Şubat 2019 10:33
SayınAhmet Bey ,bir de Alper Görmüş'ten Kız İmam Hatip'leriyle ilgili yazısından bir alıntı yapar mısınız?''Nereden nereye '' diye bir seçim reklamı var ya ona tam da uygun olur diye düşünüyorum.Ya da imam hatipleri açarken ''ne umduk nebulduk?'' sorusuna da bir cevap olabilir.
LAZURİ 21 Şubat 2019 10:32
Bakiyim, Bakisiniz, Bakiler, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Akif çelebi 21 Şubat 2019 17:15
1
Ben lazım, ne olacak şimdi?
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 10:29
Bula bula Abdurrahman Dilipak'i mi buldunuz alinti yapacak? Bu ulkede binbir turlu haksizlik, adaletsizlik varken, gazeteciler, akademisyenler, halkin sectigi milletvekilleri zindanlarda cile cekerken, sen diskoteklere, SPAlara, gayrimuslum masorlere, sampanyaya, biraya tak. Dindarsiniz diye insanlarin yasam tarzina karismaya hakkiniz da, yetkiniz de yok. Bunu ne zaman ogreneceksiniz?
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 10:27
İyi öyleyse bende bir ilavede bulunayım; Bugün başı eşarplı tesettürsüz kızlarımız ile namazsız mücahitlerimiz de türedi.Ne dersiniz.Herşeyin özü gidince sanırın kalan sadece çöp oluyor.
Ebulerkam 21 Şubat 2019 10:19
Yüreğine sağlık Ahmet Abi , her durumda Hakkı ve Hakikatı söylemek lazım. Gerisi boş. Dürüst olup dürüst söyleyip dürüst kalmak lazım.
Minerva'nın Baykuşu 21 Şubat 2019 10:12
Meğer 28 Şubat Günlerinde çok mükemmel edepli ahlaklı imişiz. Mücahitmişiz de şimdi müteahhit olmuşuz. İyi de bir paradoks var. 28 Şubat'ta ve öncesi bu kadar mücahit İslamcılar iken, helal diskomuz kına gecelerimiz entertainment fetişimiz yokken, bir yazısında Nihal Bengisu'nun bahsettiği gibi hesapsız ve derinlikli okumalar yapıyor Fukuyama'ya Chomsky'iyi katıyorken, niye üzerimizden tanklar geçmişti? Başörtülüler yerlerde süründürülürkenki halimiz pek matahmış. İyi sonsuza kadar öyle kalaydık ya. Siz akıllılar geleceği görüp iktidar konusunda
şu-ayip 21 Şubat 2019 10:12
binealeyh vatandaşın elinden disko hak-gını alamazsınız.
Kemal Nakıs 21 Şubat 2019 09:57
İnanılacak gibi değil... Yoksa ilginç zamanlarda mı yaşıyoruz, at izinin it izine karıştığı, kurtların kuzu postuna büründüğü, değerlerin hortum içinde alabora olduğu...
İsmet GÜLMEZ 21 Şubat 2019 09:36
Ah ah diyorum başka bir şey diyemiyorum. Ne olduracaktık ne olduk. Allah ım sen bizi koru.
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 09:35
İktidar olmadığımız zamanlarda bir davamız,idealimiz ve değerlerimiz vardı. Davamızı,değerlerimizi ve ideallerimizi bizden dediklerimiz elimizden aldı. Ama asla pes etmeyeceğiz...
HACI MURAT 21 Şubat 2019 09:20
Bu tür eleştirilerin topluma,kendimize, hepimize yöneltilmesine eyvallah. Kendimizi sıkı bir şekilde sigaya çekelim,özeleştiri yapalım.Üzerimize düşen görevleri ne kadar yaptığımızı sorgulayalım.Şikayet edilen konularda yönetimlerin yapacağı şeyler sınırlıdır. İdarenin görevi,önümüzde engeller varsa bunu kaldırmaktır.Engeller kalkmışsa görevin çoğu bize düşer. Her şeyi idare yapacaksa,evimizin içini de idare düzeltecekse biz ne işe yararız?Bunca öğretmen,din görevlisi,STK,yazar,ilim adamı...ne işe yarar?
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 15:31
21
HACI MURAT’IN aynı bağlamda yazdığı yüz otuz üçüncü yazı. :))) Hala, insanların “çevre”den etkilendiğinin ve çevreyi on altı yıldır AKP’nin inşa ettiğinin farkında değil. Gençler sadece artist, şarkıcı, değil, siyasi rol modellerden de etkilenirler. Çocuğum, baba, benim niye gemiciklerim yok, diye sordu. Bizim paramız yok da ondan, yavrum, dedim. Onun da parası yoktu; babası simit satmıştı; kendisi, bursla okumuştu; şimdi nasıl oldu, diye üsteledi. Ona ne cevap vereyim, Hacı Amca ? :)))
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 09:05
Memleketin başına gelen her tür sosyal müsibeti siyasi iktidara bağlamaktan vaz geçmezseniz çözüm de bulamazsınız.
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 13:58
1
Doğru söze ne hacet ?
Fatih 21 Şubat 2019 08:56
Hocam Allah sizden razı olsun. Hain damgası yememek için diyemediklerimizi yazıyorsunuz. yazının en can alıcı noktası; "Bir davanız vardı, siz halen varsınız, iktidarınız var, paranız var, statünüz var, ama siz o siz değilsiniz, davanız bir yerlerde kalmış". AK Parti'yi ele geçiren AKP'liler farklı davaların peşindeler. Allah hepsine basiret versin...
helal disko 21 Şubat 2019 09:00
bütün kabahat iktidarındır.zira "dava adamları"nı makama paraya boğdu.makam ve paraya boğulanlar ne yapacağını şaşırdılar.eskinin zühd anlayışı ile bu kadar para ye ye bitmez.ne yapmalı o zaman.parayı nasıl yiyebiliriz.elit sınıfla nasıl aynı düzeye düşebiliriz.Bu duruma bireysel tercih deyip geçemeyiz.Fakir müslümanlar bu helal diskotekleri basmalı.oradaki sonradan görme kadınlara şamarı basmalı.mallarına mülklerine el koymalı.yağmalamalı.Aç gezdiği halde kılıcını kınından çıkarmakta tereddüt eden dava gazı ile gazları alınanlar daha n
Kasım 21 Şubat 2019 08:33
Hocam, Vallahi ağladım. Hanım ve çocuklar endişe etmesinler diye hıçkıra, hıçkıra anlayamıyorum ama vaziyetimize içim kan ağlıyor. Demekki samimi müslümanlar olarak kalabilmemiz için iktidar olmamak lâzımmış.
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 19:12
2
Makam imtihanını kaybettik
Öztürk 21 Şubat 2019 08:30
İnsanların dini anlayışı ve özel yaşamını kurcalamaktan vazgeçelim bence.Herkesin kendine kadar aklı var ve iyi ve kötüyü seçecek durumda.Disko ya gidecekse gitsin,masaj yaptıracaksa yaptırsın.Başında hemen hüküm veren hoca bulunmazsa,bu işlere dini kılıf uydurmak zorunda kalmaz.
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 07:48
Evdeki yemek menümüzü yetmez yemek tariflerini de bu Erdoğan bozdu diyin olsun bitsin. Konuşmaktan başka ne yapıyorsunuz, sn Taşgetiren sn Dilipak üretenlere karşı bir aksiyon alsanız mesela
Ahmet abi ORTADA KUYU VAR YANDAN GEÇ makamında yazmışsınız.Demek korkuyoruz. Korkunun hakim olduğu yerde ÖZGÜRLÜK, özgürlüğün olmadığı yerde RÜŞD,Rüşd'ün olmadığı yerde TEVHİD olur mu. TEVHİD yoksa KULA KULLUK vardır. Siz AKP siyasilerin DİL VE ELİNDEN güven duyuyormusunuz! Ya insanlar CAN VE MALLARI için güvenleri varmı! Bir müslüman bu kadar iftira, yalan söyleyebilirimi! HIRSIZIZ itirafında bulunan bir siyasi topluluk inşa ettik. Allah böylesi bir topluma merhamet eder mi!.ENFAL/ 25!
evin 21 Şubat 2019 06:12
mevcut hükümet toplumun kendisine oy vermeyen yarısını terör örgütüyle bağlantılı olmakla suçluyor açık açık...toplumun yarısının terörist olduğu bir ülke olabilir mi? beka sorununu kimin yarattığı çok açık aslında...
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 08:55
16
Yalan. Erdoğan hicbir zaman hdplilere ve chplilere boyle bisey demez.yoneticilerine der.ikisi farkli carpitma.
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 09:00
19
Neden chpli ve hdpli secmeni ;sizi ayristiriyorlar diye KORKUTUyorsunuz ? Hani korku yaratmak uzerinden siyasete karsiydiniz ?
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 10:57
15
Bu ulkede terorist kelimesinin kapsami genisledi son birkac yildir, haberiniz yok mu?
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 14:16
8
Chp ve çevresi, %52 ile seçileni tanımıyorum diyerek ilk taşı attılar ve bu %52 yi ötekileştirdiler. Eee onlar da bu memleketin insanları, aynen karşılık vermeleri gayet normal. Göze göz dişe diş misali...
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 02:38
Kavala'nin muebbet hapis istemi ile yargilanacagi dunya medyasinda haber oldu. Hukukta 3. lige dustuk.
hahaha 21 Şubat 2019 17:21
2
niye kavala nın dokunulmazlığı mı var ? bebek mi ? çocuk mu ?
Zor tercih! 21 Şubat 2019 02:12
Tüsiad ın başına bir italyan seçilmiş adını bile telaffuz edemiyorum.Biz ise kızını çimcikleyen anne pozisyonundayız.. Müslümanların sermaye sahibi olmalarını yadırgamayalım.Bu yıllardır arzulanandı.Elbette bir şımarıklık vardır.Bir zengin iş adamı profili çalıştığı işyerinde masasının arkasına yerleştirilmiş,peştamali bağlanmış anne sakallı sarıklı baba ön masada,köpekleriyle poz veren kız ve eş!Çok hızlı değişim,keş ki paraya sahip olduğumuz da değerler dünyamızdan kopmasaydık!
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 08:57
4
Ekonomiyi mckinsey e emanet ettin palavrası sıkanlar buyrun tusiad baskanini aciklayin
Karar Okuru 21 Şubat 2019 02:08
Neresinden bakarsaniz bakin islamcilar bu ulkeye hayirlar getirmedi. Bu iktidar degismeli artik. Kotulugun bir dibi olmadigini ogrettiler bize. Ne kadar dusulse daha dusulecek yer kaliyor. Kanunu uygulamak yerine isguzar bir polis kameralar onunde bir vatandasi tutuklarken cinsel tacizde bulunabiliyor. Boyle bir ortam yesertildi. Yazik bu ulkeye.
Davut Doğrucu 21 Şubat 2019 00:59
"Zamane hep bozuldu Zayıf, tembel çoğaldı Erdem, ahlak azaldı Asil insan kalmadı!" Alp Er Tunga destanı.... M.Ö.300 !
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 00:37
Dilipak'ın şikayet ettiği durumların hiç biri bu ülkeyi batırmaz ama zulüm batırır. Beka'ya bir de böyle bakın!
Abdullah hasan 21 Şubat 2019 10:58
2
dilipakın şikayet ettiği durumları nasıl bir teknik kullandın da ZULÜM olmaktan çıkarabildin. Dilipak aday seçerken veya atama yaparken liyaket e dikkat etmeliyiz diyor bunun tersi nasıl oluyor da zulüm olmaktan çıkıyor anlamış değilim.
ulusalcı 21 Şubat 2019 00:33
başka ülkelerin topraklarına askeri ile topuyla silahıyla irip bir de bunu Kuran'a da yandırıp İslam'a dayanırım buna Fetih deyip başka ülkelerin topraklarına girmek işgaldir örnek Suriye Türkiye Cumhuriyeti'nin Suriye'de ne işi var Suriye bizim topraklarımız mı Oranın bir devlet başkanı var ve oranın bir halkı var o halk devlet Başkanlığı seçmiş neden ona saygı duymuyorsunuz ve neden işgal ettiğiniz toprakları Fetih diye adlandırıyor sunuz Ayıptır Günahtır Allah gözünüzü doyursun
Tunc soyer hdp yi savundu,ip sessiz..Tunc soyer hdp yi savundu ip alkisladi..chp nin kadikoy beyoglu adaylari hdpasver ,ip sessiz oy atacak..chp beyoglu adayi lgbt meclisi acacak ,ip sessiz oy atacak..ozan arif soyer li c5 iskence siiri yazmiş, kemal soyer i ovuyor, ip sessiz..ip kurucu uyeleri hdp ve feto deyip istifa ediyor..chp hdplilesti ip de hdplilesiyor.
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 08:49
32
Yalancı trol... Git kumda oyna...
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 14:15
4
08:49, n o, gerçek acıdır ve de acıtır..
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 00:34
Meseleyi bir siz anladınız, siz de yanlış anladınız. Helal şarap, helal disko, bilmem ne. Bunlar üzerinden bir değerlendirme çok yüzeysel olur, sonuçta bu dinen doğru olsa da olmasa da bireysel bir konu, yapanı bağlar. Ama tüm toplumu, insanlığı ilgilendiren haksızlıklar oluyor ve müslümanlık iddiasındakiler bu durumdan pek de rahatsız değil. Müslümanlar adına asıl kaygı verici olan budur.
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 00:31
AKP'nin bekası için biz Türk halkı olarak çile çekiyoruz gerçi biz buna müstehak kız bu kafayla gidersek askere zor alırız teskere
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 08:55
11
Hdp nin sefası icin ulkenin bekası tehlikeye atılamaz
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 14:15
39
ak troller kafayı hdp ile bozmuşlar
Dogan 21 Şubat 2019 15:33
1
Kara troller akp ile kafayı bozmaktan hdp ye ses edemiyor
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 00:17
Başka ülkenin topraklarına askeri ile uçağı ile opuyla tüfeği ile girip Fetih çilik oynamak tam bir İşgalci liktir Suriye topraklarında yürütülen her türlü operasyon işgal dir Suriye bağımsız bir ülkedir Ve Suriye'nin devlet başkanı da esastır AKP Genel Başkanı Erdoğan Suriye'de gözümüz yok diyor ama ben inanmıyorum yeni Osmanlıcılık hayalleriyle çevremizdeki bütün ülkelerin topraklarına göz diken Bu zihniyet sla İflah olmaz bir zihniyettir
KARAR OKURU 21 Şubat 2019 14:22
4
0027: esedin maaşlı trölü, suriyeye sınırdaş olmayan elin rusu, farsı, conosi, jakı gelip burnumun dibindeki suriyede at koştursun, ben 1100 km sînırımı rayhanlï, suruç, sur vs türünden teröre, 3,5 milyon mülteciye rağmen ıslık çalıp oturayım öylemi ? Yemezler gülüm, yemezler....
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN