Back To Top
İlk uygulayıcı CHP olsaydı

İlk uygulayıcı CHP olsaydı

 - Son Güncelleme: 04.08.2019 Pazar 09:21
- A +

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden söz ediyorum. Onun ilk uygulayıcısından…

Yani o olağanüstü yetkilerin CHP’liliği devam eden bir cumhurbaşkanı tarafından kullanıldığı bir yıl yaşasaydık.

Ve bize “Bu dönemin raporu”nu hazırlama görevi verilseydi, şimdi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yapmaya çalıştığı…

“Biz” kim derseniz, diyelim Ak Parti camiası, diyelim muhafazakâr camia.

Daha şimdiden, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığını CHP’li kimliği ile kazanan Ekrem İmamoğlu için dosyalar tutuyoruz. Belediye’nin “kozmik odası”na girme teşebbüsünden dolayı MİT’imiz, Emniyetimiz hatta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz harekete geçmiş.

Belediyeler bir tür başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Ancak üstünde “Devlet”in denetimi var. Devlet gün gelip seçilmiş başkan yerine “kayyım” atayabiliyor.

Bizim şu andaki Başkanlık Sistemimiz ise herkes biliyor ki denge ve denetim özürlü.

Ben sistem oluşurken “Bu yetkileri Kemal Kılıçdaroğlu kullanacak olsa ona verilmesini savunur muyduk?” sorusunu sordum. Hatta daha ileri giderek “Bu yetkileri Binali Yıdırım için de vermeyi düşünür müydük?” sorusunu da sordum.

Bence her iki sorunun cevabı, “Hayır, asla”dan başkası değildi.

Sistem çok açık ki Tayyip Erdoğan’ın başkanlığı dikkate alınarak tanzim edilmiş bulunuyor. “Devleti Tayyip Erdoğan’a emanet et, gerisini merak etme” yaklaşımının en azından muhafazakar camiada insanların önemli bir kısmını tatmin ettiği bir gerçek. İnsanların bir kısmı bu tatmin duygusuyla, bir kısmı da sistem oylaması “Değer tercihi ve hayat memat meselesi” haline geldiği - getirildiği için oy verdiler ve halk onayı yüzde 51.4 oranı ile gerçekleşti.

Ancak biliniyor ki bu çok kritik bir eşik.

Yine biliniyor ki bu eşik MHP’nin, daha doğrusu Devlet Bahçeli’nin desteği ile aşıldı.

Ancak Devlet Bahçeli’nin günün birinde birdenbire “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ni aşkla savunur hale gelmesinin ve nerede ise “Ülkenin bekası ile eşdeğer” bulmasının sebebi yeterince bilinmiyor.

Bir ara Türkiye’de koalisyonlar oluştuğunda “İki parti bir parti gibi çalışıyor” güzellemeleri yapılırdı. Bugün Ak Parti ile MHP’nin -Bahçeli’nin mi demeliyim- ilişkisi koalisyondan öte bir nitelik arz ediyor.

Ancak yerel seçimlerin kafaları karıştırdığı çok açık.

Bir kere İstanbul, Ankara gibi sembol şehirlerin -diğer büyük şehirlerin yanında- iktidarın elinden çıkması gerçeği söz konusu.

İkincisi İstanbul’da oy farkı yüzde 9’lar gibi (yüzde 45-54) dramatik bir rakam.

Üçüncüsü, bu sonuçların Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bir yıllık uygulaması ile ilgisi bulunduğu görüşü, en azından şu an yürütülen “sistem nerede aksıyor?” soruna cevap aranmasıyla da doğrulanıyor.

Dördüncüsü CHP, halk ortalamasını yakalayacak bir aday bulabileceğini gösterdi.

Beşincisi, muhafazakar camiada hiçbir gerekçe ile çözülmeyecek nesiller yanında daha sorgulayıcı toplum alanları oluştuğu ortaya çıktı.

Altıncısı, “Alternatifsizlik” gerekçesi ile her türlü yanlışı hazmedenlerin yanında “Ne yani, ne zamana ve nereye kadar alternatifsizlik gerekçesiyle yanlışlara göz yumacağız?” diyen çizgiler gelişti.

Dört yıl sonrasının kaygısı yaşanıyor mu? Bence yaşanıyor? “Nasıl düzeltilir sorunlar?”, sorusu her platformda soruluyor.

Muhafazakar toplum alanları “Kazanımlar”ı önemsiyor. Bir CHP iktidarı hala kaygı sebebi. Şu anki CHP’li yerel yönetimler gözaltında. Ama “Dava namına yanlışlara göz yumma” davranışı olağanüstü zorlanıyor, bunun da böyle bilinmesi lazım.

 

4 MAAŞ YETMEZ 8 OLMALI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve sayın eşleri Fatmanur Altun’a normal maaşları yanında iki de yönetim kurulu üyeliği verilmiş, bu da eleştiri konusu olmuş. Fatmanur Hanımefendi, eleştiriler karşısında çok celalli bir açıklama yaptı. Açıklamasının özü şu: Biz özel sektörde çalışsak çok daha fazlasını alırız. Birikimimiz buna imkan veriyor. Devlette çalışmak bizim için fedakarlık. Böyle davranışlarla sabrımızı sınamayın.”

Ne denir? Muhterem eşlerinin bir gün önce yayınladığı “Oligarklara, onların en büyük silahı olan faiz belasına meydan okuyoruz. Evet, topunuz gelin” açıklamasına paralel bir üslup. Bence Altun ailesinin liyakatlerine uygun düşecek birkaç yönetim kurulu üyeliği daha verilebilir. Sabır taşırmaya lüzum yok. Bulunmaz Bursa kumaşını bulduğunuzda bedelini ödemekten kaçınmayacaksınız.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
karar okuru 07 Ağustos 2019 13:26
asgari ucretliden ikinci altı ay vergi dilimi kesintisi yapılıyor maaşlar asgari ücret altına iniyor inile mehmedim inile , fatmanur a yetmez altundan saray verseniz .
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 10:17
Belliki Ahmet Taşgetiren bu yazıyı Türkiye ve dünyayı birlikte okuyamma, bütüncük düşünemediğı bir dem de kaleme almış. Dünya konjonktürüne bakıldığında, "içlerinden biri seçsek te olur" diyebileceğimiz bir lükse sahip değiliz.
Fatih 06 Ağustos 2019 10:09
Hocam Allah sizden razı olsun.
Mirza Fethali 04 Ağustos 2019 23:14
Işte demokrasinin kör noktası burası Ahmet bey.1000 tane okuma yazma bilmeyen çobanın oyu 999 tane Boğaziçi Üniversitesi prof.unun oyuna galip gelebiliyor.Bu durum bilgi, birikim ve aklın iktidarı değil, cehaletin iktidarı. ..Ama kimin umurunda?
Okur 05 Ağustos 2019 10:14
2
Hissiyatınıza katılıyorum ama yaklaşımınızı yanlış buluyorum. Evet yönetim; liyakat, ehliyet, evrensel demokratik standartlar dikkate alınarak yapılmalı. İnsanlar seçimlerini yaparken de bunları dikkate almalı ama bu olmuyor diye insanların oylarını ve seçimlerini küçümsememeliyiz. Eğer 999 Prof. o 1000 çobanın nitelikli seçimler yapmasına katkı sağlayamamışsa o zaman o profların da bir kıymeti yok. Demokrasinin kör noktası yoktur. İnsanların kör noktaları vardır o da cehalet, aç gözlülük, fanatiklik vs vs
KARAR OKURU 05 Ağustos 2019 11:09
5
O 1000 tane çoban dediğin adamlar şehit oluyor bu ülkede. 999 içinde ülkesi için hain çıkıyor. Bide bu açıdan bak
KARAR OKURU 05 Ağustos 2019 16:55
1
10.14, Ortodoks demokrasi anlayışın var.
KARAR OKURU 05 Ağustos 2019 18:03
1
52 yaşındayım.Bu ülkeye hiç bir zaman çoban diye küçümsediğiniz adamlar zarar vermedi.Hep o okumuş kültürlü!!! dediğiniz proflar akademisyenler siyasetçiler soydular
KARAR OKURU 09 Ağustos 2019 10:45
0
Prof insan diğerleri malll öyleyse herşeye onlar karar versin bizde möööö
cumhur 04 Ağustos 2019 21:06
Vatana ve millete hizmet fedakarlık ister,doğrudur.Ama tüm çalışmalar parti ve oy uğruna yapılırsa olacağı budur! "Ülkem kazanacaksa biz kaybetmeye razıyız" diyenler maalesef hiç kaybetmedi kaybeden ülkem oldu.Yalan mı?
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 20:43
Yıl 2002 de bir heyecan vardı.İlk iş M.Vekillerinin lojmanları satıldı.Halkı kucaklıyan,tevazu ve hür düşünce ilk adımını atmıştı.Her gün bir umutla doğuyordu. Bu günlerden geldiğimiz son nokta TORPİL ve TALAN.Çok yazık oldu bize ve çocuklarımıza.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 20:27
Bizim bunlara ettiğimizi bize ederlerse endişesiyle yazılmış bir yazi
KARAR OKURU 05 Ağustos 2019 01:04
0
Yanılıyorsun kardeş o yazı sadece vicdanını(hakkı) rehber edinmiş, bazıları gibi hiçbir zaman güç ve iktidarın dalkavuğu olmamış bir kalemin yazısı..Allah onların yardımcısı olsun...Meseleye gelince yapan ve alanların hiç bir suçu yok bu bir felsefe artık..Düşünülse biraz nasıl yerleştiği anlaşılacaktır...Ahmet hocam Hallaca atılan gül misali Allah siz ve sizin gibilerin eksikliğini vermesin.
Itiraf 04 Ağustos 2019 19:30
Kendiniz itiraf ediyorusunuz biz bu ucube baskanlik sistemine Erdogan icin evet dedik diye. Yani yazar cizerleriniz bile daha siyasal sistem nedir bilmiyor; ama yeni bir rejim kurmaya, devleti yeniden insa etmeye, ulkeyi yonetmeye kalkisiyor. Bu ulke bu seviyesizligin bedelini cok agir oder...
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 18:42
Yine mi bir başörtülü kardeşimize haksızlık yapılıyormuş yani!!!!!!!
Karar okuru 04 Ağustos 2019 17:45
Sayın Fatmanur Altun'a en kısa zamanda Büyükelçilik veya bir Büyükşehir Valiliği verilmelidir. Zira tecrübe ve BİRİKİMLERİ boşa gitmemelidir.
Metin 04 Ağustos 2019 17:40
Mühendislerin iş bulamadıgı ortamda itü yıldız vs istanbul sosyoloji mezunlarının çok yüksek maaşla özel sektörde iş bulma olasılıklarını bu bölüm hocalarına mezunlarına sormak dogru olur sanırım.
Taşgetiren yazılar 04 Ağustos 2019 16:46
Sayın Fatmanur Altun'a birikimlerini özel sektörde kullanması adına yetkili makamlarımız bunu dikkate almalı ve ülkemize hizmet konusunda daha isabetli olacağı değerlendirilmeli
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 18:25
2
Sayın Tasgetiren yazılarınızı samimiyet içersinde yazdığınız düşünüyoruz düşünce ve duygularımızı paylaşarak gerekli yerlere ulaşmasını sağlıyorsunuz Rabbim yüreğinize ve kaleminize güç versin SAVUNAN ADAM
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 16:45
Sayın Taşgetiren, Yazılarınızı beğeniyorum. Tabii ki işlediğiniz bu yorumların geniş bir çevrede okunup anlaşılması arzulanır. Bu nedenle, hoşgörünüze sığınark bazılarını sosyal medyada da paylaşıyorum. Sağlık ve selâmet diliyorum...
Süheyl CALISKANOGLU 04 Ağustos 2019 16:35
Bir Bulgar Ata sözü;Gökteki yildizlari degil,yerdeki sürülerini bir kere daha saymayi unutma(!).. Türkiye'nin sorunu gökteki yildizlar degil,yerdeki sürü sayisinin ,gökteki yildizlar dan cok daha fazla olmasi !..
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 15:40
Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin, Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 15:20
Bize müstehaktır oldu
garip 04 Ağustos 2019 14:52
Herkesin, bütün okulların mezunları ,meslek sahipleri devlet dairesine girmek istiyor.Hatta özel şirkette çalışanlarda fırsat bulsalar geçecek olanlar var.Haklılar.2020 TL gerçek.Düş değil.
musto 04 Ağustos 2019 14:13
Siyasal islamcıların ana gayesi devlet gücünü ele geçirmekti nasıl uyguladılar.Takiyye yapıp devlet kadrolarına yerleşmek uzun vadede birazda kötü yönetimlerin basiretsizliği hile ve desise ile başardılar ve çoğaldılar zeki olanlar yurt dışı görevlerde palazlandılar aptal olanlar maaş ile ödüllendirildiler devlet gücü ele geçtikce bağışlar ve ganimetler çoğaldı aynı taktiği uygulayan seçilmiş güç ile çatışma başladı gayri meşru güç yenildi. Zayıflayan meşru güç yerine koyacak diğer tarikat ve cemaatlara aynı imtiyazları vermeye devam ediyor.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 13:50
Devletin içi bulunmaz bursa kumaşlarıyla dolu maalesef. Ve bunların marifetlerinin çok büyük bölümünün yukarıya ulaşmasının engellendiği anlaşılıyor. Kurumların üst ve alt yöneticilerine balılırsa nepotizmin derecesi net olarak anlaşılır.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 13:23
Elestirilmesi gereken Altun ailesi degil, onlara bu imkani sunanlar, lar kismi fazla oldu ama
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 13:19
4 maaş yetmez, 8 olmalı ironisinde sayın yazar haklı. Madem ki devlet hizmetine talip oldunuz, o halde herkes gibi devletin verdiği ile yetinmek gerekir. Yok bu sizi tatmin etmiyorsa gidersiniz özel sektöre, sizi tatmin edecek ücret ararsınız. "Devlet adamlarının" geçim kaygısı olmamalı; eyvallah. Lakin söz konusu kişiler, devlet adamı değil, devlet memurudurlar. Beğenmiyorlarsa gidebilirler. Yazıda CHP olsaydı sorusunu yöneltiyor sayın yazar. Hiç kuşku duymuyorum ki bundan daha azı olmazdı. Kötü huyumuz: Sûi misali emsal almaktan bir türlü vazgeçemedik toplum olarak.
musto 04 Ağustos 2019 15:53
2
Ağılın kapısını açarsın içerdekileri salarsın biraz hava alsın ayakları açılsın diye her biri bir tarafa dalar konu komşu demez ne var ne yok yağma ederler bir dahada toplamak zordur.Zarar ziyan vermeye bir kere alıştırdın'mı artık o huylarından vazgeçmezler.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 13:00
Müslümanlıklarını ön plana çıkardıkları için insanlar İslam'dan soğudu. Yanlışlıkla birde iyi insan olduklarını iddia etseler vallahi insanlıktan da soğuru
KARAR OKURU 09 Ağustos 2019 10:53
0
Ahmet hocada tarikatçı çok bilmiş yorumcular.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 12:41
Bugün, tek parti döneminin CHP’sinin fikriyatını temsil eden ulusalcı Kemalist MHP iktidarda. Erdoğan, kendisini koltuğa taşıyan hamisi derin Devlet'i, evine giderek ziyaret etti. Derin Devlet de, patronun kim olduğunu hala bilmeyen kaldıysa, öğrensin diye, evinin bahçesindeki BOZKURT heykellerinin önünde, poz verdirtti Erdoğan'a.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 12:36
Aynen onlara 16 maaş versinler yoksa amerikan gider orda icat yaparlar
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 12:27
Biz zamaninda demirelin yegeninin aldigi ihaleler, demirelin caglarin ucaginda ucmasi koc un orman arazisine unv yapmasi veya seka arazisinin hibe yoluyla ford fabrikasina verilmesini fevkalade yanlis bulup elestirir ülkenin gelecegi icin umutsuzluga düserdik. Simdi bakiyorumda bugün bunlarin misliyle isler oluyor ama problem yok neden cünkü iktidar bizim. Demekki bizim dürüstlügümüz islamdan degil muhalefetin verdigi hafifliktenmis. Nedenmi cünkü simdi chp kendi belediyelerinde yanlislari acikca elestiriyor bir kaygi var ama bizden tik yok.
Cumhurbaşkanlığı sistemi Tayyip Erdoğan gibi birisi düşünülerek getirildi diyorsunuz. Hala patrimonyal, ortodoks düşüncelerden ve fikirlerden kurtulamamissiniz belli. RTE değil Allame-i cihan olsa ne olurdu ki Peygamber mi bozulmama garantisi mi var ki ona güveneceğiz de kisiye dayanan sistem kuracağız? Taha Beyin bugünkü yazisi sizin eksiğinizi tamamlıyor. Sistemleşmek, kurumsallaşmak ve kişiye bağlı olmaktan kurtulmak gerekiyor. Sizin de bu RTE saplantısından veya korkusundan kurtulmaniz gerekiyor. Aksi halde bilimsellikten, tarafsizliktan uzaklaşır ve güvenirliğinizi kaybedersiniz.
Menderes YILDIRIM 04 Ağustos 2019 12:02
Ahmet Bey; Dünyadaki Kaç MÜSLÜMAN Ülkesinde Müslümanın Müslümanı ÖLDÜRMEDİĞİ KAÇ DEVLET var? Ahmet Bey, Hangi TÜRK vatandaşı MÜSLÜMAN ülkesine okumak için kendisi ve çocuğunu gönderiyor? Okudukları + Okuttukları Okullar + Kullandıkları Araba + Telefon + Bilgisayar + Evlerine Döşedikleri Eşyalar + Giydikleri Kıyafetler + Vb. Müslüman Ülkesinden? Ahmet Bey; Ne Olur MÜSLÜM olarak Davranalım. Sadece Oy Verirken MÜSLÜMAN Olduğu için Değil, LİYAKATI olana Oy Verelim Yeter. ALLAH' a KUL, Hz. MUHAMMEDE ÜMMET ve ATATÜRK' e YOLDAŞ Olalım. Saygılarımla
Şaban Yavuz 04 Ağustos 2019 11:52
Milli iradenin tecelligahı olan MECLİS BAŞKANINA BİLE CB YARDIMCISI VERMEYEN YANİ GÜVENMEYEN VE MİLLİ İRADEYE BİLE CB YARDIMCISINI SEÇTİRMİYEN BİR SİSTEM BİNALİ YILDIRIM’a bu kadar yetkiyi vermezdi tabii ki? Taşgetiren çok haklı!... İtirazsız bir yönetimi hedef almış tek kişilik CB hükümet sistemi milli iradeden niye korkmasın ki? CB hükümet sistemi iyi bir şey olsaydı rahmetli İsmet İnönü, hem CB hem CHP genel başkanlığını sürdürmez miydi? Rahmetli 2. Cihan Harbi bitince hem çok partili demokrasiye geçti, hemde 30 Kasım 1947 de CHP liderliğini bıraktı; lakin 70 yıl sora Reiz için feda olsu
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 23:49
4
Inönü sanki isteyerek çok partili hayata geçti? Dünya konjonktürü öyle gerektiriyordu. 2.Dunya Savaşını Almanya kazansaydı bakın neler olurdu vatanimızde?
Müslüman sözünde duran insandır. Akp kurulduğunda iktidara gelirsek bütün arpalıkları (yönetim kurulu üyeliklerini) kaldıracağız, devleti küçültecegiz dememiş miydi? Ne oldu? Arpalıkların sayısı arttı, köşklere saraylar eklendi, memur sayısı ve bina sayısı neredeyse ikiye katlandi, "devlet çook küçüldü" değil mi? Yazık! yazık! gerçekten çok yazık. Nerede kaldi islâm ahlaki? Fedakarlık, digergamlik? Kendinizi ve avanenizi kandirabilirsiniz ama müdakkik (inceleyen ve araştiran) ve hüşyar (uyanık-bilinçli) insanları asla kandıramazsınız. Anlayanlara, görenlere, bilenlere ve ehli insafa selam ola
Abdullah 04 Ağustos 2019 11:39
İlk günden beri çözebilmiş değilim, FUAT OKTAY hangi özelliğinden dolayı Cumhurbaşkanı yardımcısı oldu? Bilen varsa lütfen yazsın.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 21:58
0
Bir zamanlar benim bir sanayici patronum vardı. Az biraz da makine mühendisliği okumuştu. Mezun olamadı. 20 sene önce CNC torna aldı. Torna ile ilgilensin, diye, makine mühendisi çalıştırmayı düşünüyordu. Eleman için istediğimiz şartları yazıp, gazeteye ilan verelim, dedim. Tek şart arıyorum, benden iyi bilmesin, dedi. Fuat Bey'i yardımcı yaptıran, işte o şarta, uygunluğu. :))
KARAR OKURU 05 Ağustos 2019 14:16
0
Google yimpaş'ı kim batırdı diye yazın cevabını bulursun.
ÖTÜKENLİKURT 04 Ağustos 2019 11:38
Efendiler, bu hanımefendi haklı! AKP kurak bir arazidir, orada gür ağaçlar gormek zordur... Zaten cehalet arttıkça oyu artan bir partiden bahsediyoruz. Bir kisiye 3 _ 4 görev verilmesi sadece torpilden değil, adam yokluğundan! Bu hanim camiasını iyi taniyor ki bu kadar rahatlıkla burnunu kaf dağına kadar kaldırıyor! İktidarda CHP veya İYİ Parti olsa, ne bu muhteremlere 2 _ 3 gorev verilir, ne de bunlar boyle konuşur! Koyunun olmadığı yerde keçiye ne denirdi!?
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 23:48
2
Güldürmeyin insanı muhterem. Iktidarda Chp veya Iyi parti olsaydı demissiniz ya . Allah göstermesin o günleri.
KARAR OKURU 05 Ağustos 2019 00:59
1
11.38, Cehalet arttıkça millet CHP'ye vermeye başladı...
Menderes YILDIRIM 04 Ağustos 2019 11:36
Ahmet Bey; Ben sistem oluşurken “Bu yetkileri Kemal Kılıçdaroğlu kullanacak olsa ona verilmesini savunur muyduk?” sorusunu sordum. Bence her iki sorunun cevabı, “Hayır, asla”dan başkası değildi. Bende SORUYORUM NEDEN TAYYİP Bey? Tayyip Beyi MÜSLÜMAN ve AKP yi MÜSLÜMANLARI Temsil eden olarak DÜŞÜNDÜNÜZ. Sizler DAR KAFALILIK YAPTINIZ ve T.C. Yönetici değil, Diyanete Başkan Seçtiğiniz. Siz ve sizin gibi MÜSLÜMAN diye OY verenler, İşte ESERİNİZ, ESERİNİZ le GURUR DUYUN ARTIK. 100 Yılı 20 Yılda BİTİRTTİNİZ. Bu Günaha Ortak Oldunuz. Saygılarımla
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 23:50
5
20 yılda 100 yıllık işler yaptı ey âmâ. Giren göze gerek var. Göz yoksa neylesin mevlâ.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 11:28
Iyi de o kurumları daha iyi yönetecek,tüm mesaisini harcayacak kimse yok mu?
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 23:19
0
Yok olsaydı bu kadar rahat konusamazlardi
Vefalì Hakbilir!!! 04 Ağustos 2019 11:25
Bence de cok az aliyorlar hatta mekanları da cok dar, araclari, korumları da cok az... birkaç "kulliye", birkac filo ucak, birkac bin bekci-koruma daha lazım o kadar fedakarlik yapmalarınin yaninda bunlar ne ki?... hem onlar olmazsa maazallah bekamiz yok, biz yok olacagiz, ulkemizi de isgal ederler, acliktan da oluruz.... kimse nankorluk edip herseyimizin sebebinin, varligimizin teminatinin onlar oldugunu unutmasin... zinhar haaaaa....
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 11:02
Ahmet abi, Dava için fedakarlık yapması gereken sadece biz seçmenler miyiz???
KARAR OKURU 05 Ağustos 2019 01:38
2
Bilim insanlarımız neden yurt dışına kaçıyor. Evet fedakarlık tabiki olacak ama o beyin sizde olsaydı inanın sizde ya yurt dışına kacardiniz . Yada ülkemizde yüksek maaş alan bir sirketin Ceo şu olurdunuz. Beyin göçünü engellemek için biz seçmenler fedekarlik edeceğiz. Onlarda devlet sektöründe olsa bile yüksek maaş alacaklar. Yoksa boş lafla beyin doymaz. Hani nerde yüz nakli yapan Türk doktorumuz . Devlet te de olsa işi ehline ver cebine de bol para koy. Mutlaka sana da faydası olacaktır.
Mustafa Soylutürk 04 Ağustos 2019 10:55
Sayın Ahmet bey ; Her kim bu milletin parasını haksız yere yedi veya bilerek israf etti ise bu dünyada adalet önünde versin. Ahirette zaten Allah'ın huzurunda hesabını verecek bundan kurtuluş yok!..Son günlerde yazılarınızla dereyi görmeden paçayı sıvayıp CHP ile birlikte ülkede ne kadar aşırı uç var hepsine methiyeler diziyorsunuz görüşünüz olabilir ..Kırk yıllık kani olur mu yani ''diyenler ''''olabilir'' ben demiyorum! Kafama şu soru takılıyor ;kendi emeğiniz de dahil sağ iktidarın sola geçmesini neden istiyorsunuz? CHP nin Ülkeye kazandırdıklarını yazar mısınız?..
Adamın biri 04 Ağustos 2019 11:45
2
CHP ülkeye kazandırdıkları yazamaz çünkü adamların son tek başına iktidarinin üzerinden 70 sene geçti. (1 ay 40'lük Ecevit'in hükumeti dışında.) Herhalde 1925-1950 arası ile günümüzü kıyaslamakta abest olacağı için ne kazandırdı ne kaybetirdiyi söylemek kolay değil. (İki farklı döneme ait verileri düzgün kıyalamak için normalize etmek gerek o günün verileri böyleydi bugün böyle oldu demek alenen hilekarlıkdır. Ayrıca burada ki bazı veriler göreceli ve numerik değil.)
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 12:26
1
Yanlış ifade etmişsiniz Mustafa bey, yazar CHP taraftarlığı yapmıyor, aksine islam davası diye yola çıkıp sonra yolunu değiştiren, mümin sıfatlarına aykırı eylem ve tutumlar ile dine zarar veren iktidara ve yandaşlarına tavır alıyor. Geç de olsa zararın neresinden dönülse kardır diyerek.
Menderes YILDIRIM 04 Ağustos 2019 12:57
0
Mustafa Soytürk Bey; CHP nin Ülkeye kazandırdıklarını yazar mısınız? demişsiniz. Mustafa Bey; Gerçek İsminizi yazdığınız için kocaman TEŞEKKÜRLER. Mustafa Bey, Yorum kısmı 700 Karakter bu nedenle CHP nin yaptıklarını yazmaya yetmez ama AKP nin yaptıklarını yazmaya yeter. 1) AKP nin 17 Yılda PEŞKEŞ Çekerek T.C. Sattığı ve Yakında Satacağı Tüm DEĞERLER. 2) AKP lilerin 3 - 4 - hatta 8 maaş aldıkları BALLI KURUMLAR. NOT: Tüm Çalışan ve Emekliler CHP nin Yaptıklarının satılmasından elde edilen gelir ile maaşlarını alıyorlar. Saygılarımla
Mustafa Soylutürk 04 Ağustos 2019 16:22
3
Sayın Menderes Yıldırım. Hayatım da tek ismim tek yüzüm oldu. İltifatın için ben de size teşekkür ederim. Yalnız şu gerçeği hatırlatmak istedim. Atatürk bu milletin ortak değeri. Talebim 1938 den sonra ki CHP nin yaptıklarını yazmasını istemiştim...
Mustafa Balkaya 04 Ağustos 2019 10:53
son 60 yılda Necip Fazıl ve Nazım Hikmet ötesine geçemedik. Geçen yıllar heder oldu.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 10:53
Bu fedakar arkadaşlardan Allah razı olsun! 4 maaş al, ülkem için fedakarlık yapıyorum de. Onlar olmazsa devlet batar hakkateeenn! Bu kadarına Anadolu halkı pişkinlik diyor. Yazarın dediği gibi 4 maaş daha bağlayın da hakları geçmesin! AKP neden kaybediyor anlaşıldı mı?
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 11:59
2
Az bile alıyorlar bu iktidarda gece gündüz bu iktidarın içraatlarını savunmak kolaymı siyah sayfaya beyaz demekk beyazz sayfaya siyah demek insanların gözünün içine bakarak kolaymı yalnız içimde uhde olmasın özel sektörde bunların alacagı maaş taş catlasa 4000 lirayı bulmaz aldıkları eksra maaşlar iktidar nimeti akp iktidardan düştüğü gün eski kral öldü yaşasın yeni kral diye chp yi göklere çıkarırlar geçmişte örnegi çok.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 10:51
Hep ne olduysa içimizdeki istemediklerin çoğalmasıyla oldu. O da yetmezmiş gibi birde beğenmediklerimizde çıktı. Liyakat dışı birileri biryerlere ve bir makamlara getiriliyorsa getirenin, getirileninde Allah belasını versin. Bu ülkede bir futbol direktörüne, bir sendika temsilcisine bir vakıf ve dernek yöneticisine, bir heykel traşa hani şu düneyin kılıçdaroğlunun açılışını yaptığı yüzen metro hadi be onlar heykel yapar bizde bakarız hemde tepkisiz niye çünkü içimizdeki beğenmezüklerimize yanlış anlaşılmamak için. Sahi o heykel ve heykellere kaç fahrettin altun ve eşinin maaşı veriliyor.
Mustafa 04 Ağustos 2019 10:44
Canan kaftancıoğlu gibi ismin il başkanlığı yaptığı bir parti iktidar olursa pyd'ye halkını koruyan savaşçılar, 15 temmuza tiyatro dur diyen Genel başkan cumhurbaşkanı olsa ve siz bundan rahatsızlık, duyuyorsanız, tereddütleriniz yoksa bence kendinizi sorgulayın. Baltanın sapı ağaç ile kardeştir lakin kardeşlerini doğramak için işlev görür. Bir Baltaya sahip olanlar dikkat edin aslında balta size sahip olmuş farkında değilsiniz
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 11:46
2
bence sen kafayın çalışıp çalışmadığını bir sorgula. Ülke batmış, ahlak yok olmuş. çocuk tecavüzleri sıradanlaşmış, insanlar evine ekmek götüremez olmuş, bu kafanın midesi her türlü pisliği sindirmiş, canan kaftancıoğluna gelince midesi bulanmış.
Menderes YILDIRIM 04 Ağustos 2019 13:38
2
Mustafa Bey; Canan kaftancıoğlu gibi ismin il başkanlığı yaptığı bir parti iktidar olursa pyd'ye halkını koruyan savaşçılar, 15 temmuza tiyatro dur diyen Genel başkan demişsiniz. Mustafa Bey; Önce Yorumlarınızı daha açıklayıcı yazar mısınız? AKP Hükümetinin, PYD lileri KOBANİ de korumak için Irak PEŞMERGELERİNİ 29 Ekim 2014 tarihinde Sınırlarımızdan geçirip gönderdiği PYD den mi BAHSEDİYORSUN? FETÖ Tiyatro diyen demişsiniz. Tayyip Beyin Bankasını Açtığı + Ne İstediniz de Vermedik Dediği FETÖ den mi BAHSEDİYORSUNUZ? Saygılarımla
Demircan 04 Ağustos 2019 10:44
Madem bu kadar birikimin var ne diye özel sektöre gitmiyorsun. Sizin birikiminizin ne olduğu cumhurbaşkanına tarlada ayağında çizme galoşla resim verdirmeyle anlaşılıyor. Bu hatayı özel sektörde yapsanız hemen kapıya koyarlar. Devlette olunca ek yönetim kurulu üyeliği ile taltif ediliyor.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 10:39
“sistem nerede aksıyor?” nereden aksamıyor ki! bir sabah duyuyorsunuz ki bir başkanlık kararnamesi ile bir sürü şey değişiyor. hayati şeyler. sebep: görülen lüzum üzerine... yerine gelen şey nedir? açıklama yok! nereye evrildik, belli değil. bir süre sonra aynı konuda başka bir kararname. yine değişiklik. yap-boz, yap-boz... yalama oldu devlet.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 10:37
Ahmet bey olumsuz bir hava estirmişsiniz.Anlaşılan ak parti, mhp birlikteliğini kıskanmışsınız.Cumhur ittifakı ile memleketimiz neredeen nereye geldi.Başkanımızın sözüne merkez bankası nihayet kulak verdi,faiz yılsonu 13 olacak.Döviz tepetaklak gidiyor,abd blöfü işe yaramadı,S-400 aldık abd ve avrupayı korku sardı.Piyasa canlandı, fiyatlar makul seviyeye geldi.Bugün de reis izmir/ist.Otobanı açacak,10 saatlik yol,4 saate inecek.Dünyanın en büyük hava alanını reis açtı.Çamlıca camisinin bir örneği yok.Bütün terör örgütlerinin beli kırıldı.Ufak tefek şeylere takılarak, siyonistleri sevindirmeyel
ati 04 Ağustos 2019 11:19
0
yorumunuzu bir de o otobanın geçiş ücreti açıklandığında gözden geçiriniz!
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 11:48
2
Yoruma değmez.
Adamın biri 04 Ağustos 2019 11:48
0
Resmen Alice Harikalar Diyarında yaşıyormuşuz da haberimiz yokmuş.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 14:02
0
Otoban geçiş ücreti Osmangazi ile 265 TL.bu arkadaş artık sık sık gider gelir.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 15:02
0
kemerleri bağlayın uçuşa geçtik
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 10:16
Yargı/yasama/yürütme demokrasinin üç temel öğesinin olmadığı yerde liyakat olamaz. Siyaset simsarları olur. Liyakati kendinden menkuller yaptıkları şeyi başımıza kalkarlar. Bunlar gölge etmesinler, başka İhsan istemez !
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 09:57
Altun sabrı taşarsa ne yaparmış, istifa mı edermiş. Böyle bir "beyin" nasıl buluruz, mazallah devlet çöker.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 09:57
Altun ailesinin fedakarlığını takdir edemeyen bu millet cezalandırılmalı, bu ailenin hizmetinden mahrum bırakılmalıdır! Allahım ne günlere kaldık!
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 09:50
Bu Kişiler ne yapmışlar merak ediyorum ne faydaları olmuş , yazık bu gibilerin böyle görevlere getirilmelerine . Üstelik hak etmediklerini alıp birde beğenmiyorlar ben bunları Allah’a havale ediyorum. Hesap görücü olarak Allah yeter
HERMES 04 Ağustos 2019 09:44
Tekrar tekrar yazayım: 700 yıl önce Ibn-i Haldun "Mukaddime" yi yazmıştı, devlet-iktidarların nasil kuruldugu ve yıkıldıgı hakkında. Ibn-i Halduna göre, Yönetici önce asabiyet(eş-dost-akraba-yandaş) yonetime getirir, sonra sadakat icin onların maaşlarinı ve gelirlerini artırır, orduya maaşları artırır, para yetmez, vergileri artırır, asabiyetin daha çok kazanması icin daha cok vergi getirir, halk bıkar, huzursuzluk başlar ve alaşagı edilirler...enteresan, hem de çok.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 09:36
Sayın Ahmet bey kaplı belediyeleri es geçmeyin Büyükşehirlerde yıllardır ülkenin en ahlaksız sanatçılarına bahar şölen ileri etkinlik adı altında trilyonlarca aktardı ve gençlik kampları ile de gençliğin ahlakını bozdular ve gelinen sonuç ortada belediyelerde rüşvet iltimas hak getire adamını bulan belediyelere kapak atıyor Burada kentsel dönüşüm diye hazine arazileri mtahitlere peşkeş çekildi ve depreme yönelik yirmi yıldır herseçim öncesi kaçak yapılar çoğaldı dağın başında hasta ve engelli çocuğuna yaptığım küçük bir yazlık ev için hem mahkeme hem para cezası ödedik yetmedi on yıl
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 09:38
Bence bir maaş almalılar. Şimdiye kadar aldıkları paraları geri iade etmeliler. Çok donanımlı olduklarını başka yerlerde daha fazla alacaklarını söylüyorlar. Sizi zorla tutan yok. Buyurun istifa edin. Bakalim iş bulabilecek misiniz.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 10:06
0
Niye bulamasınlarki sonuçta çok liyakatlılarmış, Kayyum atadıkları Şirket ve Holdinglere Yönetim kurulu üyesi olurlar
Garip yolcu 04 Ağustos 2019 10:18
14
Bir zamandır şu karar yorumlarını okuyorum akp ye eleştiride 1 numara ama chpyegelince tıs bir soru chpli üyelerin iş bankası üyelinden aldıkları maaşları bir yazsanız bizde öğrensek yada chplileraçıklasa hangi ülkede bir parti. bankası var hangi ünlü chpliler üye olarak maaş almış bir vatandaş olarak öğrenmek istiyorum evet eleştir iyi ama yapılan güzellikleri görür eksiklikleri eleştirir doğrusunu söyler ama 17 yıldır Akp hiç birşey yapmamış gibi konuşulmaz ne çabuk bankaları hortumlayım kaç milyar borçunu bu devlet ödedi kimler sorumluydu bir hatırlayın hatırlamayan intrnete girip öğrenebil
Adamın biri 04 Ağustos 2019 11:58
0
İş Bank ÖZEL SEKTÖRE ait bir A.Ş.'dir; kimi isterse Yönetim Kurulu üyesi yapar, istediği ücreti verir. Bir DEVLET kurumu değildir. Kimse TURGEV YK'sinde Sayın Cumhurbaşkanımızın çoçukları var diye birşey demiyor mesela aynı hesap. Kaldı kı oradaki üyeler MV. de değildir. Parti başkanı tarafından atanmış 4 CHP'lidir kendileri. Bunlar kaç para maaş alırlar, bu para bağışlanıyormu onu bilmiyorum. Ki bu beni ilgilendirmez, beni ilgilendiren devletin kurum ve iştiraklarinde olanlar, çünkü oralar benim vergim ile dönüyor.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 09:38
Sadece Fahretin Altun Bey değil,bu şekilde daha çokları var.Maalesef AK Partimizin ''A'' sı gitmiş.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 09:29
Ahmet hocam davanın kendisi yanlışken dava uğruna yanlışlara göz yummaktan söz ediyorsunuz. Siyasal İslamcıların neşv ü nema bulduğu coğrafyalara bir bakın Allah aşkına. Adaletsizlikten, fakirlikten, iç çatışmalardan başka ne göreceksiniz? Siyasal İslamcılık yani sizin dava bir soğuk savaş projesidir görün artık.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 12:42
3
Kardeşim bunun islamla ne alakası var ahlaksızlık ile islam yan yana getirilmez.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 09:22
Bugünler de gelir geçer.Muktedirler değişir.Ama üzücü olan güven kayboldu.İnsani değerler yaralandı.Muhaliflere söylenecek söz kalmadı.Mahcup olduk.8 yıldır torpilsiz basit bir tayini yapmıyorlar.Önce adalet dendiğinde aynı görüşten olman,destek vermen bile yetmiyor artık.Menfaat birlikteliği isteniyor.Köşebaşlarını tutman gerekiyor.(Şaşkınız.Üzgünüz.Mutsuzuz.)
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 11:44
0
Milletçe şaşkınız...
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 09:00
Ben bu iktidardan beklediğim Daha evvelki iktidarlar döneminde Askeriyeninde baskısıyla inançlı camia çok üzüldü sıkıntı çekti binaen aleyh bu iktidardan beklediğim herkesin inancında hür olduğu isteyenin istediği şekilde yaşayacağı bi ortamı kanunlar çerçevesinde oluştursun isterdim sizden bizden. Kalmasın isterdim ama tam tersini yaptılar. Onlar böyle yaptılar şimdi kılıç bizde bizde istediğimizi yaparız oldu kılıç diğerlerinin eline geçerse onlarda kılıcı istedikleri gibi sallayacaklar BEKLENTİM HER GELEN KILICI İSTEDİĞİ GİBİ SALLAYAMAMASI DEVLETİN VATANDAŞINI KORUMASIDIR. SELAMLAR.
Abdullah birisi 04 Ağustos 2019 08:50
Başkanlık veya tek adamlık sistemi en evvel onu getirenleri vuracak..başta yetkilileri sonra bu sisteme oy verenleri..ne diyor yaratıcımız aklını kullanmayanların üzerlerine pislik yağdiririm...peki salih peygamber ne demisti...fentaziru inni maakum minel muntaziruuun...bekleyin bende bekleyenlerdenim...bu ülke ve bizler ancak hak ettiklerimizi yaşayiyor yasayacagiz buluyor bulacagiz...devaaaaammmm
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 08:20
Deniz gezmiş, Sinan cemgil ve diğer binlerce pırıl pırıl genç ortadan kaldırıldı...,o devrin oligarkları Ordu eliyle ortalık şu an ülkeyi yöneten islamcılara kaldı. Onların tek derdi yemek içmek, biriktirmek, sonsuz gücü elinden bırakmamak.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 08:06
Gördük denedik sınadık ki batının bulduğu sistem olan tam demokrasiden başka yol yok. Belki ileride demokrasiden daha iyi bir sistem bulunursa amenna kabul ederiz.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 07:47
Ahmet bey, chp ile akp'nin farkı yok. Din sadece caminin içinde. Dışarı çıkınca sosyal hayatta fazla bir etkisi yok. Her türlü alevera dalevera sahtekarlık mübah....
Karar okuru 04 Ağustos 2019 07:44
Yukarılarda şımarıklık diz boyu.... "Allah en büyüktür."
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 07:39
Bu memlekette erken yaşta emekliliği çift dikiş diye kabul etmediler Ancak hanımefendi 4 dört maaş alıyor.Ne diyelim ki alın terinin karşılığını alıyor liyakat olsaydı belki de bir maaş alamazdı
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 07:29
Bu kadar yetenekli yandaşları doyurmak için belli başlı varlıklar satıldı, şimdi daha ne yapabiliriz? Salda gölüne millet bahçesi nedir yahu? Sırf o müteahhite rant aktarmak... Sırf üç kuruşluk pay için koca dağı delik deşik etmek hem de yıllarca temizlenmeyecek arsenik boca ederek...dağlar, tepeleri, dereleri, denizleri, akla gelmeyecek türlü oyunlarla ranta çevirmek... baştakilerden vazgeçtim de vicdanı sızlamayan bir tek akp li sıradan insan da mi yok bu ülkede...?
Eleştiriye tahammül edip haklılığını ispatlaman bekleniyorken ben var ya ben öyle mühim şahsiyetim ki nice mühendisler doktorlar edebiyatına girmen memleket yöneticilerinin kalibresini ortaya çıkarıyor torunlarımiz için üzülüyorum
MÜCAHİT ERBAKAN 04 Ağustos 2019 07:01
AHMET BEY ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTEYİM AKP İLK SEÇİMDE İKTİDARI KAYBEDER MUHALEFET BU UCUBE SİSTEMİ DEĞİŞTİRECEĞİNİ SÖYLÜYOR MUHALEFET BLOKUNA MENSUP PARTİLERİN NASIL BİR SİSTEM GETİRMEK İSTEDİKLERİNİ SEÇİMLERDEN ÖNCE MİLLETİMİZE DEKLARE ETMELERİ GEREKİR AYRICA YENİ ANAYASA'YA GÖRE PARLAMENTER SİSTEMİ GERİ GETİRECEK ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİ DOĞRUDAN MECLİSTEN GEÇİRMEK İÇİN 400 REFERANDUMA GÖTÜRMEK İÇİN 360 VEKİLİN KABUL OYU VERMESİ GEREKİYOR
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 04:25
Demek ki daha iyisi yok ki iyi olmayan devam ediyor. Piyango bileti almadığı halde piyango çıkmasını beklemek gibi birşey bu. Daha iyisinin olmadığını seçmedin ki bilesin.
Karar Okuru 04 Ağustos 2019 04:02
İyi niyetli bir değerlendirme ancak bu saaten sonra pek anlamı yok. Bu kumaş bu saaten sonra dikiş tutmaz. Aldatma ve aldatılma kadar da basit değil bu durum. Acı olan şu ki zaman içinde daha nitelikli olan topluluklar daha niteliksiz olanları istedikleri çizgiye getirecekler. Bu gün ülkenin ordusu dahil güven veren hiçbir şeyi kalmadı. ABD bunu 1980 darbesi sonrası Türkiye ve dünyada da daha belirgin olarak kullandığı islam ideolojileri ile gerçekleştirmiş ve bu yolla birçok islam devletini de fiilen ortadan kaldırmış, feodal mezberelik haline getirmiştir.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 02:38
Ahmet abi bu memleket te her şeyin ilk uygulayıcısı chp olduğu için bu haldeyiz. Başka bir uygulayıcı gormrdikki ön teker arka teker misali. Size de ne mutlu ertuğrul bey sizi seviyorsa vardır bir hikmeti. Bizi duyan gören bilen Allah var bunu en iyi ahmet abimiz bilir. Bizde degisik yonlerinizi görmüş olduk. Yazar çizer tayfasının da politika cilardan farklı olmadığını da tecrübe edebiliyoruz çok şükür. Onlarda hangi uçağa biniyorlarsa oradan konuşuyorlar.
Karar Okuru 04 Ağustos 2019 08:35
1
Chp neredeyse 60 yıldır iktidar olamadı, ne varsa AKP nin dedesi sayılan sağ partilerle yürüdü. Sonuçta da dökme su ile değirmen dönmüyor. Medeni dünya açısından da ülkenin bu hallere gelmesi bir kayıp değil zaten. Koyverelim gitsin
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 02:34
Ahmet hocam, Abdurrahman Dilipakin son iki aydaki yazılari hakkında yorum istiyoruz. AKP nin en büyük destekcilerinden olan biri şimdi haram yediniz, çaldınız, ihaleye fesat karıştırdınız, gösteriş muslumanligi yapıyorsunuz, adaletten şaştınız diyor. Lakin hiçbiriniz dümenin başında bulunan baş sorumlu Erdoğan hakkında laf etmiyorsunuz. Bizi bu duruma getiren Erdoğan kararlaridir ve tercihleridir. Kiminle iş tutsa kandırılıyor. Böyle basiretsiz bir insan nasıl devletin başı olur. Bunları da yazın lütfen...
Karar okuru 04 Ağustos 2019 08:30
1
Super yorum… Balik bastan kokar…
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 09:05
1
Basiretliler thy yönetim kurullarında kalmış. Aslında bu liyakatlılara yurtdışında çok daha fazla maaş verirler. Burda üç kuruşa talim ediyorlar
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 18:32
0
Herkes tenkit ediyor da, asil meseleyi bildigi halde yaz(a)miyor. Siz kitaba ortasindan girmissiniz, tebrikler.. Bütün bunlarin müsebbibi, herseye karar veren, layü-sel, tenkit edilemez, Cumhurbaskani degil mi? Ve O orada oldugu müddetce hersey ayni bicimde devam etmeyecek mi?
Ali Atalay 04 Ağustos 2019 02:18
Ahmet hocam tamda Hz hüseyin'i sıkıştırıp getiren komutan Hürr gibisiniz... 17/ 25 Aralıkta ve sonrasında hırsızlık ve haramilere niye sesin çıkmıyordu ... Ruz-i mahşerde sana daha çok sorum olacak hele üç sorum varki öğün ne cevap vereceksin merak da ediyorum... ÖRS olduğun gün duracağın, çekiç olduğun gün vuracağın yeri bilmedin...
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 07:53
1
Ya hırsızlık falan yok. Her şeyin üstü örtüldü, örtbas edildi karıştırma şimdi......
KARAR OKURU 05 Ağustos 2019 01:43
0
Herkes ruz i mahşerde önce kendisine sorulacak soruları düşünsün...sanki birşeyleri garantilemişte..Allah ım affet ama belki Namazda kılmıyordur
Krr okr 04 Ağustos 2019 02:14
Yahu hepsi büyük şirketlerde yönetim kurulu üyesi bunların. Memlekette adam kalmamış gibi Tayyip beyin yanında mesai harcayan herkes beşer onar maaş alıyor. Calisan emekçi insanımızın alın teri, hakkı hukuku hepsi bunlara gidiyor. Kul haklarını pervasızca yerken bir de kibirleniyorlar ya, insanın tepesi atıyor. Müslüman olmakta da üzerlerine yok. İman kırıntısı olan kul hakkı yemez, ama bunlar 7/24 nasıl yeriz hesabı yapıyor. Ama sizin için cicim ayları bitmek üzere.
Vicdan azabı 04 Ağustos 2019 02:13
Ara sıra eleştirir gibi yaziyordunuz.Bu sefer olmuş.Geç oldu ama olsun. Ahiretiniz adına, zararın neresinden dönülse kârdır.Bundan sonraki adım, şu davamıdır nedir , onu bir sorgulamanız,ardından mahallenizden çıkıp etrafı bir kolaçan etmeniz,olay ve durumlara siyasal İslam penceresinden değilde rasyonel ve realist bir bakış açısından bakmanizi sonunda da doğruyu zamanında ve dümdüz soylemenizi oneririm .Vicdanli bir insana benziyorsunuz .Böyle yapmazsanız sizdeki bu vicdan azabı dinmez. Derinleşir.Yazdıklarımı kaba bulmamanizı ve bir kardeş uyarısı olarak değerlendirmenizi rica ederim.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 01:58
"Bahceli'nin birdenbire Cumhurbaskanligi sistemini askla savunur hale gelmesinin sebebi bilinmiyor" demissiniz. Bunun sebebini sizden baska bilmeyen kalmadi Sayin yazar. Bahceli MHPnin baskanligini kaybetmek uzereydi. Olaganustu kongre yapilacak ve Aksener baskan secilecekti. Bunu engellemek icin AK Partiyle anlasti. Mahkeme, hukuka aykiri bir karar vererek olaganustu kongre yapilmasini yasakladi. Buna karsilik Bahceli Cumhurbaskanligi sistemini desteklemeye soz vermisti ve sozunu tuttu. Yani siyasi kariyerini birkac yil daha uzatmak icin yaptigi bir manevradan baska birsey degil.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 01:51
Millet oyunu yeni sistemden yana kullandı. Demokrasiye saygı lütfen.. Sandıktan CHP çıkınca mı sandığa saygı aklınıza geliyor...
Hiç 04 Ağustos 2019 07:58
1
Demokrasiye saygı mi? 31 mart yerel seçimlerde neredeydi bu saygı? Ya da Bursa,Istanbul ,Ankara ,Diyarbakır gibi çeşitli illerde seçilmiş belediye başkanları görevden alınırken de demokrasiye saygı diye düşünebildiniz mi ? Hep kendinize yontmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz?
Karar okuru 04 Ağustos 2019 08:42
2
Demokrasi denen sey bizim memlekette secimden secime oy kullanmak olarak algilanir… Demokrasiye saygimizdan %80 ile secilmis belediye baskanlari yerine kayyumlar atanir “Demokratik sekilde”, sandikdan cikan secim sonuclari begenilmeyince YSK un icindeki yandaslar eliyle secimler yenilenir, anayasada yazilan ozgurluk haklarinin kullanilip kullanilmamasina jop, plastik mermi, gaz kuvvetleri karar verir, vatandas ortadan yok edilir aylar sonra bir emniyet mudurlugunde tutulduklari ogrenilir… Demokrasi geldiysen uc kere masaya vur…
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 19:10
1
Yüzde yüzle seçilse bile teröre bulaşan kişi yerinde duramaz. Sırtımızı teör örgütü PKK'ya dayadık diyen kişi siyaset yapamaz. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Batıda biz sırtımızı İşide dayadık diyen bir parti başkanına ne yaparlar... İşid'e para aktardığı tedpit edilen bir belediye başkanının sonu ne olur?
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 01:50
'“Dava namına yanlışlara göz yumma” davranışı olağanüstü zorlanıyor.' Yine de çok iyi dayandınız bence.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 01:49
Bütün hainler parlamenter sistemde yetişti...
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 07:56
1
Doğru dedin tipi sana benzemeyen haindir.
Murat K 04 Ağustos 2019 00:57
Özel sektörde üniversite mezunlarına bile artık 3.000 TL yi zor veriyorlar. O BAYANIN ne gibi yeteneği varmışta 4 maaş alıyorlar. İstifa etsinler devlete tek maaşa hizmet edecek çok insan var
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 00:53
Başkanlık sisteminde CHP seçim kazanıp iktidar olur diye güya dert ediniyorsun. Oysa parlamenter sistemde CHP kazanmasa bile iktidardı...
musto 04 Ağustos 2019 00:42
Akp kendine göre bir sistem kurmuş liyakat önemli değil hangi cemaat ve tarikatın desteğine göre kadro ayarlanmış ona göre kadro dağıtıyor.Ülkenin üretim yükünü çekenlerin söz hakkı yok geçenlerde akp bir kadın üye rte feryat ediyor eşim sizin için belediyede çalışıyor onlara hizmet etmeyiz rte sakinleştiriyor onlar topal ördek.Ülkenin geldiği hale bakın.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 00:37
Bu yetkileri elbette CHP'ye vermeyiz. Gericiliğe, karanlığa, yobazlığa neden yetki verelim ki? Bu yetkileri sadece Sayın Erdoğan kullanabilir. Ondan sonrasına bakarız, gerekirse Erdoğan'dan sonra yeniden parlamenter sisteme geçilir. Ayrıca Fahrettin Bey'in eşi gayet yerinde bir açıklama yapmış, en azından CHP'li başkanlar gibi bütün vasıfsız akraba taallukatını kadrolara yerleştirmiyorlar. Birikimlerini devlet için kullanıyorlar. Bu akrabalarına kadro veren CHP'lilerde hiç utanma da yok. Yazık güzel ülkeme.
Hiç 04 Ağustos 2019 07:58
1
Yorumu okurken herhalde kinaye yapıyordur diye düşündüm ama sonlarına geldiğimde anladım ki baya bir ciddi yazılmış...yazık bu ülkeye hem de çok yazık..fanatizm gözleri kör etmiş..idrak devreden çıkmış
Karar Okuru 04 Ağustos 2019 08:41
2
Sonra geriye Türkiye filan kalmadı zaten. Düşük genetik kaliteli toplumlarda işler böyle yürür.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 16:57
3
07:58 Baştan kinaye yapmış da sonradan belediye kadrolarına akrabaların atanmasına gelince fanatizm olmuş. Vay be ne güzel ülke... O halde kinaye yapalım: Bu CHP'li belediye başkanlarının eşleri, çocukları, ana-babaları otomatik belediye şirketleri yönetim kuruluna seçilsinler... Biz de fanatizm yapmak zorunda kalmayalım. Güzel ülkeme çok yazık, artık yorumcular aleni yolsuzlukları görmeyin yoksa bu fanatizm olur demeye başladı. Ne günler... Ar, haya, şeref gibi kavramlar yok mu oldu ne?
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 00:33
Ahmet bey hakim ve savcılık mülakat sonuçları cuma günü açıklandı.tam bir dram yaşanıyor.lutfen onu da yazın..yazık bu ülkeye..emekler heba olup gidiyor...
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 09:31
0
Ne dramı? Anlaşılmadı...
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 20:40
0
Sanırım, mülakattan söz ediliyor.
KARAR OKURU 05 Ağustos 2019 00:17
0
Moğultay dönemini hatırlayın hâkimler nasıl seçiliyordu?
VATANDAŞ 04 Ağustos 2019 00:21
Acınası bir durum. Bu durumu daha once gordugum bir karikature benzettim! Soz konusu karikaturde; esine, dun seni bir kadinla gordum ne isin vardi o kadinla ? Diye soran kadina esinin verdigi cevap: yahu Sen ne diyorsun millet aç ac. Bu ucubelerin, millet issizlikten kiriliyorken sizin bu kadar cok maasla calismaniz dogru mu ? Sorusuna verdikleri cevap bu turlu bir cevap olmustur. Ak partiye oy verdigimde sahsima koyunluk yapiyorsun diyenlere kiziyordum. Kizdiklarimdan ÖZÜR diliyorum.
Senin kızman önemli değil... 04 Ağustos 2019 00:55
21
Sana "asıl şimdi koyunluk yapıyorsun" diyenlerden de yarın özür dilersin...
Karar Okuru 04 Ağustos 2019 08:46
0
Koyunu küçümsememek gerek bir ara Akkoyunlular diye bir Türk devleti bile devleti bile vardı.
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 00:14
Yazık ettiler ülkeye de potansiyellerinede, millet herşeyini verdi , yine yettiremedi. hala istiyorlar. Ümmeti bilmekle bile suçlanır olduk. Firavunun hiç mi suçu yok peki?
Vay be. Harbi adammışsınız. Adınızı, Ertuğrul Özkök köşe yazısında anıncaya kadar bilmezdim. Havaalanında karşılaşmışsınız, okudum, Ertuğrul'un vardır bir bildiği deyip her yazınızı, önyargısız okumaya başladım. YouTube'da izleyip güler yüzünüze şahit oldum. Bu köşe yazınız ile EMİN olduğunuza emin oldum. Bir çok laik Müslüman'ın yazısına on basan bir vicdana sahipsiniz. Alkışlıyorum. İyi ki varsınız, çünkü namaz kılmaktan çok daha önemli olan ahlaki vasıfları haizsiniz. Şaşırttınız doğrusu.
Ali Atalay 04 Ağustos 2019 02:20
2
Çok geç kalmış bir harbilik, adam gibi harbilik yapana giydirdiği gün var ahmet hocanın " Mene, tekel, ufarsin" yazısına bakıver... sonra da essebeb-i kel fail sırrını aklına getiriver...
Karar Okuru 04 Ağustos 2019 08:58
2
Bir orta doğu ülkesindeyiz, tabiki vasat insanlar gibi, okumuş yazmışımız, kendini entellektüel sananımız, yazar çizerimiz, CB yardımcısı gibi kıymeti kendinden menkul yöneticilerimiz, genetik kalitesi düşük bir hamurdanız. Kimsenin kendine ettiğini başkası yapamaz. Bu saaten sonra geleceği pek olmayan bu coğrafyada diğer ülkeker gibi düşe kalka yaşarız.
Parlamenter sistemde, hainlerin hainlik yapması engellenemediği gibi, aksine hain olmayanlar yönetimden dışlanıyordu...
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 02:05
1
iskembeden atacagina isim ver de bilelim. Kimdi bu parlamenter sistemdeki hainler?
Bilen gorur 04 Ağustos 2019 08:52
1
Pelikan kusu ziyaretde ne konusdunuz dun??
KARAR OKURU 04 Ağustos 2019 12:23
0
Asıl hain olan artık ayan beyan olmuş rezillikleri hala desteklemeye devam eden sizlersiniz ve eminim ihanetinizin de bal gibi farkındasınız. Psikoloji biliminde yaptığınızın adına "yansıtma" deniyor, yani kendinizde bulunan rahatsız edici özellikleri başkasının üzerine atmak... Hastasınız azizim, tedaviniz de ancak içinde bulunduğunuz menfaat çetesi bu milletin başından defolup gittiği zaman mümkün olacak.
Menderes YILDIRIM 04 Ağustos 2019 13:28
1
"Biz parlamenter sistemi de gördük" isimli Yorumcu. Parlamenter sistemde, hainlerin hainlik yapması engellenemediği gibi, aksine hain olmayanlar yönetimden dışlanıyordu... diye açıklamışsınız. SORUYORUM. Parlamenter sistemde HAİNLERİN HAİNLİKLERİ ENGELLENEMEDİĞİ için demişsiniz. Tayyip Bey ve AKP de 2002 Yılından itibaren HAİN dediğiniz Parlamenter sistem ile iktidara geldi. Tayyip Bey ve AKP de Sizin ifadenize göre HAİN miydi? Saygılarımla
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN